Sukcesy sportowe zawodników Politechniki Rzeszowskiej w Akademickich Mistrzostw Polski

OPRAC.: DD
Zespół siatkarek Politechniki Rzeszowskiej wywalczył złoty medal w w klasyfikacji uczelni technicznych. CSA/AZS Politechniki Rzeszowskiej
Aż 13 medali zawodnicy Politechniki Rzeszowskiej zdobyli podczas ubiegłorocznej edycji Akademickich Mistrzostw Polski. W klasyfikacji generalnej AMP zawodnicy Centrum Sportu Akademickiego oraz AZS Politechniki Rzeszowskiej zdobyli najwyższe miejsce w historii. Na 133 sklasyfikowane uczelnie uplasowali się 24. miejscu!

Podczas ubiegłorocznej edycji Akademickich Mistrzostw Polski zawodnicy Politechniki Rzeszowskiej wystartowali w 19 konkurencjach. Łącznie zdobyli 13 medali, w tym 3 w klasyfikacji generalnej i 10 w klasyfikacji uczelni technicznych. Liczba punktów, jaką łącznie uzyskali, przełożyła się na bardzo wysokie - 24. miejsce w tabeli Akademickich Mistrzostw Polski (na 133 sklasyfikowane uczelnie).

Brązowy medal w banked slalom

Z pierwszego w ubiegłym roku medalu Politechnika Rzeszowska mogła cieszyć się już na przełomie lutego i marca podczas zawodów snowboardowych. Brązowy medal w klasyfikacji uczelni technicznych w konkurencji banked slalom zdobył Konrad Pochłódka z Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

Brąz w trójboju siłowym

Akademickie Mistrzostwa Polski ponownie wystartowały pod koniec sierpnia po prawie pięciomiesięcznej przerwie spowodowanej wprowadzeniem obostrzeń związanych z pandemią koronowirusa. Magdalena Kwiatek z Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa w kategorii wagowej do 63 kg zdobyła brązowy medal w klasyfikacji generalnej podczas zawodów w trójboju siłowym.

Złoty medal w kolarstwie górskim

Kolejne sukcesy odnotowali zawodnicy z sekcji kolarstwa górskiego. Drużynowo panie zajęły siódme, a panowie ósme miejsce. Zwieńczeniem startów był złoty medal w wyścigu ze startu wspólnego w klasyfikacji uczelni technicznych dla Adama Kawuli z Wydziału Zarządzania.

Srebrny medal dla żeglarzy

Kolejny medal dorzucili reprezentanci Politechniki Rzeszowskiej podczas Akademickich Mistrzostw Polski w żeglarstwie, które odbyły się na przełomie sierpnia i września w Wilkasach na jeziorze Niegocin. Wyniki wywalczone przez dwie załogi przełożyły się na srebrny medal w klasyfikacji uczelni technicznych i piąte miejsce w klasyfikacji generalnej.

Cztery medale w lekkiej atletyce

W połowie września podczas Akademickich Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce rozegranych na stadionie AZS Łódź dwie nasze studentki zdobyły aż cztery medale. Patrycja Surowiec z Wydziału Zarządzania w biegu na 1500 metrów uzyskała piąty wynik w klasyfikacji generalnej, co przełożyło się na srebrny medal w klasyfikacji uczelni technicznych. Patrycja potwierdziła świetną formę w biegu na 800 m, zajmując ósme miejsce w klasyfikacji generalnej, a pierwsze miejsce w klasyfikacji UTE.

Brązowy medal w klasyfikacji UTE w biegu na 100 m wywalczyła natomiast Kamila Tłuczek z Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej, która zdobyła również medal w biegu na 200 m. Zdobycie przez nią kolejnego brązowego medalu w klasyfikacji UTE było znakomitym zakończeniem występów naszych reprezentantów.

Historyczny brąz unihokeistów

W Warszawie odbywały się pierwsze w historii Akademickie Mistrzostwa Polski w unihokeju. Drużyna Politechniki Rzeszowskiej podczas zawodów dopiero w półfinale musiała uznać wyższość przeciwników, przegrywając z ekipą z Sanoka. Walkę o trzecie miejsce wygrali z z AWF Warszawa po rzutach karnych, a bohaterem meczu i najlepszym bramkarzem zawodów został Dawid Serwiński z Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa.

Złoto dla siatkarek

Zespół siatkarek Politechniki Rzeszowskiej drugi rok z rzędu zameldował się w finałach Akademickich Mistrzostw Polski, które odbyły się w Krakowie. Pomimo braków kadrowych spowodowanych pandemią dziewczyny uplasowały się na 10. miejscu w klasyfikacji generalnej finałów AMP, a wśród uczelni technicznych okazały się najlepsze, przywożąc ze sobą złote medale.

Medale dla biegaczek

W rozgrywanych w Supraślu Akademickich Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych w klasyfikacji generalnej na miejscu szóstym uplasowała się Patrycja Surowiec z Wydziału Zarządzania, na 13. Marika Kuna z Wydziału Zarządzania, a na 57. Ilona Woźniak z Wydziału Zarządzania. W klasyfikacji uczelni technicznych dało to medale: złoty dla Patrycji Surowiec i srebrny dla Mariki Kuny.

Złoto dla tenisistów stołowych

W ubiegłym roku organizatorem finałów Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym był właśnie Klub Uczelniany AZS Politechniki Rzeszowskiej. Do Rzeszowa przyjechało rywalizować 12 zespołów kobiecych i 15 męskich. W finale drużyna męska Politechniki Rzeszowskiej pokonała ubiegłorocznych zwycięzców z Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu.

Akademickie rozgrywki szachowe

Na zakończenie całego cyklu Akademickich Mistrzostw Polski zespół szachowy Politechniki Rzeszowskiej w ostatecznej klasyfikacji rozgrywek szachowych zajął bardzo dobre 11. miejsce, wygrywając pojedynek z lokalnym rywalem Uniwersytetem Rzeszowskim.

Serdecznie gratulujemy zawodnikom oraz opiekunom sekcji! Wkrótce zaczyna się kolejna edycja Akademickich Mistrzostw Polski i już teraz trzymamy kciuki za naszych sportowców.

Źródło: Politechnika Rzeszowska/Krzysztof Gorczyca, Marta Jagiełowicz

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani