Challenge Cup: Resovia w finale!

ŁS
W ćwierćfinale Challenge Cup Asseco Resovia Rzeszów pokonała Ortec Rotterdam 3:0 (25:16, 25:20, 25:16), wygrywając "złotego seta" 18:16. Tym samym Rzeszowianie zapewnili sobie występ w Final Four Challenge Cup ...

W ćwierćfinale Challenge Cup Asseco Resovia Rzeszów pokonała Ortec Rotterdam 3:0 (25:16, 25:20, 25:16), wygrywając "złotego seta" 18:16. Tym samym Rzeszowianie zapewnili sobie występ w Final Four Challenge Cup !

Asseco Resovia Rzeszów - Ortec Rotterdam 3:0
(25:16, 25:20, 25:16), "złoty set" 18:16

Asseco Resovia Rzeszów: Ilić, Mitrović, Hernandez, Papke, Kaczmarek, Łuka, Ignaczak (libero) oraz Józefacki, Kusior

I SET
Udany atak Mitrovica, 1:0, as Ilica, 4:2. Łuka kończy piłkę sytuacyjną z prawego skrzydła, 5:3, skutecznie Papke, 6:4. Piłka po potrójnym bloku Rzeszowian ląduje minimalnie na aucie, 6:5. Mitrović kończy kontrę i na pierwszej przerwie technicznej Resovia prowadzi 8:5. Stoltz serwuje asa, 8:7. Kooy ma szansę na zdobycie punktu, ale jej nie wykorzystuje, 9:7. Łuka skutecznie z lewego skrzydła, 10:8. Kaczmarek popisuje się blokiem na środku siatki, 11:8. Łuka serwuje asa, 14:10. Kaczmarek i Mitrović blokują na lewym skrzydle van der Wela, 15:10. Po dobrym ataku ze środka, na drugiej przerwie technicznej Resovia prowadzi 16:11. Hernandez kiwa w trzeci metr, 17:12. Mitrović atakuje z drugiej linii ze środka, 18:12, Holendrzy wyrzucają piłkę na aut, 19:12. Goście popełniają błąd przejścia linii trzeciego metra w ataku z szóstej strefy, 21:14. Mitrovic kończy z drugiej linii ze środka, 22:14. Efektowny blok Łuki na lewym skrzydle, 24:16, po bardzo dobrej obronie Mitrovica kontrę kończy Papke i Rzeszowianie wygrywają tego seta 25:16.

II SET
Papke kończy kontrę, 2:1, ze środka Kaczmarek, 3:2. Blokowany Stoltz, 4:2. Łuka popełnia błąd w przyjęciu, jednak zaraz potem skutecznie atakuje, 5:4. Mitrović plasuje w trzeci metr, następnie kończy kontrę i na pierwszej przerwie technicznej Resovia prowadzi 8:5. Po czasie potrójny blok Rzeszowian na Kooyu, 9:5. Bardzo długa akcja pełna obron, na aut atakuje Stoltz, 10:7. As Kooya, 10:9. Kaczmarek kończy przechodzącą po dobrej zagrywce Hernandeza, 12:9. Skuteczna kontra Holendrów, 12:11. Łuka kończy z lewego skrzydła, 13:11, Stoltz na czystej siatce wyrzuca piłkę na aut, a następnie jest blokowany, 15:11. Blokowany Papke, 15:13. Na drugiej przerwie technicznej Rzeszowianie prowadzą 16:13. Blok Kaczmarka na środku, 17:13, 18:14. Kontra Resovii, Łuka kończy z szóstej strefy, 19:14. Hernandez skutecznie z przechodzącej, 20:14, 21:15. Hernandez kończy krótką przesuniętą, 22:16, 23:17. Papke atakuje po prostej z prawego skrzydła, 24:18. Resovia wygrywa seta 25:20 po autowej zagrywce Holendrów.

III SET
Trzecia partia tego spotkania ma wyrównany początek, 1:1, dobra zagrywka Mitrovića, 2:2. Pierwsze prowadzenie w tym meczu po skutecznym ataku z prawego skrzydła obejmują Holendrzy, 2:4. W siatkę wpada Piotr Łuka, 3:5. Po ataku w aut Kooya Resovia odrabia straty i jest remis, 5:5. Mitrović przedziera się przez blok, 7:6, po czym razem z Kaczmarkiem zatrzymuje atak Holendrów i na I przerwie technicznej Resovia prowadzi 8:6. Po powrocie na boisko z prawego skrzydła kończy Paweł Papke, a Łuka zagrywa asa, 10:6. Kooy obija ręce Hernandeza, po czym środkowy Resovii atakuje w aut, 11:9. Paweł Papke zagrywa asa, Mitrović atakuje po prostej, 14:9, o czas prosi trener Holendrów. Lorsheid atakuje z krótkiej z tyłu, 15:12. Na Ii przerwie Resovia prowadzi 16:12. Po czasie świetną obroną popisuje się Ignaczak, a kontrę Holendrów blokuje Łuka z Kaczmarkiem, 18:13. Piłkę przechodzącą wykorzystuje Mitrović, 20:15, po dobrej zagrywce Łuki kontrę kończy Kaczmarek, 22:15. Łuka zagrywa asa, 23:15. Po ataku Kaczmarka ze środka Rzeszowianie mają piłkę meczową, 24:16. Stoltz atakuje w aut Resovia wygrywa seta 25:16, a cały mecz 3:0.

"Złoty Set"
Ostatnia partia tego spotkania rozpoczyna się od zepsutej zagrywki Holendrów, 0:1, van der Wel obija blok z prawego skrzydła, 1:1. Ilić kiwa z drugiej piłki po obronie, 3:1, Holendrzy atakują w aut, 4:1. Kaczmarek jest blokowany, 4:3. Z lewego skrzydła kończy Łuka, 5:3, Kooy atakuje w aut, 6:3, o czas prosi trener Rotterdamu. Kooy zagrywa w taśmę, 7:4, Łuka posyła kontrę w aut, 7:5. Przy zmianie stron Rzeszowianie prowadzą 8:5. Papke obija blok, 9:6, z lewego skrzydła po skosie kończy Mitrović, 10:7. Kooy popełnia błąd dotknięcia siatki, 11:8, Kooy wykorzystuje kontrę z lewego skrzydła, 11:10, o czas prosi trener Kowal. Piłkę przechodzącą wykorzystują Holendrzy i jest remis, 11:11. Ilić i Kaczmarek stawiają skuteczny blok, 12:11. Kooy zagrywa w aut, 13:12, 13:13. Po ataku Kaczmarka Resovia ma pierwszą "złotą piłkę", 14:13, jednak kończą Holendrzy, 14:14, 15:15. Kooy nie kończy ataku, 16:15, 17:16, Holendrzy atakują w aut i Resovia wygrywa złotego seta 18:16 i awansuje do Final Four Challenge Cup.