Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Za co nasi Czytelnicy zapamiętają Tadeusza Ferenca. "Czyste miasto", "świetne inwestycje", ale też "beton i korki"

Marcin Piecyk
Marcin Piecyk
Tadeusz Ferenc odchodzi ze stanowiska prezydenta Rzeszowa. Za co przede wszystkim go zapamiętamy?
Tadeusz Ferenc odchodzi ze stanowiska prezydenta Rzeszowa. Za co przede wszystkim go zapamiętamy? Krzysztof Kapica
To już pewne, Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa od 18 lat, odchodzi ze stanowiska. Szokująca dla wielu wiadomość potwierdziła się w środę, 10 lutego. Bardzo dużo osób nie wyobraża sobie Rzeszowa bez prezydenta Ferenca. Co nasi Czytelnicy zapamiętają z jego prezydentury? Dużo pozytywów, ale minusy też wymieniają.

Tadeusz Ferenc już nie będzie prezydentem Rzeszowa. Jak tłumaczyli rzeszowscy urzędnicy, trudna decyzja została podjęta przez prezydenta z uwagi na pogarszający się stan zdrowia. Tadeusz Ferenc dwa razy w krótkim odstępie czasu trafił do szpitala w związku z zakażeniem koronawirusem.

Bardzo wiele osób przecierało oczy ze zdumienia, bo niektórzy nie wyobrażają sobie Rzeszowa bez Tadeusza Ferenca. Dlatego postanowiliśmy zapytać na naszym fanpage'u na Facebooku, za co Internauci będą pamiętać prezydenta. Odpowiedzi są różne, a oto część z nich.

Tadeusz Ferenc pod lupą mieszkańców. Pozytywy i negatywy jego rządów

- Człowiek ponad podziałami, prawdziwy gospodarz zakochany w Rzeszowie po uszy

- napisała pani Marta.

- Open mind! - skomentowała pani Iwona.

- Czysto, kwiaty, wiele zostało odnowione, miasto zadbane niczym puzderko - przypomniała pani Anita.

Inni użytkownicy wymieniali choćby udane inwestycje: rondo dla pieszych, ciekawe biurowce czy inwestycje drogowe. Znaleźli się też tacy, który bardziej dogłębnie analizowali prezydenturę Tadeusza Ferenca i zmiany w Rzeszowie, które podczas jej trwania nastąpiły. Wymieniali i plusy i minusy.

- Za sprawy pozytywne: Most im. Tadeusza Mazowieckiego, węzły alei Wyzwolenia, al. Sikorskiego, okrągła kładkę, piękny stary rynek, tunel ścieżki rowerowej koło zapory. Negatywy: tragiczne w skutkach decyzje lokalizacyjne: wieżowce koło zapory, zabudowa Olszynek, blaszane płoty przegradzają w tzw. kwadrat kultury, potworne w formie i lokalizacji bloki w otoczeniu żwirowni

- wymieniał pan Marek.

Internauta dodał jeszcze, że do pozytywów zalicza biurowce przy ul. Lubelskiej, a do negatywów zabudowę otoczenia parku na os. Słocina.

- No i los biednego pałacyku słocińskiego. Przerzucane go jak kukułcze jajo. Miasto do biskupstwa, biskupstwo do jakiejś fundacji i stoi rozgrzewana ruina, a park niszczeje - napisał nam pan Marek.

Pan Robert z kolei napisał, że Tadeusza Ferenca zapamięta za... beton i korki. A Wy za co będziecie pamiętać prezydenta? Dołączcie do dyskusji!

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto