Wysokie miejsce studentów Politechniki Rzeszowskiej w zawodach Formula Student Czech Republic

OPRAC.:
Marcin Piecyk
Bolid studentów Politechniki Rzeszowskiej zajął wysokie miejsce w międzynarodowych zawodach! SKN Formula Student
Studenci PRz Racing Team z Politechniki Rzeszowskiej na tegorocznych zawodach Formula Student Czech Republic zdobyli 2. miejsce w konkurencji Acceleration, w której sprawdzone zostało przyspieszenie ich bolidu: PMT-03. Ale to nie wszystko.

- Tegoroczne wakacje dla członków Studenckiego Koła Naukowego Formuła Student to bardzo intensywny czas. Studenci z PRz Racing Team, którzy niedawno wrócili z Holandii, wzięli udział w zawodach Formula Student Czech Republic, które odbywały się od 27 lipca do 1 sierpnia br. w miejscowości Most na torze Autodrom

- przekazuje Marta Jagiełowicz z biura prasowego Politechniki Rzeszowskiej.

Bolid studentów, czyli PMT-03 był testowany w wielu różnych konkurencji. Najlepiej wypadł zdecydowanie w kategorii Acceleration, gdzie sprawdzone zostało jego przyspieszenie. Pojazd rzeszowskich studentów zajął drugie miejsce!

Wysokie miejsce studentów z Rzeszowa w międzynarodowych zawodach wyścigowych!

W generalnej klasyfikacji bolidów, PRz Racing Team zajął wysokie, szóste miejsce. A to dzięki dobrym wynikom w poszczególnych konkurencjach:

• 5. miejsce w Skid Padzie,
  • 7. miejsce w wyścigu głównym Endurance,
  • 7. miejsce w Efficiency,
  • 9. miejsce w Autocrossie,
  • 9. miejsce w Engineering Design,
  • 10. miejsce w Business Plan Presentation.

PRz Racing Team funkcjonuje jako Studenckie Koło Naukowe na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej. Działa od 2013 roku a jego opiekunem jest dr inż. Piotr Strojny. Co roku zespół PRz przygotowuje się do międzynarodowych zawodów Formula Student, które odbywają się na torach F1.

Od początku działalności koła, zespół zbudował trzy autorskie bolidy wyścigowe. Wystartowały one w ośmiu europejskich edycjach zawodów, m. in. w Wielkiej Brytanii, we Włoszech, na Węgrzech, w Holandii czy Hiszpanii.