Porażka Resovii w pierwszym sparingu

Łukasz Solski
Jak na razie dwutygodniowy obóz przygotowawczy koszykarzy Resovii Rzeszów nie wyszedł im na dobre, bowiem przegrali oni wyraźnie z Sokołem Łańcut 80:57.

Jak na razie dwutygodniowy obóz przygotowawczy koszykarzy Resovii Rzeszów nie wyszedł im na dobre, bowiem przegrali oni wyraźnie z Sokołem Łańcut 80:57. Był to pierwszy mecz kontrolny rzeszowiaków przed nowym sezonem i teraz może być tylko lepiej.

Obaj szkoleniowcy próbowali nowych ustawień. W obu drużynach nie brakowało nowych koszykarzy, którzy nie są jeszcze zgrani z resztą zespołu. Sokół w pierwszej kwarcie prowadził nawet 10:0, lecz ostatecznie pierwsza odsłona zakończyła się 17:15.

Grą gospodarzy kierował Łukasz Pacoacha, który miniony sezon spędził w szeregach Resovii. W kolejnych kwartach nadal była widoczna przewaga Sokoła, który nie miał problemów z dowiezieniem zwycięstwa do końca spotkania.

Sokół Łańcut - Resovia Rzeszów 80:57
(17:15, 24:14, 19:11, 20:17)

Sokół: Pacocha 16 (2x3), Krupa 11 (3x3), Chromicz 3 (1x3), Salomonik 9 (2x3), Mroczek 8 oraz Pazdan 10 (2x3), Dudzik 8, Klima 6, Balawender 5 (1x3), Podolec 4.

Resovia: Wójcik 14, Szczytyński 3, Baran 12, Miś 10 oraz Fiejdasz 6 (2x3), Płocica 4, K. Szpyrka 3 (1x3), Rusin 3 (1x3), Rynkiewicz 2, Młynarski 0, J. Szpyrka 0, Cyganik 0, Ucinek 0.