The Kooks, Nouvelle Vague i inne gwiazdy na festiwalach Wschód Kultury

Akcja specjalna NCK
Narodowe Centrum Kultury
Koncerty, wystawy, warsztaty, pokazy teatralne i filmowe oraz spotkania z twórcami - 5. edycja cyklu festiwalowego Wschód Kultury zapowiada się imponująco!

Planując wakacje skieruj się na wschód. Niecodzienne połączenia i oryginalne brzmienia przeniosą cię do innego wymiaru kultury.

Europejski Stadion Kultury
Wschód Kultury rozpocznie się w Rzeszowie na Europejskim Stadionie Kultury (22-25 czerwca). Będzie bardzo energetycznie i oryginalnie. Wystąpią m. in.: brytyjski zespół The Kooks, gwiazda indie-rocka oraz wyjątkowe kolektywy: Kamil Bednarek z ukraińskim zespołem DrymbaDaDzyga, zespół LemON z gruzińską grupą Rustavi, Enej z macedońskim składem Džambo Aguševi Orkestar oraz Monika Brodka z brytyjskim zespołem Unkle, grającym trip hop z elementami rocka i electro. Miasto odwiedzi 350 artystów z 9 krajów, a na publiczność czeka 38 różnorodnych wydarzeń: koncerty, wystawy, warsztaty, pokazy teatralne i filmowe.

Inne Brzmienia w Lublinie
Kolejna odsłona Wschodu Kultury - Inne Brzmienia Art’n’Music Festival - rozpocznie się 5 lipca w Lublinie i potrwa do 9 lipca. Wystąpią wykonawcy z 14 krajów, m. in. zjawiskowa, francuska grupa Nouvelle Vague, znana z oryginalnych aranżacji hitów muzycznych z lat 80. oraz zespół Juno Reactor, który stworzył muzykę do filmów z serii „Matrix”. Do Lublina przyjadą także mistrzowie ukulele – The Ukulele Orchestra of Great Britain, a także jeden z największych mistrzów i popularyzatorów muzyki afrykańskiej - Mulatu Astatke.

Inny Wymiar w Białymstoku
Projekt zakończy Inny Wymiar w Białymstoku (31 sierpnia - 3 września). W programie znalazło się 20 wydarzeń z dziedziny filmu, muzyki, teatru i mody, które odbędą na terenie całego miasta. Zaplanowano m.in. koncerty muzyki elektronicznej w ramach projektu „Taste the East”, wystawę „Uwaga granica” w Galerii Arsenał oraz armeńskie filmy z muzyką na żywo.

Tam po prostu trzeba być! Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Wschód Kultury
Wschód Kultury jest projektem kulturalnym integrującym środowiska artystyczne miast Polski Wschodniej (Białegostoku, Lublina, Rzeszowa) i artystów krajów Partnerstwa Wschodniego (Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii, Ukrainy), realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.
Więcej informacji na stronie: www.wschodkultury.eu

Dodaj ogłoszenie