Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Praca w policji się opłaca? Tak płacą mundurowym na Podkarpaciu w 2022 roku [LISTA PŁAC]

OPRAC.:
Klaudia Oronowicz-Chudzik
Klaudia Oronowicz-Chudzik
Sprawdź, jakie są pensje policjantów >>>
Sprawdź, jakie są pensje policjantów >>>
Aby dostać się do policji kandydat musi przejść szereg testów: sprawnościowych i psychologicznych. Mimo wysokich wymagań każdego roku w służbach mundurowych pojawiają się nowi funkcjonariusze. Jakie wynagrodzenie dostaje się w policji w 2022 roku? Sprawdziliśmy.

Kto może zostać policjantem?

Specyfika tego zawodu sprawia, że kandydaci do służby muszą spełniać określone warunki. Określa je Ustawa o Policji z 6 kwietnia 1990 roku.

Służbę w policji może pełnić:

  • obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe
  • korzystający w pełni z praw publicznych
  • posiadający wykształcenie co najmniej średnie lub średnie branżowe
  • posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować
  • dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych.
  • mężczyźni powinni posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej. Jeżeli odbyli zasadniczą służbę wojskową lub zostali przeniesieni do rezerwy, powinni posiadać odpowiedni wpis w książeczce wojskowej.

Trzeba zdać testy

Postępowanie kwalifikacyjne do służby składa się z kilku etapów. Pierwszy to osobiste złożenie podania, kwestionariusza osobowego i innych wymaganych dokumentów. Potem przychodzi pora na test wiedzy i sprawności fizycznej, test psychologiczny oraz rozmowę z psychologiem policyjnym. Trzeba też przejść pomyślnie rozmowę kwalifikacyjną i uzyskać pozytywną opinię komisji lekarskiej. Wobec każdego kandydata prowadzone jest także postępowanie sprawdzające.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji do służby można znaleźć na stronie internetowej: https://podkarpacka.policja.gov.pl/rze/informacje/praca/informator-dla-kandydat/79422,Dolacz-do-nas-zostan-policjantem.html

Tatuaż może być problemem

W Zarządzeniu nr 7 Komendanta Głównego Policji z dnia 1 marca 2013 roku w sprawie regulaminu musztry w Policji czytamy, iż: „Umundurowanemu policjantowi zabrania się noszenia lub eksponowania elementów naruszających powagę munduru, w szczególności widocznego tatuażu”.

Zarobki w policji w 2022 roku

Służba w policji to gwarancja ciekawej pracy i stabilnego zatrudnienia, a także perspektywa podnoszenia kwalifikacji i awansu na kolejne stopnie. Ważne jest jednak także wynagrodzenie, które zostało podwyższone na początku 2022 roku.

Zobacz na kolejnych slajdach, na jakie zarobki i dodatki mogą liczyć policjanci:

W całym kraju wysokość uposażeń funkcjonariuszy policji reguluje ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI w sprawie szczegółowych zasad otrzymywania i wysokości uposażenia zasadniczego policjantów, dodatków do uposażenia oraz ustalania wysługi lat, od której jest uzależniony wzrost uposażenia zasadniczego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Niedziele handlowe mogą wrócić w 2024 roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Praca w policji się opłaca? Tak płacą mundurowym na Podkarpaciu w 2022 roku [LISTA PŁAC] - Nowiny

Wróć na jaroslaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto