Wyniki II tury wyborów samorządowych 2024 w Sandomierzu na burmistrza
Mamy oficjalne wyniki drugiej tury wyborów na burmistrza w Sandomierzu podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak głosowali mieszkańcy? Przedstawiamy oficjalne wyniki PKW:
- NIEDŹWIEDŹ Paweł - KWW PRZYSZŁOŚĆ SANDOMIERZA: 56,06% (3 804 głosów)
- MARZEC Marcin Stanisław - KWW PRZYJAZNY SAMORZĄD MD 2024: 43,94% (2 981 głosów)
Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki głosowania I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta i na burmistrza.
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na burmistrza
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na burmistrza w Sandomierzu podane przez Państwową Komisję Wyborczą:
- NIEDŹWIEDŹ Paweł - KWW PRZYSZŁOŚĆ SANDOMIERZA: 36,93% (3 285 głosów)
- MARZEC Marcin Stanisław - KWW PRZYJAZNY SAMORZĄD MD 2024: 31,33% (2 787 głosów)
- ZIOŁO Michał - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ: 12,79% (1 138 głosów)
- ŻEREBIEC Paweł - KWW SANDOMIERZ PRZESTRZEŃ WSPÓLNA: 6,38% (568 głosów)
- KUROSZ Robert - KWW SANDOMIERSKIE POROZUMIENIE: 5,45% (485 głosów)
- RAMUS Tomasz - KWW NOWE SANDOMIERSKIE: 3,72% (331 głosów)
- RUSAK Zbigniew - KWW SANDOMIERZ CZAS NA ZMIANY: 3,39% (302 głosów)
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta z okręgów numer 1, 2, 3 podane przez Państwową Komisję Wyborczą.
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- ŚWIERKULA Marcin: pozycja 1 : 9,97% (298 głosów)
- SOBOLEWSKI Janusz Marian: pozycja 2 : 5,96% (178 głosów)
- GUZ Katarzyna Małgorzata: pozycja 3 : 3,11% (93 głosów)
- LEBIDA Andrzej Marek: pozycja 4 : 1,2% (36 głosów)
- ZYCH Danuta Katarzyna: pozycja 5 : 1,71% (51 głosów)
- MAJSAK Wojciech Stanisław: pozycja 6 : 0,57% (17 głosów)
- EWIAK Beata Stanisława: pozycja 7 : 1,24% (37 głosów)
- UŁASZYN-PALKOWSKA Grażyna Barbara: pozycja 8 : 0,43% (13 głosów)
- JUSZCZAK Patrycja Bronisława: pozycja 9 : 0,37% (11 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SANDOMIERZ PRZESTRZEŃ WSPÓLNA:
- SZYMAŃSKI Dariusz: pozycja 1 : 1,2% (36 głosów)
- PARALUSZ-KRZESIMOWSKA Ryszarda Alicja: pozycja 2 : 0,43% (13 głosów)
- KRZYSTANEK Krzysztof: pozycja 3 : 0,74% (22 głosów)
- GOŁĘBIOWSKA Halina Elżbieta: pozycja 4 : 0,27% (8 głosów)
- MAKSIM Jakub: pozycja 5 : 0,9% (27 głosów)
- CHMIEL Grażyna Celina: pozycja 6 : 0,33% (10 głosów)
- FURMAN Grzegorz Marek: pozycja 7 : 0,23% (7 głosów)
- DROŻDŻAŁ Wojciech Marian: pozycja 8 : 0,33% (10 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYSZŁOŚĆ SANDOMIERZA:
- BOLEWSKI Andrzej Aleksander: pozycja 1 : 10,2% (305 głosów)
- MALINOWSKI Tomasz Marek: pozycja 2 : 4,48% (134 głosów)
- SZAJNIAKOWSKI Wojciech Michał: pozycja 3 : 2,51% (75 głosów)
- OGORZAŁEK Małgorzata: pozycja 4 : 1,37% (41 głosów)
