Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szkolna tragedia 13-latki z powiatu puckiego. Była przezywana i czuła się obco. Byłą w kryzysie emocjonalnym. Pomogli jej policjanci z Pucka

Piotr Niemkiewicz
Piotr Niemkiewicz
Dziewczynka mówiła, że jest przezywana, czuje się samotna inie ma chęci, aby żyć.
Dziewczynka mówiła, że jest przezywana, czuje się samotna inie ma chęci, aby żyć. 123rf
13-letnia uczennica z powiatu puckiego straciła ochotę do życia. - Podkreślała, że jest przezywana, czuje się samotna - mówi asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pucku. Uczennica doprowadzona na skraj poprosiła o pomoc rzecznika praw dziecka, a ten skontaktował się z mundurowymi. Interweniowała pucka policja.

Doprowadzona do ostateczności 13-latka z powiatu puckiego zaczęła szukać pomocy, by wyjść ze swojego kryzysu emocjonalnego. Tak skontaktowała się z Biurem Rzecznika Praw Dziecka, a on powiadomił Sekcję Obsługi Całodobowej Wydziału Wywiadu Kryminalnego Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości w Warszawie.

Informacje, które młodziutka dziewczyna przekazała za pośrednictwem Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, były szokujące.

- Z informacji od Rzecznika Praw Dziecka wynikało, że nastolatka w wiadomościach e-mailowych pisze o problemach w szkole i niewłaściwym wobec niej zachowaniu przez rówieśników - mówi asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pucku. - Podkreślała, że jest przezywana, czuje się samotna i nie ma chęci, aby żyć.

Nastolatka nie radziła sobie z problemami w szkole, więc zaczęła szukać odpowiedzi na swoje pytania u ekspertów, którzy udzielą wyczerpujących informacji. Wiedziała, że na internetowym czacie może uzyskać dodatkowe wsparcie.

Funkcjonariusze CBZC w Warszawie, z uwagi na możliwość zagrożenia życia i zdrowia nastolatki, ustalili dane i lokalizację 13-letniej mieszkanki powiatu puckiego i przekazali informacje dyżurnemu z Komendy Powiatowej Policji w Pucku.

Mundurowi niezwłocznie pojechali pod wskazany adres.

Policjanci z Pucka ustalili, że nastolatka, czując natłok trudnych sytuacji, zaczęła myśleć o wyrządzenie sobie krzywdy. Jednak była na tyle świadomoma, że nie jest to rozwiązanie, dlatego napisała na czacie Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12, po wsparcie psychologiczne.

- 13-latka została przekazana opiekunom, którzy zadeklarowali objęcie opieką nastoletnią dziewczynę - mówi rzecznik pukiej policji. - Policjanci przekazali też jej dane instytucjom pomocowym w powiecie puckim i wspomnieli o możliwości rozmowy z policjantami zajmującymi się profilaktyką, którzy udzielają informacji mogących przyczynić się do pozyskania wsparcia prawnego i psychologicznego.

Policjanci z Pucka apelują: zwróć uwagę na problemy nastolatków

Myśli rezygnacyjne u nastolatków są wołaniem o pomoc. "Już nie dam rady", "Chciałbym zniknąć", to czerwone lampki, które mówią: jest źle, potrzebuję wsparcia.

- O takie wsparcie zwróciła się 13-letnia mieszkanka powiatu puckiego - podkreśla asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk. - Bądźmy uważni, czujni, żywo zainteresowani zachowaniem dzieci i nastolatków. Zwracajmy uwagę na skrajne zachowania nastolatków, które poprzez bunt mogą być formą zwrócenia na siebie uwagi.

Nastolatki miewają bardzo zmienne nastroje, bywają wybuchowe i impulsywne. Nie zawsze podejmują przemyślane decyzje i ochoczo sięgają po pierwsze używki.

  • Warto zrozumieć nastolatka i zachodzące w nim zmiany, by móc wspierać ich w rozwoju - mówi oficer prasowy komendy policji w Pucku. - Rozmawiajmy, słuchajmy i bądźmy aktywni w życiu dzieci. W sytuacji kryzysowej nie krzyczmy, nie straszmy, nie karzmy dzieci, a uważnie wsłuchujmy się w przyczyny, potrzeby i emocje młodych.

ZOBACZ TEŻ: Światowy Dzień Walki z Depresją. Jak pomóc dziecku w kryzysie psychicznym? Musimy być czujni i wspierający

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

Zobacz też na dziennikbaltycki.pl - KLIKNIJ

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na puck.naszemiasto.pl Nasze Miasto