18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zobacz szpital Pro-Familia w Rzeszowie

Łukasz Solski
Janusz Witalis - neonatologia
Janusz Witalis - neonatologia Aneta Dyka-Urbańska
Budowa Szpitala Pro-Familia w Rzeszowie budziła duże emocje i nadzieje, bo od początku było wiadomo, iż placówka zaoferuje m.in. usługi medyczne na najwyższym możliwym we współczesnym świecie poziomie dedykowane głównie kobietom.

W niedzielę potencjał szpitala zobaczyły po raz pierwszy osoby z zewnątrz. – Nieskromnie powiem, że widzieliśmy wrażenie, jakie zrobił szpital na naszych gościach, a naszym celem jest to, aby wszystkie kobiety z regionu, które wybiorą Pro-Familię na miejsce swojego porodu, mogły skorzystać z tego, co oferujemy – zapowiada Janusz Witalis, ordynator neonatologii.

W zamyśle Szpital Specjalistyczny Pro-Familia to idealna recepta na wszelkie typowo kobiece problemy medyczne, ale nie tylko, bo w szpitalu będą również wykonywane różnego typu operacje urologiczne (m.in. operacje na gruczole krokowym, endoskopowe na nerkach i pęcherzu moczowym) oraz wybrane zabiegi chirurgiczne (np. operacje endoskopowe pęcherzyka żółciowego, przepukliny oraz żylaków).

Pacjentka może tu liczyć na najwyższej klasy pomoc z zakresu ginekologii i położnictwa oraz urologii, chirurgii i diagnostyki obrazowej (USG, RTG a także niebawem rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa), a dziecko - z dziedziny neonatologii. – Nasz szpital ma spełnić marzenie kobiet o maksymalnie komfortowym porodzie – tłumaczy Radosław Skiba, menadżer Pro-Familii. - Oczywiste jest, że dzięki sprzętowi najnowszej generacji i ogromnej wiedzy doskonałych specjalistów zapewnimy mamom i ich pociechom przede wszystkim bezpieczeństwo. Ponadto porody będą prowadzone w znieczuleniu zewnątrzoponowym, a to nowość w naszym regionie. Ale ważne jest także to, że pacjentka wraz z noworodkiem i jego ojcem będą przebywać w bardzo komfortowym pokoju, którego na pewno nie można nazwać szpitalną salą. Przestronne, jasne, wygodnie urządzone pomieszczenia, bardzo intymne, wszystkie z piękną łazienką, z pewnością budują domową atmosferę.

Ogromne wrażenie robią także sale porodowe, pomyślane tak, aby przyszła mama mogła rodzić w najdogodniejszej dla siebie pozycji, jedynie w otoczeniu swoich bliskich i personelu. Nie zabraknie możliwości porodów w wodzie. Jak podkreślają pracownicy szpitala, wreszcie hasło: „Rodzić po ludzku” nie będzie pustym sloganem w naszym regionie.

- Operacje endoskopowe będą przeprowadzane za pomocą najnowocześniejszego sprzętu laparoskopowego, histeroskopowego z możliwością transmisji operacji do pomieszczeń poza blokiem operacyjnym np. salą wykładową czy innym szpitalem. Skomplikowane instrumentarium pozwoli na operacje endoskopowe schorzeń, które dotychczas były operowane zazwyczaj klasycznie: poprzez otwarcie jamy brzusznej. Czas hospitalizacji i ryzyko powikłań znacznie maleją przy tego typu chirurgii - przekonuje Bogdan Obrzut, specjalista ginekolog. Nowością w tej części Polski będą rekonstrukcyjne operacje gruczołu piersiowego po operacjach onkologicznych.

Sale operacyjne to majstersztyk na miarę XXI wieku. – Dla nas, lekarzy, to niezwykle ważne, że możemy podczas zabiegu w pełni oddać się pacjentom, a nie walczyć ze sprzętem, który na wielu dawno budowanych blokach operacyjnych porusza się z oporem. W tych salach nic nie leży na podłodze, cała aparatura jest podwieszona. Sprzęt jest nie tylko ultranowoczesny, ale przesuwa się lekko, wygodnie. Jest specjalnie zbudowany, bez zakamarków, szczelin, co sprawia, że nie ma żadnych problemów z jego czyszczeniem. Będziemy także pracować z pomocą dotykowych ekranów. To wszystko usprawnia zabieg i pozwala się na nim dużo lepiej skoncentrować – podkreśla Jarosław Janeczko, ordynator ginekologii i położnictwa.

Różnego typu nowości jest bez liku, ale Radosław Skiba podaje przykłady, który dają wyobrażenie o skali udogodnień. – W salach operacyjnych użyto farby z jonami srebra. Oczywiście nie chodzi tylko o to, co widać na pierwszy rzut oka: że sala wygląda ładniej, przyjaźnie, elegancko, ale przede wszystkim o to, że ściany są samo dezynfekujące. Bardzo ciekawe rozwiązanie to również system, który zabierając z sali powietrze, wpompowuje do niej w zamian wyjałowione zmniejszając tym samym ryzyko zakażeń wewnątrzszpitalnych – mówi menadżer szpitala.

To nie koniec niespodzianek. W niedzielę zespół Pro-Familii zdradził, że 1 stycznia uruchomi również doskonale wyposażoną Klinikę Stomatologiczną. W ofercie znajdą się zabiegi z zakresu m.in. stomatologii zachowawczej, estetycznej, czy pedodoncji (stomatologii dziecięcej). Specjalnie wyposażony gabinet stworzy możliwość leczenia w znieczuleniu ogólnym. - Szczególnym obszarem naszej działalności będzie stomatologia estetyczna obejmująca najnowocześniejsze zabiegi oraz prace protetyczne – mówi Joanna Wapińska, stomatolog Pro-Familii.

Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam **

swój artykuł

lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę?
Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę?
Poinformuj nas**!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Polacy chętniej sięgają po krajowe produkty?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto