Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W budynku UNHCR w Rzeszowie odbyły się warsztaty dla kobiet "Nie wbijaj sobie szpilki" [ZDJĘCIA, WIDEO]

OPRAC.: luks
Wideo
od 16 lat
Miały one na celu uświadomienie kobietom, jak wiele elementów wpływa na ich dobrostan, jak wiele przysłowiowych szpilek sobie wbijają, ile zależy od nich, od tego jak siebie traktują, gdzie leży odpowiedzialność za to jak się czują.

Na warsztacie zostały omówione role jakie pełnią w swoim życiu, ile energii temu poświęcają, a ile dostają w zamian za to.

Temat emocji, ich funkcjonalnego znaczenia, redukcji stresu, sprawdzenia z czego on wynika, poznanie praktycznych sposobów radzenia sobie z jego nadmiarem oraz sztuki odpoczywania, został zwieńczony wiedzą na temat przyjemności, której mało doświadczają, skupiając się na trybie zadaniowym, będąc niemalże w nieustającym pędzie. Trudno wtedy zauważyć siebie, swoje potrzeby, a tym bardziej je zaspokajać.

Pojawił się również temat seksualności, o którym się nie mówi w wielu środowiskach, do których przynależymy. Wstyd jest jednym z tych powodów, a to o czym się nie mówi przyrasta do rangi tajemnicy, czy nawet mitów z którymi warto się zmierzyć i odkryć by pozwolić sobie na większą ilość przyjemności w życiu.

W budynku UNHCR w Rzeszowie odbyły się warsztaty dla kobiet
Kacper Leśniewski

Artystyczne zakończenie części warsztatowej przyniosło wiele radości i lekkości uczestniczkom. Ważnym elementem warsztatu była cześć gdzie uczestniczki mogły bliżej się poznać i nawiązać bliższe relacje.

Kolejną częścią warsztatu był element ruchu w tańcu intuicyjnym poprowadzonym przez Dorotę Sobieszczuk. Spora ilość stresu, brak umiejętności odpuszczania sobie, nieustanne wbijanie szpilek sobie lub/i komuś powoduje, że ciało jest ciągle napięciu, niczym w zbroi. Taniec jest znakomitym narzędziem do rozbrojenia siebie.

W budynku UNHCR w Rzeszowie odbyły się warsztaty dla kobiet
Kacper Leśniewski

Przepięknym zakończeniem tego dnia była kąpiel w dźwiękach przeprowadzona przez Monikę Januszek i Małgorzatę Marut z Fundacji Pustelnia. Muzykoterapia ma udowodnione działanie kojące i uspokajające, czego mogły doświadczyć uczestniczki warsztatu "Nie wbijaj sobie szpilki".

Uczestniczki wyszły zachwycone czasem spędzonym wspólnie, pełne wiedzy i nowych doświadczeń oraz deklaracjami do kolejnych spotkań.

Wstęp tym razem był bezpłatny dzięki dofinansowaniu z programu „Flex”, którego absolwentką jest Patrycja Wierzchałek, organizatorka wydarzenia oraz Ambasady Stanów Zjednoczonych.

Pomysłodawczynią i twórczynią warsztatu „Nie wbijaj sobie szpilki” jest Paulina Patro - Coach, Wellbeing Ekspert, Konsultantka w kryzysie psychicznym, LASOterapeutka, prowadzi kąpiele leśne, pracuje ze światem biznesu i osobami indywidualnymi.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: W budynku UNHCR w Rzeszowie odbyły się warsztaty dla kobiet "Nie wbijaj sobie szpilki" [ZDJĘCIA, WIDEO] - Nowiny

Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto