Sukces studentki i absolwentów Politechniki Rzeszowskiej w konkursie LOT-u

OPRAC.:
Dariusz Dziopak
Dariusz Dziopak
Aleksandra Pasich, studentka Politechniki Rzeszowskiej, zajęła pierwsze w kategorii Prace inżynierskie i licencjackie.
Aleksandra Pasich, studentka Politechniki Rzeszowskiej, zajęła pierwsze w kategorii Prace inżynierskie i licencjackie. fot. Beata Motyka/ Politechnika Rzeszowska
Udostępnij:
Aleksandra Pasich, studentka lotnictwa i kosmonautyki na Politechnice Rzeszowskiej zajęła pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie na najlepszą pracę dyplomową z zakresu lotnictwa pasażerskiego i transportu cargo w konkursie organizowanym przez Polskie Linie Lotnicze LOT. Absolwenci Hanna Neroj oraz Bartosz Cisek zdobyli wyróżnienia.

W konkursie na najlepszą pracę dyplomową z zakresu lotnictwa pasażerskiego i transportu cargo, którego organizatorem są Polskie Linie Lotnicze LOT, mogli brać udział studenci polskich uczelni publicznych i niepublicznych, którzy obronili pracę dyplomową w roku akademickim 2019/2020.

W kapitule konkursowej zasiedli przedstawiciele 20 najważniejszych uczelni w kraju, w tym Politechniki Warszawskiej, Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Wojskowej Akademii Technicznej, Akademii Leona Koźmińskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego i Politechniki Rzeszowskiej. Politechnikę Rzeszowską reprezentował prof. dr hab. inż. Jarosław Sęp, prorektor ds. rozwoju i współpracy z otoczeniem.

Do konkursu nadesłano 96 prac, w tym 54 prace magisterskie i 42 prace inżynierskie i licencjackie.

Pierwsze miejsce w kategorii Prace inżynierskie i licencjackie zajęła Aleksandra Pasich, studentka lotnictwa i kosmonautyki na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki rzeszowskiej za pracę "Location of entry and exit points in Free Route Airspace and its impact on flight efficiency".

Promotorem pracy jest dr hab. inż. Andrzej Majka, prof. PRz, kierownik Katedry Inżynierii Lotniczej i Kosmicznej. Praca dyplomowa dotyczyła poprawy efektywności lotu w Przestrzeni Lotów Swobodnych (Free Route Airspace – FRA). Za zdobycie pierwszego miejsca przyznano nagrodę pieniężną, bilet lotniczy dla dwóch osób na dowolnej trasie LOT-u oraz płatny 3-miesięczny staż w Polskich Liniach Lotniczych LOT.

Wyróżnienie w kategorii Prace inżynierskie i licencjackie otrzymała Hanna Neroj, absolwentka lotnictwa i kosmonautyki, na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa za pracę "Performance Assessment in the Free Route Airspece from Human Factor and Environmental perspective".

Promotorem pracy jest dr hab. inż. Andrzej Majka. Praca dyplomowa dotyczyła badania wpływu wprowadzenia nowych procedur związanych z Przestrzenią Lotów Swobodnych na obciążenie pracą i świadomość sytuacyjną kontrolerów ruchu lotniczego.

Wyróżnienie w kategorii Prace magisterskie otrzymał Bartosz Cisek, absolwent kierunku logistyka na Wydziale Zarządzania za pracę Wpływ technologii biometrycznej na rozwój lotnictwa pasażerskiego. Promotorem pracy jest dr inż. Marek Barć z Zakładu Zarządzania Projektami i Polityki Bezpieczeństwa.

Celem pracy dyplomowej było udowodnienie, że technologia biometryczna może mieć znaczący wpływ na optymalizację przepustowości portów lotniczych, przez zastosowanie jej w procesie obsługi pasażerów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Nigdy nie patrzyliśmy tak daleko - teleskop Jamesa Webba

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie