Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu rzeszowskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
PKW opublikowała oficjalne wyniki głosowania do rady powiatu rzeszowskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8. Jak głosowano w Twoim regionie? Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje.
Wyniki wyborów do rady powiatu rzeszowskiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- BEDNARZ Jerzy: pozycja 1 : 13,75% (8 597 głosów)
- CHMIEL Tadeusz: pozycja 2 : 13,75% (8 597 głosów)
- PERLAK Lucyna: pozycja 3 : 13,75% (8 597 głosów)
- BUDZYŃ Małgorzata: pozycja 4 : 13,75% (8 597 głosów)
- MAGDA Mariola: pozycja 5 : 13,75% (8 597 głosów)
- KULA Stanisław Władysław: pozycja 6 : 13,75% (8 597 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- PATRUŚ Grzegorz: pozycja 1 : 1,43% (891 głosów)
- JODŁOWSKI Marcin Karol: pozycja 2 : 1,43% (891 głosów)
- MAJCZAK Stanisław Marcin: pozycja 3 : 1,43% (891 głosów)
- PIERSIAK Lucyna Małgorzata: pozycja 4 : 1,43% (891 głosów)
- PIEKUT Justyna: pozycja 5 : 1,43% (891 głosów)
- MAJCZAK-PARTYKA Małgorzata: pozycja 6 : 1,43% (891 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- BEDNARZ Stanisław: pozycja 1 : 1,49% (931 głosów)
- KIDA Marek: pozycja 2 : 1,49% (931 głosów)
- KRASKA Aleksandra Franciszka: pozycja 3 : 1,49% (931 głosów)
- ŁACH Ewelina Katarzyna: pozycja 4 : 1,49% (931 głosów)
- CISEK Karolina Maria: pozycja 5 : 1,49% (931 głosów)
- PŁODZIEŃ Zbigniew: pozycja 6 : 1,49% (931 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu rzeszowskiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- SOKOŁOWSKA Lucyna Teresa: pozycja 1 : 11,26% (4 800 głosów)
- SYCZ Zbigniew: pozycja 2 : 11,26% (4 800 głosów)
- WALCZEWSKA Dorota: pozycja 3 : 11,26% (4 800 głosów)
- TĘCZA Teresa Anna: pozycja 4 : 11,26% (4 800 głosów)
- JODŁOWSKI Marek Artur: pozycja 5 : 11,26% (4 800 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- JEŻ Antoni Jan: pozycja 1 : 3,76% (1 604 głosów)
- ROKITA Marek Stanisław: pozycja 2 : 3,76% (1 604 głosów)
- SŁUJA-KOŁODZIEJ Patrycja: pozycja 3 : 3,76% (1 604 głosów)
- MAJKA Bożena: pozycja 4 : 3,76% (1 604 głosów)
- DUDEK Wojciech Marek: pozycja 5 : 3,76% (1 604 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- PADO Stanisław: pozycja 1 : 4,97% (2 120 głosów)
- ROGALA Łucja Katarzyna: pozycja 2 : 4,97% (2 120 głosów)
- WINIARSKA-KUBAS Małgorzata: pozycja 3 : 4,97% (2 120 głosów)
- BOCHNAK Beata Katarzyna: pozycja 4 : 4,97% (2 120 głosów)
- SUŁUJA Jacek Paweł: pozycja 5 : 4,97% (2 120 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu rzeszowskiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- SITARZ Marek Zygmunt: pozycja 1 : 8,26% (7 864 głosów)
- PUC Kazimierz: pozycja 2 : 8,26% (7 864 głosów)
- KOWAL Małgorzata: pozycja 3 : 8,26% (7 864 głosów)
- KLUZ-MIĘDLAR Magdalena Maria: pozycja 4 : 8,26% (7 864 głosów)
- WIĘCEK Mariusz Janusz: pozycja 5 : 8,26% (7 864 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- LECH Jan: pozycja 1 : 3,84% (3 651 głosów)
- TOMAKA Sylwia Danuta: pozycja 2 : 3,84% (3 651 głosów)
- BARWINEK Justyna Agnieszka: pozycja 3 : 3,84% (3 651 głosów)
- PORADA Marek: pozycja 4 : 3,84% (3 651 głosów)