- HARA Roman Jan: pozycja 5 : 0,7% (21 głosów)
- STAWIARZ Anna: pozycja 6 : 1,37% (41 głosów)
- WRYK Wiktor Stanisław: pozycja 7 : 2,48% (74 głosów)
- PUZIO Urszula Helena: pozycja 8 : 0,67% (20 głosów)
- KOBYLAKIEWICZ Krystyna: pozycja 9 : 1,07% (32 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWE SANDOMIERSKIE:
- MYŚLIWIEC Grzegorz Radosław: pozycja 1 : 0,94% (28 głosów)
- DROZDOWSKI Maciej Dionizy: pozycja 2 : 2,51% (75 głosów)
- ZIOŁO Jolanta Jadwiga: pozycja 3 : 0,37% (11 głosów)
- OSZCZUDŁOWSKA Barbara: pozycja 4 : 0,23% (7 głosów)
- MORZYŃSKI Jarosław: pozycja 5 : 0,23% (7 głosów)
- PUŁAWSKI Hubert Łukasz: pozycja 6 : 0,3% (9 głosów)
- SMARDZ Barbara Elżbieta: pozycja 7
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNY SAMORZĄD MD 2024:
- ŁATKA Sylwester: pozycja 1 : 7,26% (217 głosów)
- GRĘBOWIEC-KOWALSKA Paulina Natalia: pozycja 2 : 2,54% (76 głosów)
- CZAJKA-GRUDZIEŃ Magdalena Katarzyna: pozycja 3 : 1,17% (35 głosów)
- MĘDREK Ewelina Małgorzata: pozycja 4 : 0,94% (28 głosów)
- ŁUCZAK Łukasz Jan: pozycja 5 : 0,47% (14 głosów)
- KILIAŃSKA Agata Paulina: pozycja 6 : 1,97% (59 głosów)
- PRZYCHODZKI Łukasz Stanisław: pozycja 7 : 0,6% (18 głosów)
- LĄD Konrad Dawid: pozycja 8 : 1,61% (48 głosów)
- NADZIAŁEK Agnieszka Zofia: pozycja 9 : 1,71% (51 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SANDOMIERSKIE POROZUMIENIE:
- CHOJNACKI Piotr Aleksander: pozycja 1 : 8,9% (266 głosów)
- SABAT Wiesława: pozycja 2 : 2,24% (67 głosów)
- KALCZEWSKI Andrzej: pozycja 3 : 2,51% (75 głosów)
- GUZ Beata Barbara: pozycja 4 : 1,3% (39 głosów)
- NIŻYŃSKI Radosław Cezary: pozycja 5 : 2,07% (62 głosów)
- ZBYDNIEWSKA Mirosława Ewa: pozycja 6 : 0,67% (20 głosów)
- DZIOREK Paweł Józef: pozycja 7 : 0,74% (22 głosów)
- WOSKOWICZ-BARAN Agnieszka Mariola: pozycja 8 : 0,5% (15 głosów)
- CHRUŚCIEL Marek: pozycja 9 : 2,71% (81 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SANDOMIERZ CZAS NA ZMIANY:
- KWIATKOWSKI Bartłomiej: pozycja 1 : 0,43% (13 głosów)
- ARTWIK Lucjan Karol: pozycja 2 : 0,13% (4 głosów)
- BRZOZOWSKA Małgorzata: pozycja 3 : 0,4% (12 głosów)
- OLEJNICZAK Jan: pozycja 4 : 0,13% (4 głosów)
- ARTWIK Monika Ewelina: pozycja 5 : 0,13% (4 głosów)
- ZIĘBA Paweł Krzysztof: pozycja 6 : 0,23% (7 głosów)
- KWIATKOWSKA Anna Beata: pozycja 7 : 0,17% (5 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- FRAŃCZAK-SZCZEPANEK Agnieszka Maria: pozycja 1 : 7,72% (211 głosów)
- PREZGOT Mariusz Bernard: pozycja 2 : 3,07% (84 głosów)
- WYCHOWAŃSKA Zuzanna: pozycja 3 : 1,72% (47 głosów)
- MAKOWSKA Iwona Katarzyna: pozycja 4 : 0,95% (26 głosów)
- CHAMERA Wiesław: pozycja 5 : 0,51% (14 głosów)
- ŚLIWIŃSKA Maria Helena: pozycja 6 : 0,55% (15 głosów)
- DRAGAN Paweł Zygmunt: pozycja 7 : 0,51% (14 głosów)
- ULOK Teodor Roland: pozycja 8 : 1,06% (29 głosów)
