MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Bal charytatywny Fundacji MUKOHELP z Jarosławia. Zebrano 445 tys. złotych [ZDJĘCIA]

OPRAC.:
Łukasz Solski
Łukasz Solski
Fundacja Pomocy Chorym na Mukowiscydozę MUKOHELP
W Tomaszowicach w woj. małopolskim odbył się wyjątkowy bal charytatywny na rzecz osób chorych na mukowiscydozę. Organizatorem wydarzenia była Fundacja Pomocy Chorym na Mukowiscydozę MUKOHELP z Jarosławia. Wydarzenie przyciągnęło licznych gości, których serca poruszył charytatywny cel wieczoru oraz bogaty program artystyczny.

Gwiazdy wieczoru

Gwiazdą wieczoru była niezastąpiona Maryla Rodowicz, która swoim koncertem poruszyła serca wszystkich gości. Jej występ był jednym z najważniejszych punktów programu, a energia i pasja artystki wzbudziły entuzjazm i wzruszenie wśród uczestników balu.

Swoją obecnością zaszczycił również gość specjalny - Mateusz Mijal. Jego występ wprowadził magiczne chwile do tego wyjątkowego wieczoru, dodając dodatkowej elegancji i blasku całemu wydarzeniu. Zarówno Maryla Rodowicz, jak i Mateusz Mijal przyczynili się do stworzenia niezapomnianej atmosfery, która na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Bal charytatywny Fundacji MUKOHELP z Jarosławia. Zebrano 445 tys. złotych [ZDJĘCIA]
Fundacja Pomocy Chorym na Mukowiscydozę MUKOHELP

Licytacja i wyniki finansowe

Niezawodny Zygmunt Chajzer poprowadził licytację, która okazała się ogromnym sukcesem. Dzięki hojności uczestników balu udało się zebrać imponującą sumę 445 tysięcy złotych!

Zebrane środki zostaną przeznaczone na poprawę jakości życia osób z mukowiscydozą. Kwota ta pomoże w zakupie niezbędnych leków, sprzętu medycznego oraz wsparciu codziennego funkcjonowania chorych. Dzięki wsparciu darczyńców, fundacja MUKOHELP będzie mogła kontynuować swoją misję i pomagać jeszcze większej liczbie osób potrzebujących.

Mukowiscydoza. Choroba, która wymaga wsparcia

Mukowiscydoza jest ciężką chorobą genetyczną, na którą w Polsce choruje ponad 2000 osób, głównie dzieci i młodych dorosłych. Choroba ta powoduje wytwarzanie w organizmie gęstego i lepkiego śluzu, który blokuje drogi oddechowe, wywołując postępujące wyniszczenie płuc, a w konsekwencji niewydolność oddechową i przedwczesną śmierć. Mukowiscydoza dotyka również narządy układu pokarmowego – trzustkę i wątrobę, co sprawia, że chorzy bez przyjmowania enzymów trzustkowych i wysokokalorycznej diety wolniej rosną i przybierają na wadze.

Jeszcze 2 lata temu lek dla chorych na mukowiscydozę nie był refundowany, a jego koszt wynosił 1 milion 250 tysięcy złotych rocznie. Lek ten ułatwia i wydłuża życie nawet dwukrotnie. U chorych, którzy go przyjmują, nie występuje wydzielina i kaszel, dzięki czemu mogą normalnie funkcjonować. Wcześniej mało kto mógł sobie pozwolić na taki koszt, dlatego większość chorych skazana była na przedwczesną śmierć.

Bal charytatywny Fundacji MUKOHELP z Jarosławia. Zebrano 445 tys. złotych [ZDJĘCIA]
Fundacja Pomocy Chorym na Mukowiscydozę MUKOHELP

Przełom w refundacji leku

W marcu 2022 roku nastąpił przełom w środowisku chorych na mukowiscydozę – lek został refundowany. Fundacja MUKOHELP dołożyła swoją cegiełkę w staraniach o refundację, zabiegając o nią od 2017 roku. Aktualnie podopiecznych fundacji jest ponad 150. Warto jednak zaznaczyć, że nie wszyscy chorzy załapali się na refundację leku, dlatego fundacja nadal walczy o godne życie dla wszystkich chorych.

Fundacja MUKOHELP, poprzez organizację takich wydarzeń jak Bal Charytatywny, nie tylko zbiera środki na pomoc dla chorych, ale także zwiększa świadomość społeczną na temat mukowiscydozy. Każdy darczyńca i uczestnik balu przyczynia się do poprawy jakości życia osób dotkniętych tą ciężką chorobą.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Upalne dni bez stresu. Praktyczne sposoby na zdrowe lato

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Bal charytatywny Fundacji MUKOHELP z Jarosławia. Zebrano 445 tys. złotych [ZDJĘCIA] - Nowiny

Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto