W Baligrodzie powstaje chata z gliny W Baligrodzie powstaje chata z gliny

W Baligrodzie powstaje chata z gliny (© screen / chatazgliny.pl)

Nie ma nic lepszego niż dom z ziemi, która przewyższa wszystkie materiały - przekonują Daniel i Justyna z Baligrodu.

Chcieli stworzyć w Baligrodzie nietypowe miejsce. Tak zrodził się pomysł na chatę z gliny. Tego typu budynki widzieli w Wielkiej Brytanii. Region, w którym mieszkają Justyna i Daniel posiada jedno z największych Europie skupisk domów wybudowanych z gliny. W samym hrabstwie Devon oraz sąsiedniej Kornwalii naliczono ich ponad 50 tys.

Chłód latem, przytulne ciepło zimą i cisza (za sprawą nawet metrowej grubości ścian)! Postanowili stworzyć tak przyjazne miejsce w Polsce, w swoich ukochanych Bieszczadach.

Polska jako jedno z nielicznych państw w Europie posiada normy budowlane do budownictwa z gliny datowane na lata 60-te, tak więc można budować z gliny bez uzyskiwania dodatkowych pozwoleń.

Justyna i Daniel zapraszają zainteresowanych budownictwem ekologicznym na bezpłatne warsztaty podczas pomocy przy budowie glinianego domu! Podczas najbliższych tygodni będą przygotowywać bloczki z gliny i słomy. O postępach w pracy chcą informować na stronie internetowej: www.chatazgliny.pl

Wiadomości Rzeszów, Wydarzenia Rzeszów

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!