- STACHYRA-PŁONKA Bożena: pozycja 5 : 3,84% (3 651 głosów)
- PYSZ Aneta Anna: pozycja 6 : 3,84% (3 651 głosów)
- CHORZĘPA Mariusz: pozycja 7 : 3,84% (3 651 głosów)
- WILK Urszula Zofia: pozycja 8 : 3,84% (3 651 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- CZACHOR-KUSTRA Bogusława Janina: pozycja 1 : 3,5% (3 330 głosów)
- STĘGA Wojciech Franciszek: pozycja 2 : 3,5% (3 330 głosów)
- PIENIĄŻEK Karolina Anna: pozycja 3 : 3,5% (3 330 głosów)
- BONOWICZ Zbigniew: pozycja 4 : 3,5% (3 330 głosów)
- KLUZ Stanisława: pozycja 5 : 3,5% (3 330 głosów)
- SIERŻĘGA Wiesław Janusz: pozycja 6 : 3,5% (3 330 głosów)
- WILK Elżbieta Magdalena: pozycja 7 : 3,5% (3 330 głosów)
- WALTOŚ Jacek: pozycja 8 : 3,5% (3 330 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu rzeszowskiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- WOJTON Tomasz: pozycja 1 : 14,05% (4 655 głosów)
- PACHOREK Tadeusz: pozycja 2 : 14,05% (4 655 głosów)
- JANOWSKA Iwona Magdalena: pozycja 3 : 14,05% (4 655 głosów)
- BARAN Paweł: pozycja 4 : 14,05% (4 655 głosów)
- RUSIN-PRZYWARA Olga Regina: pozycja 5 : 14,05% (4 655 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- MIŁEK Sławomir: pozycja 1 : 4,23% (1 402 głosów)
- BAJEK Wioletta Anna: pozycja 2 : 4,23% (1 402 głosów)
- LIS Jacek: pozycja 3 : 4,23% (1 402 głosów)
- OSTROWSKI Dawid Kamil: pozycja 4 : 4,23% (1 402 głosów)
- WOZOWICZ Elżbieta: pozycja 5 : 4,23% (1 402 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- ZAŁĘSKA Anna Małgorzata: pozycja 1 : 2,86% (946 głosów)
- OSETKOWSKI Bogusław Mariusz: pozycja 2 : 2,86% (946 głosów)
- MAZUR Agata Anna: pozycja 3 : 2,86% (946 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu rzeszowskiego z okręgu nr 5
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- JAROSZ Krzysztof: pozycja 1 : 10,15% (4 627 głosów)
- WOLSKA Anna Magdalena: pozycja 2 : 10,15% (4 627 głosów)
- KOSTECKA-WILK Ewa Agnieszka: pozycja 3 : 10,15% (4 627 głosów)
- CZERWIŃSKI Tadeusz: pozycja 4 : 10,15% (4 627 głosów)
- DRĄG Damian Andrzej: pozycja 5 : 10,15% (4 627 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- BIAŁORUCKI Rafał Sebastian: pozycja 1 : 5,08% (2 314 głosów)
- JANDA Marek Jacek: pozycja 2 : 5,08% (2 314 głosów)
- SENDECKI Sławomir Paweł: pozycja 3 : 5,08% (2 314 głosów)
- ANDRZEJOWSKA Dorota Mirosława: pozycja 4 : 5,08% (2 314 głosów)
- TOŚ Edyta Bronisława: pozycja 5 : 5,08% (2 314 głosów)
- POMYKAŁA-REJMENT Aneta Agnieszka: pozycja 6 : 5,08% (2 314 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- BARDZIK Bogdan: pozycja 1 : 3,13% (1 428 głosów)
- BIEDA Genowefa Bronisława: pozycja 2 : 3,13% (1 428 głosów)
- BOROWIEC Małgorzata Kazimiera: pozycja 3 : 3,13% (1 428 głosów)
- STAWARZ Łukasz Mateusz: pozycja 4 : 3,13% (1 428 głosów)
- SZCZĘCH Alina Danuta: pozycja 5 : 3,13% (1 428 głosów)
- RZUCIDŁO Łukasz: pozycja 6 : 3,13% (1 428 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu rzeszowskiego z okręgu nr 6
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- OBARA Łukasz: pozycja 1 : 13,08% (4 250 głosów)
- DUDEK Wiesław Czesław: pozycja 2 : 13,08% (4 250 głosów)
- MALAK Ewelina Maria: pozycja 3 : 13,08% (4 250 głosów)
- KOWALSKA Zofia: pozycja 4 : 13,08% (4 250 głosów)
