Aleksandra Mac druga w żeglarskim Pucharze Polski Centralnej. Udany start rzeszowianki

Red.
PPC 2020 im. Wiesława Kopra
PPC 2020 im. Wiesława Kopra fot. Mariusz Kluk, mat. zdj. organizatora
Aleksandra Mac z Rzeszowa zajęła 2 miejsce w żeglarskim Pucharze Polski Centralnej. Tym samym rzeszowianka plasuje się w pierwszej dziesiątce rankingu Pucharu Polski. Impreza odbyła się na Zalewie Zegrzyńskim. Wzięło w niej udział prawie trzystu zawodników.

W Pucharze Polski Centralnej im. Trenera Wiesława Kopra, który odbył się na Zalewie Zegrzyńskim brały udział trzy zawodniczki z Podkarpacia, reprezentujące Jacht Klub Kotwica Tarnobrzeg.

W ciągu trzech dni regat zaplanowano 9 wyścigów w klasach Laser 4,7, Laser Radial, Laser Standard i w klasie 420. Niestety warunki wiatrowe pozwoliły rozegrać tylko trzy wyścigi w pierwszym dniu regat.

Do bardzo udanych może zaliczyć swój start Aleksandra Mac. Rzeszowianka wykorzystała szansę w każdym z trzech wyścigów w klasie Laser 4,7 i zajęła 2 miejsce w klasyfikacji kobiet oraz na 8 miejsce open. W jej klasie startowało 104 zawodników z całej Polski. Aleksandra plasuje się w pierwszej dziesiątce rankingu Pucharu Polski 2020.

Aleksandra Bobula zajęła piąte miejsce w klasyfikacji kobiet do lat 17, 13 w klasyfikacji generalnej kobiet oraz 39 miejsce w kategorii open.

Lilly May Niezabitowska, mimo prowadzenia w każdym z trzech wyścigów, zaliczyła dwa falstarty i ostatecznie zajęła 8 miejsce wśród kobiet do lat 17, 19 miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet oraz 57. open.

Nieco gorszy start nie zagroził jednak ich pozycji w rankingu Pucharu Polski w klasie Laser Radial i obie również znajdują się w pierwszej dziesiątce najlepszych zawodniczek w kraju.

Trenerem dziewczyn jest Aleksander Arian.