Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Grzegorz Braun w Rzeszowie: Tylko Konfederacja stoi na straży wolności i normalności [ZDJĘCIA, WIDEO]

Wojciech Tatara
Wojciech Tatara
Luiza Lizut
Luiza Lizut
Wideo
od 12 lat
Grzegorz Braun zaprezentował najważniejszych kandydatów Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców w wyborach samorządowych. Na konferencji, która odbyła się obok rzeszowskiego ratusza, poseł mówił o konieczności zmian we władzach samorządowych i zachęcał do głosowania na kandydatów jego partii.

Jeden z liderów konfederacji mówił o zagrożeniach związanych z wojną na Ukrainie, proteście rolników oraz zagrożeniach, jakie niesie ze sobą UE i obecny rząd. Zachęcał do głosowania na kandydatów popieranych przez jego partię.

- Głosujmy na listy, na które weszli nasi kandydaci, bo tylko konfederacja i bezpartyjni samorządowcy stoją na straży wolności, normalności, i majętności. Jesteśmy przeciwko rewolucji zielonej, tęczowej, i propagandzie bezeceństwa. Stajemy po stronie normalnej rodziny, bezpieczeństwa życia ludzkiego, to nie jest dla nas sprawa światopoglądowa, tylko sprawa bezpieczeństwa narodowego i nasi kandydaci stoją na gruncie normalności, zdrowego rozsądku i polskości – mówił Grzegorz Braun.

W konferencji udział wzięli m.in. Wiesław Wanat i Karolina Pikuła, kandydatka na prezydenta Rzeszowa.

- Jesteśmy przygotowani, aby zawalczyć o te nasze lokalne ojczyzny. Mamy swoje listy do sejmiku, rad gmin, powiatów, także do tego ratusza, ponieważ niektórzy w nim się już bardzo długo zasiedzieli. Jest to pora na porządki, aby coś w naszym mieście, i w naszym regionie zaczęło się zmieniać. Do tej kampanii idziemy z hasłem „Łączy nas Rzeszów”. Jest wiele spraw i kwestii, którymi władza centralna próbuje nas podzielić i zaszczuć ludzi jednych na drugich. Tak naprawdę samorząd powinien sam się rządzić. Jesteśmy za decentralizacją władzy samorządowej, aby właśnie tutaj lokalnie głos mieszkańców był decydujący – mówiła kandydatka konfederacji.

Z kolei Wiesław Wanat, były wiceprezydent Rzeszowa, poruszył kwestie związane m.in. z nadal nieprzyjętym Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego, które nie zostało przyjęte przez radę miasta, zwrócił uwagę na setki wyciętych drzew w Rzeszowie oraz na to, że miasto jest wyspą ciepła oraz zadłużeniu miasta, do którego dopuścili obecni radni.

- Życzę miastu dobrych radnych, bo ci teraz są, to już dawno się zasiedzieli. Zarówno radni z PiS-u jak i PO siedzą w ratuszu całą kadencję rządów śp. prezydenta Tadeusza Ferenca, następnie im to przedłużono a teraz myślą o kolejnej kadencji. Trzeba wyrzucić tych starych radnych, którzy dopuścili do złego stanu Rzeszów. Ciągle udawali, że jest dobrze, a jest źle, zadłużenie miasta jest bardzo duże. Pora, więc na zmiany – stwierdził Wiesław Wanat.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Grzegorz Braun w Rzeszowie: Tylko Konfederacja stoi na straży wolności i normalności [ZDJĘCIA, WIDEO] - Nowiny

Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto