Polecamy

Świąteczne Miasteczko w Rzeszowie oficjalnie otwarto w sobotę © K.Łokaj
[4/24]

W Rzeszowie stanęło Świąteczne Miasteczko. Jakie atrakcje oferuje jarmark świąteczny?

Świąteczne Miasteczko w Rzeszowie oficjalnie otwarto w sobotę. W niedzielę na rzeszowian czeka wizyta Mikołaja, który dokona spektakularnego zjazdu na tyrolce prosto na balkon Ratusza (godz. 15). Święty do godziny 18.00 będzie rozdawał prezenty oraz pozował do zdjęć. O godz. 18 zaplanowano natomiast koncert Roksany Węgiel - tegorocznej zwyciężczyni dziecięcej Eurowizji

Atrakcją Świątecznego Miasteczka będzie Jarmark Bożonarodzeniowy, który potrwa do 20 grudnia.

Dekoratornia to kolejny element Świątecznego Miasteczka. 11, 12 i 13 grudnia, w godz. 15-18 odbędą się warsztaty wykonywania ozdób świątecznych w dwóch blokach – dla dzieci i dla dorosłych.

16 grudnia na Rynku pojawi się ciężarówka Coca Coli.

18 grudnia, o godz. 15, zaplanowana jest Wigilia Miejska. Spotkanie będzie okazją do wspólnego łamania się opłatkiem degustacji wigilijnych potraw. Miejską wigilię uświetni występ zespołu góralskiego - Harnasie.

W ostatnią sobotę Świątecznego Miasteczka odbędzie się pokaz kulinarny finalistki programu Master Chef – Agnieszki Sulikowskiej, która zaprezentuje tradycyjne wigilijne potrawy w nowej odsłonie. Pokaz poprzedzą występy artystyczne.

W niedzielę 20 grudnia, od godz. 15 o świąteczną atmosferę zadbają grupy wokalne z rzeszowskich szkół i domów kultury. Odbędą się także warsztaty kulinarne z przedstawicielkami projektu Poznaj Smak Zdrowia. Świąteczne Miasteczko zwieńczy pokaz ICE SHOW, czyli rzeźbienia w lodzie, który zaplanowany jest na godz. 18.

Do 21 grudnia rzeszowianie mogą korzystać z oferty Świątecznego Miasteczka. W planach, oprócz tradycyjnego handlu, są także koncerty, warsztaty i imprezy.

Najnowsze wiadomości

reklama