Prezentujemy karty pocztowe wysyłane z okazji Świąt Wielkanocnych, które udostępniło Muzeum Historii Miasta Rzeszowa. W większości powstały one w czasach galicyjskich, niektóre w okresie I wojny światowej, a także w latach późniejszych XX w. Zobacz unikatowe pocztówki wielkanocne z dawnych lat.
Kartki pocztowe zostały wprowadzone oficjalnie do obiegu w monarchii austro-węgierskiej. Początkowo nie cieszyły się zbyt dużym zainteresowaniem, ale z biegiem czasu zyskiwały na popularności. Przemawiało za nimi to, że były tańsze, łatwiejsze w obsłudze, a przy tym ładne, gdyż zaczęły się na nich pojawiać rysunki i napisy okolicznościowe.
Ilustrowana pocztówka upowszechniła się w latach 90. XIX w. W Polsce najstarsze karty pocztowe pojawiły się właśnie w zaborze austriackim. Pierwsze zostały wydane w 1892 r. w Krakowie i Przemyślu.
W naszej galerii prezentujemy karty pocztowe wysyłane z okazji Świąt Wielkanocnych, które pochodzą ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Rzeszowie. W większości powstały w czasach galicyjskich, niektóre w okresie I wojny światowej, a także w latach późniejszych XX w. Oprócz symboli związanych ze świętami, pojawiają m.in. motywy wiosenne, albo też odwołania do tematyki niepodległościowej. Dziękujemy za udostepnienie Muzeum Historii Miasta Rzeszowa. Zobacz unikatowe wielkanocne karty pocztowe z dawnych lat.
Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji.
Zaloguj się lub załóż konto
Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.