Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ulica Grunwaldzka w Rzeszowie do remontu. Powstanie na niej deptak pełen drzew

Wojciech Tatara
Wojciech Tatara
Wizualizacja widoku na ul. Grunwaldzką
Wizualizacja widoku na ul. Grunwaldzką UM Rzeszowa
Ulica Grunwaldzka to kolejna część głównego rzeszowskiego deptaka, która będzie remontowana. Oznacza to, że spacer na niej będzie utrudniony ze względu na prace, które mają potrwać do końca roku. Gotowy jest już projekt przebudowy a do 6 lutego miasto czeka na oferty firm zainteresowanych remontem.

Gotowy jest już projekt przebudowy. Na wniosek prezydenta Konrada Fijołka uzupełniono go o drzewa, które zostaną posadzone wzdłuż kamienic.

- Zależy mi na tym, aby w mieście było jak najwięcej zieleni. Dlatego uznałem, że warto pomyśleć o dodatkowych nasadzeniach drzew także w tym miejscu. Chcę, aby ulica Grunwaldzka była przyjazna mieszkańcom. Żeby ludzie chętnie tutaj spacerowali i odpoczywali – mówi Konrad Fijołek.

Główny miejski deptak to przede wszystkim ulice 3 Maja, Kościuszki i Grunwaldzka, a także Rynek i od niedawna część ul. Mickiewicza. W poprzednich latach udało się gruntownie przebudować ulice 3 Maja i Kościuszki. Zostały wyłożone kamiennymi płytami, od nowa zaaranżowano tu zieleń i małą architekturę.

Podobny zakres ma mieć modernizacja ulicy Grunwaldzkiej. W ubiegłym roku na wniosek prezydenta miasta Konrada Fijołka zlecono jednak zmiany w pierwotnym projekcie przebudowy.

Zaktualizowany projekt modernizacji ulicy jest już w Miejskim Zarządzie Dróg w Rzeszowie. Zakłada utrzymanie dotychczasowej zieleni, którą stanowią przede wszystkim drzewa rosnące na wysokości budynku Uniwersytetu Rzeszowskiego. A także utworzenie dwóch dodatkowych szpalerów drzew. Bliżej kamienic stojących po stronie wschodniej, drzewa mają rosnąć w donicach. Od strony zachodniej zostaną posadzone w gruncie. Nawierzchnia ulicy zostanie wyłożona kamiennymi płytami oraz kostką, nawiązującymi do ulic Kościuszki i 3 Maja. W całości od nowa miasto zaaranżuje przestrzeń stylowymi ławkami, parkletami i koszami na śmieci.

Projekt zakłada także utworzenie monumentu z inskrypcją - pomnika Grunwaldzkiego, renowację zdroju ulicznego oraz montaż stojaków. Oświetlenie po przebudowie będzie wyposażone w energooszczędne oprawy LED.

Prace brukarskie poprzedzi wymiana sieci podziemnych, co ma zminimalizować ryzyko usterek, a co za tym idzie konieczności wykonywania wykopów w przyszłości. Prace mają potrwać do końca roku.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto