15 15

15.10 - Dzień Dziecka Utraconego (© www.dlaczego.org.pl)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Śmierć jest zawsze bolesna dla rodziny. Od 2004 roku, 15 października jest w Polsce obchodzony jako Dzień Dziecka Utraconego.

W Polsce ponad 40 tys. rodziców doświadcza straty dziecka w wyniku poronienia, kolejne 2 tys. dzieci rodzi się martwo, około 5-u tysiącom nie będzie dane dożyć do 18-tych urodzin. Statystyki od roku 2005 wyraźnie wskazują wrastającą liczbę umierających dzieci i młodzieży w wieku 10-19 lat z powodów urazów, zatruć, wypadków i samobójstw. Jest to wymowny wskaźnik narastających zagrożeń cywilizacyjnych takich jak wypadki komunikacyjne, narkotyki, alkohol itp. W tym roku spotkania oraz Msze Św. w intencji Dzieci Utraconych oraz ich rodziców, odbędą się między innymi w Krakowie, Gdańsku, Bydgoszczy, Rzeszowie, Legionowie, Radzyminie, na Majdanku, w Łodzi i wielu innych miejscach.

Istnieje specjalna strona internetowa - serwis dla rodziców dzieci chorych i dla tych, którzy stracili dziecko. Są tam adresy kontaktowe grup działających w Polsce, fora, blogi i inne teksty, które mają na celu pomoc w przejściu przez trudny czas choroby i straty osób najbliższych. Więcej informacji na stronie dlaczego.org.pl

Wiadomości Rzeszów, Wydarzenia Rzeszów

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!