- WISZ Ryszard Stanisław: pozycja 5 : 13,08% (4 250 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- BOREK Piotr Robert: pozycja 1 : 2,87% (933 głosów)
- KANAS Jakub Roman: pozycja 2 : 2,87% (933 głosów)
- SKWIOT Paulina: pozycja 3 : 2,87% (933 głosów)
- KAWA-SZPALA Magdalena: pozycja 4 : 2,87% (933 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- PŁODZIEŃ Janusz: pozycja 1 : 4,62% (1 500 głosów)
- DASZYKOWSKI Władysław: pozycja 2 : 4,62% (1 500 głosów)
- KWOLEK Marta Barbara: pozycja 3 : 4,62% (1 500 głosów)
- BOROWIEC Janusz: pozycja 4 : 4,62% (1 500 głosów)
- HADAŁA Maria Elżbieta: pozycja 5 : 4,62% (1 500 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu rzeszowskiego z okręgu nr 7
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- FARAŚ Jurek Janusz: pozycja 1 : 17,03% (4 803 głosów)
- LORENZ-FILIP Anna: pozycja 2 : 17,03% (4 803 głosów)
- DRĄŻEK Grażyna Małgorzata: pozycja 3 : 17,03% (4 803 głosów)
- SZCZEPAŃSKI Piotr Robert: pozycja 4 : 17,03% (4 803 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- ŁACH Roman: pozycja 1 : 4,87% (1 372 głosów)
- STANOCH Michał: pozycja 2 : 4,87% (1 372 głosów)
- KOTULA Maria: pozycja 3 : 4,87% (1 372 głosów)
- ORZECH Magdalena Maria: pozycja 4 : 4,87% (1 372 głosów)
- JAKUBCZYK Artur Jacek: pozycja 5 : 4,87% (1 372 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- CZARNOTA Sławomir Wawrzyniec: pozycja 1 : 2,51% (708 głosów)
- SZELIGA Magdalena: pozycja 2 : 2,51% (708 głosów)
- PLEŚNIAK Agnieszka Wiktoria: pozycja 3 : 2,51% (708 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu rzeszowskiego z okręgu nr 8
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- SZCZUTEK Artur Jacek: pozycja 1 : 15,12% (6 281 głosów)
- OSSOLIŃSKI Antoni Jan: pozycja 2 : 15,12% (6 281 głosów)
- PYŚ Renata: pozycja 3 : 15,12% (6 281 głosów)
- FATYGA Beata Anna: pozycja 4 : 15,12% (6 281 głosów)
- DOMIŃCZYK Ewelina: pozycja 5 : 15,12% (6 281 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- SÓWKA Józef: pozycja 1 : 3,36% (1 397 głosów)
- STOCHMAL Aleksander Antoni: pozycja 2 : 3,36% (1 397 głosów)
- KOCAJ Józef: pozycja 3 : 3,36% (1 397 głosów)
- PIETRZAK Wioletta Stanisława: pozycja 4 : 3,36% (1 397 głosów)
- GERULA-GWIZDAŁA Katarzyna: pozycja 5 : 3,36% (1 397 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- RYBA Adam Edmund: pozycja 1 : 2,54% (1 054 głosów)
- WITKOWSKA Aleksandra: pozycja 2 : 2,54% (1 054 głosów)
- ŚWIĘS Tadeusz Krzysztof: pozycja 3 : 2,54% (1 054 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Jak wyłania się radnych powiatu?
Podczas wyborów do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybiera się od 3 do 10 radnych. Okręgiem wyborczym jest jedna gmina.
W powiatach ustala się okręgi wielomandatowe. Głosy przeliczane są specjalną metodą, która polega na tym, że podsumowuje się wyniki uzyskane przez poszczególne komitety, a następnie dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, który uzyskuje najwyższy wynik dostaje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik – drugi mandat itd.
Udział w podziale głosów biorą tylko te komitety, które uzyskały powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?