- ZIOŁO Michał: pozycja 9 : 4,02% (110 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- OLCZYK Włodzimierz Władysław: pozycja 1 : 2,34% (64 głosów)
- SIECIARSKA-TURBIARZ Elżbieta Anna: pozycja 2 : 0,99% (27 głosów)
- PARCHETA Sławomir Andrzej: pozycja 3 : 0,51% (14 głosów)
- GROMADA Anna Zofia: pozycja 4 : 0,59% (16 głosów)
- BASKA Łukasz: pozycja 5 : 0,73% (20 głosów)
- SOBIESZKODA Maria Teresa: pozycja 6 : 1,98% (54 głosów)
- KOTOWSKI Paweł Tomasz: pozycja 7 : 1,57% (43 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SANDOMIERZ PRZESTRZEŃ WSPÓLNA:
- BATKO Katarzyna Bernarda: pozycja 1 : 0,73% (20 głosów)
- WÓJCIK Paulina: pozycja 2 : 0,51% (14 głosów)
- ŚWITALSKI Grzegorz Rafał: pozycja 3 : 1,5% (41 głosów)
- KRZESIMOWSKI Kamil: pozycja 4 : 0,48% (13 głosów)
- CHMIEL Tomasz: pozycja 5
- SOCHA Laura Nina: pozycja 6 : 0,15% (4 głosów)
- SOCHACKA Paulina Dagmara: pozycja 7 : 1,13% (31 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYSZŁOŚĆ SANDOMIERZA:
- NIEDŹWIEDŹ Paweł: pozycja 1 : 11,45% (313 głosów)
- GOSEK Waldemar Krzysztof: pozycja 2 : 1,43% (39 głosów)
- MARTYŃSKA Marzena Agata: pozycja 3 : 2,63% (72 głosów)
- KLUBIŃSKA-CZUCZUJEW Beata: pozycja 4 : 1,39% (38 głosów)
- SZCZYRBA Alex: pozycja 5 : 3,73% (102 głosów)
- BIELECKA Karolina Wanda: pozycja 6 : 1,17% (32 głosów)
- MARZEC Tomasz Eugeniusz: pozycja 7 : 0,4% (11 głosów)
- BUKSZYŃSKI Tomasz: pozycja 8 : 0,04% (1 głosów)
- GRACZ Ewa Zofia: pozycja 9 : 1,06% (29 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWE SANDOMIERSKIE:
- RAMUS Tomasz: pozycja 1 : 1,57% (43 głosów)
- DĄBEK Iwona Alicja: pozycja 2 : 0,62% (17 głosów)
- LEWTAK Krystyna: pozycja 3 : 0,55% (15 głosów)
- PIETRASZ Elżbieta Joanna: pozycja 4 : 0,8% (22 głosów)
- OGORZAŁEK Mirosław: pozycja 5 : 1,83% (50 głosów)
- RADZIK Romuald Adam: pozycja 6 : 0,7% (19 głosów)
- BARAN Paweł: pozycja 7 : 0,4% (11 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNY SAMORZĄD MD 2024:
- MARZEC Marcin Stanisław: pozycja 1 : 7,24% (198 głosów)
- BIAŁOUSZ Waldemar: pozycja 2 : 6,15% (168 głosów)
- SOBIERAJ Anna Elżbieta: pozycja 3 : 2,89% (79 głosów)
- WĘGRZYNOWSKI Adam Stanisław: pozycja 4 : 2,05% (56 głosów)
- CLEGHORN Kamila Anna: pozycja 5 : 0,62% (17 głosów)
- ŚLEDŹ Ryszard Krzysztof: pozycja 6 : 0,4% (11 głosów)
- LEWTAK Dariusz Józef: pozycja 7 : 0,22% (6 głosów)
- POSŁOWSKA Elżbieta Anna: pozycja 8 : 0,99% (27 głosów)
- KRASKA Renata Katarzyna: pozycja 9 : 3% (82 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SANDOMIERSKIE POROZUMIENIE:
- POŃSKI Janusz: pozycja 1 : 3,07% (84 głosów)
- GUZIN Michał Maciej: pozycja 2 : 1,17% (32 głosów)
- ROKICKA Małgorzata Ewa: pozycja 3 : 2,52% (69 głosów)
- CIESZKOWSKI Piotr Mariusz: pozycja 4 : 0,59% (16 głosów)
- GRĘBOWIEC Grzegorz Marcin: pozycja 5 : 2,23% (61 głosów)
- KUŚMIERSKA Katarzyna: pozycja 6 : 0,29% (8 głosów)
- WOJCIECHOWSKA Katarzyna: pozycja 7 : 0,33% (9 głosów)
- ROŻEK Magdalena: pozycja 8 : 0,55% (15 głosów)
- BOROWIEC Michał Maciej: pozycja 9 : 1,57% (43 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SANDOMIERZ CZAS NA ZMIANY:
- ŻULIŃSKA Justyna: pozycja 1 : 0,33% (9 głosów)
- OSOWSKI Czesław Kazimierz: pozycja 2 : 0,29% (8 głosów)
- OLEJNICZAK Elżbieta: pozycja 3 : 0,07% (2 głosów)
- BRZOZOWSKI Mariusz Zbigniew: pozycja 4 : 0,11% (3 głosów)
- BRYŁA Bożena Helena: pozycja 5 : 0,07% (2 głosów)
- MAKOWSKI Jan Marek: pozycja 6 : 0,04% (1 głosów)
- PAZDER Zdzisław Franciszek: pozycja 7 : 0,07% (2 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- SZATAN Krzysztof Zdzisław: pozycja 1 : 12% (358 głosów)
- STRUGAŁA Marek: pozycja 2 : 6,47% (193 głosów)
- FRAŃCZAK-PROCHOWSKI Tadeusz Zygmunt: pozycja 3 : 1,88% (56 głosów)
- BRODA Sylwia: pozycja 4 : 1,48% (44 głosów)
- WIŚNIESKI Wojciech: pozycja 5 : 1,07% (32 głosów)
- PAJĄK Katarzyna Izabela: pozycja 6 : 1,37% (41 głosów)
- KĘDZIORA Ewa Dorota: pozycja 7 : 1,27% (38 głosów)
- ZYZIK Katarzyna Monika: pozycja 8 : 0,57% (17 głosów)
- BIERNICKI Tomasz Piotr: pozycja 9 : 0,91% (27 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SANDOMIERZ PRZESTRZEŃ WSPÓLNA:
- ŻEREBIEC Paweł: pozycja 1 : 6,5% (194 głosów)
- BRZOZOWSKA Anna Elżbieta: pozycja 2 : 1,21% (36 głosów)
- GAWRON Grzegorz Piotr: pozycja 3 : 0,64% (19 głosów)
- STASZCZAK Beata: pozycja 4 : 0,27% (8 głosów)
- CZYŻ Piotr: pozycja 5 : 0,57% (17 głosów)
- WOŹNIAK Nataliya: pozycja 6 : 0,13% (4 głosów)
- STOLA Mariusz Grzegorz: pozycja 7 : 1,04% (31 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYSZŁOŚĆ SANDOMIERZA:
- BEDNARSKA Kazimiera: pozycja 1 : 5,7% (170 głosów)
- PROKOP Tadeusz Rafał: pozycja 2 : 3,08% (92 głosów)
- FULARSKA Justyna Julia: pozycja 3 : 2,68% (80 głosów)
- MALINOWSKA Magdalena: pozycja 4 : 2,38% (71 głosów)
- FORC Joanna: pozycja 5 : 1,81% (54 głosów)
- KRAKOWIAK Radosław Krzysztof: pozycja 6 : 2,18% (65 głosów)
- MAZUR Damian: pozycja 7 : 1,07% (32 głosów)
- CIASTEK-LUTOMSKA Katarzyna Małgorzata: pozycja 8 : 1,58% (47 głosów)
- TUSZNIO Krzysztof Tomasz: pozycja 9 : 2,58% (77 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWE SANDOMIERSKIE:
- CZERWIŃSKI Dariusz Paweł: pozycja 1 : 2,45% (73 głosów)
- LIPKA Wojciech Piotr: pozycja 2 : 0,27% (8 głosów)
- STATUCH Ewa Teresa: pozycja 3 : 0,6% (18 głosów)
- RYSZAWA Magdalena: pozycja 4 : 0,13% (4 głosów)
- KĘSICKI Tadeusz: pozycja 5 : 0,37% (11 głosów)
- PODCZASI Grażyna Regina: pozycja 6 : 0,13% (4 głosów)
- RADZIK Ryszard Kazimierz: pozycja 7 : 0,1% (3 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNY SAMORZĄD MD 2024:
- STĘPIEŃ Mariola: pozycja 1 : 6,94% (207 głosów)
- WNUK Rafał Piotr: pozycja 2 : 4,43% (132 głosów)
- MASTERNAK Tomasz: pozycja 3 : 2,65% (79 głosów)
- MIERNIK Zofia Danuta: pozycja 4 : 0,87% (26 głosów)
- PRZYŁUCKI Bartłomiej Dawid: pozycja 5 : 1,07% (32 głosów)
- WAWAK Katarzyna Teresa: pozycja 6 : 2,04% (61 głosów)
- SUMA-PRZYŁUCKA Jolanta: pozycja 7 : 0,64% (19 głosów)
- BIENIAS Monika Barbara: pozycja 8 : 1,07% (32 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SANDOMIERSKIE POROZUMIENIE:
- CZERWIEC Wojciech Janusz: pozycja 1 : 5,83% (174 głosów)
- KUROSZ Robert: pozycja 2 : 3,52% (105 głosów)
- MAJEWSKI Piotr: pozycja 3 : 2,11% (63 głosów)
- SIECIARSKA Aleksandra: pozycja 4 : 0,87% (26 głosów)
- CICHOCKA Katarzyna Ewa: pozycja 5 : 0,7% (21 głosów)
- CHŁODNICKA Elżbieta: pozycja 6 : 0,97% (29 głosów)
- SIERANT Kinga Aleksandra: pozycja 7 : 0,54% (16 głosów)
- PIÓRKOWSKI Wojciech Adam: pozycja 8 : 0,6% (18 głosów)
- GRABOWSKI Konrad Maciej: pozycja 9 : 0,64% (19 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Jak wygląda druga tura wyborów samorządowych?
W drugiej turze wyborów samorządowych wybiera się spośród dwóch kandydatów na prezydenta, wójta lub burmistrza, którzy w pierwszej turze uzyskali największą liczbę głosów.
Możliwe jest, że więcej niż dwóch kandydatów zdobędzie liczbę głosów uprawniającą do kandydowania w drugiej turze. Wtedy o dopuszczeniu kandydata do wyborów w II turze rozstrzyga większa liczba obwodów głosowania, w których jeden z nich otrzymał większe poparcie. Natomiast jeśli liczba tych obwodów byłaby równa, to o ostatecznej decyzji rozstrzyga losowanie, które przeprowadza gminna komisja wyborcza.
Zwycięzcą 2 tury wyborów zostaje ten kandydat, który otrzymał większą liczbę ważnie oddanych głosów. Tu też może zdarzyć się tak, że kandydaci zbiorą tę samą ilość głosów. W tym wypadku wygrywa ten, który w większej liczbie obwodów głosowania otrzymał więcej głosów niż jego kontrkandydat.
Może Cię zainteresować
Obowiązki prezydenta, wójta i burmistrza
Wójt, burmistrz i prezydent pełnią rolę jednoosobowego organu wykonawczego gminy i mają określone zadania, a są to między innymi:
- opracowywanie programów rozwoju,
- przygotowywanie projektów uchwał rady gminy,
- gospodarowanie mieniem komunalnym,
- określanie sposobu wykonywania uchwał,
- wykonywanie budżetu.
Ponadto są reprezentantami gminy i odpowiadają za kierowanie jej bieżącymi sprawami.
Może Cię zainteresować
Kadencja wójta, burmistrza i prezydenta – ile trwa?
Według obowiązującego prawa kadencja prezydenta, burmistrza i wójta może trwać 5 lat. Dodatkowo w 2018 roku ustanowiono zasadę dwukadencyjności, która umożliwia prezydentowi, burmistrzowi i wójtowi ubieganie się o reelekcję tylko raz. Kadencja w latach 2018-2023 jest pierwszą, którą obowiązują te przepisy.
Może Cię zainteresować
Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?