Super Puchar Polski Kobiet w Bilard w CH Plaza Rzeszów

Robert Orzechowski
Katarzyna Wesołowska (Nosan II Kielce) wygrała Super Puchar Polski Kobiet w Bilard Why not holidays 2014. Zawody zorganizowane zostały w CH Plaza Rzeszów.

Uczestniczyły w nich najlepsze polskie zawodniczki, m.in. mistrzynie Polski i Europy. Podczas zawodów przygotowano także atrakcje dla klientów Centrum, m.in. pokazy bilardowych trików, naukę gry w bilard oraz konkursy i zabawy z nagrodami.

Zwyciężczyni zawodów – Katarzyna Wesołowska – w finale pokonała 5:4 Ewę Bąk (MUKS IKS Tarnów). W zorganizowanych w CH Plaza Rzeszów zawodach wystąpiło osiem najlepszych polskich bilardzistek, m.in. Oliwia Czupryńska – Mistrzyni świata juniorek, dziewięciokrotna mistrzyni Polski, mistrzyni Europy kobiet, Izabela Łącka – Drużynowa wicemistrzyni Europy, dwunastokrotna mistrzyni Polski oraz Kinga Stawarz – Wicemistrzyni Polski, medalistka mistrzostw Europy juniorek.

Zmagania zawodniczek przez cały dzień można było oglądać w atrium CH Plaza Rzeszów oraz podczas transmisji na żywo na stronie tvsports.pl. Rozegrany w Rzeszowie Bilardowy Puchar Polski to oficjalne zawody Polskiego Związku Bilardowego. Zawodniczki walczyły m.in. o kwalifikacje do kadry narodowej i reprezentowanie Polski w finałach Mistrzostw Świata i Europy.

Zawody odbyły się w niedzielę 18 maja 2014 okur. w atrium CH Plaza Rzeszów. Dodatkowo podczas finału na klientów Centrum czekały pokazy trików bilardowych w wykonaniu mistrza sztuczek na zielonym suknie – Ziemowita Janaszka, dwukrotnego wicemistrza Polski w trikach bilardowych oraz konkursy i zabawy z nagrodami. Dzień wcześniej, w sobotę 17 maja, dla chętnych w rzeszowskiej Plazie zorganizowana została nauka gry w bilard pod okiem profesjonalistów.