MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Zapraszamy na spotkanie z ks. Kazimierzem Sową oraz promocję jego książki „Niewierni wierni”w Bibliotece przy ul. Sokoła 13

Patrycja Reszko
Patrycja Reszko
Zaproszenie na spotkanie z ks. Kazimierzem Sową w WiMBP w Rzeszowie
Zaproszenie na spotkanie z ks. Kazimierzem Sową w WiMBP w Rzeszowie WiMBP
Ksiądz Kazimierz Sowa przyjeżdża do Rzeszowa spotkać się z czytelnikami i opowiedzieć o swojej najnowszej książce „Niewierni wierni. Rozmowy o prawdziwym Kościele”. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 11 czerwca w głównej siedzibie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie przy ul. Sokoła 13 w Rzeszowie.

Kazimierz Sowa – duchowny i pisarz

Kazimierz Sowa – duchowny, dziennikarz, publicysta i autor książek. Współpracował z dziennikiem „Czas Krakowski” i tygodnikiem „Gość Niedzielny”. Publikował m.in. we „Wprost”, w „Newsweeku”, „Rzeczpospolitej” i „Dzienniku. Polska-Europa-Świat”. Szefował Radiu Plus, przez kilka lat był dyrektorem kanału Religia.tv.

Jest autorem cyklu programów „Święte Miejsca”, książek o tematyce misyjnej i podróżniczej oraz filmów dokumentalnych oraz aureatem m.in. Nagrody Dziennikarskiej „Ślad” im. bp. Jana Chrapka i Nagrody NBP im. Władysława Grabskiego.

Publikacje ks. Kazimierza Sowy

  • "Słownik języka boskiego. Gwiazdy o ważnych sprawach" - 2009
  • "Moje syberyjskie podróże" - 2013
  • "Szaleńcy Pana Boga" - 2015
  • "Niewierni wierni. Rozmowy o prawdziwym Kościele" - 2023

Wieczór autorski ks. Kazimierza Sowy w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie z ks. Kazimierzem Sową i promocję książki „Niewierni wierni. Rozmowy o prawdziwym Kościele”.

Odbędzie się ono we wtorek, 11 czerwca 2024 r. godz. 17.00 w Budynku Głównym WiMBP w Rzeszowie przy ul. Sokoła 13.

Wstęp na wydarzenie jest wolny!

O czym jest książka "Niewierni wierni. Rozmowy o prawdziwym Kościele"?

Ostatnia książka ks. Kazimierza Sowy zawiera rozmowy autora o prawdziwym Kościele, który toczony ciężką chorobą nie kwapi się do rachunku sumienia. Dlatego ksiądz Sowa nie doczekawszy się skruchy, sam diagnozuje pacjenta.

„Wielu księży zdaje się zakładać, że słuchają ich idioci” – usłyszał ksiądz Kazimierz Sowa w jednej z wielu poruszających rozmów, które znalazły się w tej książce. A rozmawiał albo z osobami wierzącymi, albo takimi, które doceniają pozytywną rolę, jaką Kościół może odgrywać w życiu społecznym. Siła tych rozmów wynika m.in. z tego, że autor ma przywilej oglądania Kościoła od wewnątrz jako ksiądz i z dystansu jako aktywny publicysta i komentator życia polityczno-społecznego. Również dlatego padają tu pytania i stwierdzenia, które zwykle nie wychodzą poza prywatne rozmowy.

Ksiądz Sowa i jego rozmówcy rozkładają na czynniki pierwsze wszystkie grzechy główne duchownych. Ale „Niewierni wierni” przedstawiają również propozycje (nieraz zaskakująco proste),które pozwoliłyby zatrzymać proces rozkładu polskiego Kościoła. Bo świat byłby lepszy, gdyby spełniły się choćby niektóre postulaty rozmówców autora. Przynajmniej w sprawie bezwzględnego rozliczenia pedofilii, przejrzystości finansów, uznania praw osób nieheteronormatywnych czy wreszcie oddzielenia Kościoła od państwa. Radykalne? A może uzdrawiające?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Lady Pank: rocznica debiutanckiej płyty

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto