MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Nowe obiekty w Zespole Szkół w Tyczynie: Amfiteatr i sala gimnastyczna są gotowe

Piotr Samolewicz
Piotr Samolewicz
Krzysztof Kapica
Krzysztof Kapica
W Zespole Szkół w Tyczynie mieści się liceum z klasami mundurowymi. Uczy się w nim ok. 200 uczniów.
W Zespole Szkół w Tyczynie mieści się liceum z klasami mundurowymi. Uczy się w nim ok. 200 uczniów. Krzysztof Kapica
Do użytku oddano nowe obiekty w Zespole Szkół w Tyczynie – amfiteatr i sala gimnastyczna. Inwestycja prowadzona przez powiat rzeszowski kosztowała ponad 21 milionów złotych.

Zakończenie prac budowlanych

Zespół Szkół w Tyczynie, mieszczący się w pałacu Wodzickich, powiększył swoje zaplecze o amfiteatr i nowoczesną salę gimnastyczną. Jak informuje Nowiny Józefa Kuc, dyrektor wydziału rozwoju Starostwa Powiatowego w Rzeszowie, prace budowlane miały zakończyć się 15 kwietnia. Po tej dacie, powiat zacznie odbierać budowę, a następnie różne instytucje, m.in. straż pożarna, przeprowadzą swoje procedury, które zdecydują o pozwoleniu na użytkowanie.

Szczegóły inwestycji

Inwestycja w Zespole Szkół w Tyczynie nieco się przedłużyła ze względu na trudne, pylaste podłoże od strony zachodniej pałacu. W tym miejscu powstała nowa sala gimnastyczna o wymiarach 12 x 24 m, wyposażona w boiska do wielu dyscyplin zespołowych, galerię, zaplecze sanitarne i siłownię. "Sala gimnastyczna zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków stoi poniżej poziomu pałacu, jest wkopana w grunt. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie dominuje nad zabytkowym eklektycznym XIX-wiecznym pałacem."

W Zespole Szkół w Tyczynie mieści się liceum z klasami mundurowymi. Uczy się w nim ok. 200 uczniów.Krzysztof Kapica

Nowe pomieszczenia dla uczniów

Poniżej sali gimnastycznej powstała plenerowa zadaszona scena z amfiteatralnie ułożonymi siedziskami, a powyżej odrestaurowana oficyna dworska. W oficynie i na I piętrze nowego łącznika między oficyną a salą gimnastyczną mieści się internat. W przebudowanym budynku oficyny powstało 15 pokoi internatowych, w tym 11 dwuosobowych, 3 trzyosobowe i jeden dla osób niepełnosprawnych. Wszystkie pomieszczenia mieszkalne wyposażone są w oddzielne łazienki. W internacie będzie mogło mieszkać 31 uczniów oraz wychowawca.

W Zespole Szkół w Tyczynie mieści się liceum z klasami mundurowymi. Uczy się w nim ok. 200 uczniów.Krzysztof Kapica

Udogodnienia dla uczniów

Każdy pokój wyposażony jest w łazienkę i przedpokój. Internat będzie posiadał także pomieszczenia do wydawania posiłków, zmywalnię, jadalnię, aneks kuchenny dla uczniów oraz pokój do „cichej nauki”. Przewidziano również pomieszczenia towarzyszące, takie jak magazyn pościeli, pralnię z suszarnią oraz pomieszczenia porządkowe. W łączniku została umiejscowiona kotłownia gazowa, która będzie obsługiwać zarówno nowo wybudowane budynki, jak i istniejący pałac i pawilon.

W Zespole Szkół w Tyczynie mieści się liceum z klasami mundurowymi. Uczy się w nim ok. 200 uczniów.Krzysztof Kapica

Poprawa infrastruktury otoczenia

W ramach inwestycji dokonano także poprawy otoczenia Zespołu Szkół w Tyczynie. Powstały nowe stojaki na rowery, wiaty, parkingi, alejki, a także solidne mury przyporowe. Pylasty grunt został ustabilizowany, a ekipy budowlane wymieniły wiele partii ziemi. Nowe obiekty zdobią stylizowane elementy, m.in. lampy i łamacze światła nad oknami sali gimnastycznej. Wykonawcą inwestycji jest rzeszowska firma SOLKAN Sp. z o.o.

W Zespole Szkół w Tyczynie mieści się liceum z klasami mundurowymi. Uczy się w nim ok. 200 uczniów.

Nowe obiekty w Zespole Szkół w Tyczynie: Amfiteatr i sala gi...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kosmiczny poziom matur rozszerzonych - uczniowie załamani

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto