MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Dom Pomocy Społecznej dla Osób Przewlekle Psychicznie Chorych w Rzeszowie zaprasza na Dzień Otwarty!

Patrycja Reszko
Patrycja Reszko
Zaproszenie na "Dzień Otwarty w DPS" w Rzeszowie
Zaproszenie na "Dzień Otwarty w DPS" w Rzeszowie Dom Pomocy Społecznej dla Osób Przewlekle Psychicznie Chorych w Rzeszowie
Dom Pomocy Społecznej dla Osób Przewlekle Psychicznie Chorych w Rzeszowie, organizuje 14 maja 2024 r., "Dzień Otwarty DPS", podczas którego będzie można wziąć udział w oprowadzaniu po placówce oraz Warsztacie Terapii Zajęciowej.

Misja DPS

Osobom wymagającym całodobowej opieki z powodu wieku, choroby lub niepełnosprawności, niemogącym samodzielnie funkcjonować w codziennym życiu, którym nie można zapewnić niezbędnej pomocy w formie usług opiekuńczych, przysługuje prawo do umieszczenia w domu pomocy społecznej.

Celem działania DPS jest zapewnienie mieszkańcom warunków bezpiecznego i godnego życia, intymności, niezależności dostosowanej do poziomu sprawności i podtrzymywanie samodzielności. Każdy z DPS zapewnia całodobową opiekę oraz zaspokaja niezbędne potrzeby bytowe, edukacyjne, społeczne i religijne.

DPS dla Osób Przewlekle Chorych Psychicznie został utworzony Zarządzeniem Wojewody Rzeszowskiego z 9 września 1993 r. Jest jednostką budżetową gminy Miasta Rzeszów (miasta na prawach powiatu). Nadzór nad jego działalnością, w imieniu Prezydenta Miasta Rzeszowa, sprawuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie.

Celem działania domu jest zapewnienie mieszkańcom warunków bezpiecznego i godnego życia, niezależności dostosowanej do poziomu sprawności fizycznej i psychicznej oraz podtrzymywanie samodzielności. Placówka jest przeznaczona dla 140 osób.

Zaproszenie na "Dzień Otwarty w DPS" w Rzeszowie

Dom Pomocy Społecznej dla Osób Przewlekle Psychicznie Chorych przy ul. Załęskiej 7a w Rzeszowie, organizuje 14 maja 2024 r., "Dzień Otwarty w DPS", podczas którego będzie można wziąć udział w oprowadzaniu po placówce oraz Warsztacie Terapii Zajęciowej.

W trakcie Dnia Otwartego, dyżur będą pełnili pracownicy socjalni DPS, którzy udzielą informacji dotyczących zasad przyjmowania osób do DPS oraz funkcjonowania Domu i WTZ.

Dzień Otwarty w DPS i WTZ rozpocznie się o godz. 10.00, występem Zespołu Muzycznego Fundacji Rudek dla Życia, który zaprezentuje program „Pozwólcie ogarnąć się miłości”.

Przewidziany jest również piknik integracyjny z poczęstunkiem w ogrodach DPS.

Jak dojechać?

Do Domu Pomocy Społecznej dla Osób Przewlekle Psychicznie Chorych przy ul. Załęskiej 7a w Rzeszowie można dojechać autobusem MPK linii nr 1 lub 11. Przy DPS znajduje się bezpłatny parking. Obiekt jest przyjazny dla niepełnosprawnych.

W razie pytań, proszę dzwonić pod numerem telefonu: 17 748 11 50.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pasta jajeczna z awokado

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto