Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Student Politechniki Rzeszowskiej obawia się o swoje zdrowie. "Czy egzamin jest ważniejszy od zdrowia"?

Arkadiusz Iskierka
Arkadiusz Iskierka
Krzysztof Kapica
Student Politechniki Rzeszowskiej ma pretensje do władz uczelni, że ta każe mu zdawać egzamin w formie stacjonarnej. Młody mężczyzna nie chce przez jeden egzamin ryzykować zdrowia i bezpieczeństwa swojej rodziny. Politechnika Rzeszowska odpowiada, że forma zdawania egzaminów to wola studentów i wykładowców.

- Pomimo wzrostu liczby zakażonych w województwie podkarpackim władze uczelni Politechniki Rzeszowskiej nie reagują na zwiększające się ryzyko zakażenia koronawirusem. Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury przeprowadza obrony w formie stacjonarnej narażając studentów na bezpośredni kontakt między sobą

– informuje student Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury.

Młody mężczyzna podkreśla, że nie ma wątpliwości co do pilnowania przestrzegania zasad już w sali zajęć, jednak obawia się o czas, który będzie musiał spędzić na korytarzu, czekając na egzamin.

- Zgromadzenie się 53 osób przed salą na korytarzu i podczas wejścia jest nie do opanowania aby przestrzegali pomiędzy sobą bezpiecznych odległości. Każdy z prowadzących wie jak się zachowuje tłum studentów przy wchodzeniu do sali na egzamin, to walka o każde miejsce. Nie każdy przestrzega restrykcji. Przykład wielu młodych ludzi w piątkowy wieczór w klubie Przystań na lato, ale są też osoby które się boją o siebie i swoich bliskich – tłumaczy.

Zirytowanie studenta wzmacnia fakt, że władze innych wydziałów PRz zdecydowały się na przeprowadzenie sesji i obron w formie online.

- Czemu studenci innych wydziałów mogą bezpiecznie odbyć sesje w domu bez narażania siebie i swoich bliskich, a inni muszą udać się na Politechnikę Rzeszowską w celu pisania egzaminu. Czy uzasadnienie przeprowadzenia egzaminu stacjonarnie tym, że są zadania w których trzeba narysować rysunki jest wystarczające, ważniejsze od zdrowia czy życia? – pyta młody mężczyzna.

Politechnika Rzeszowska w odpowiedzi na pytania studenta podkreśla, że decyzje o formie przeprowadzania wszelkich egzaminów podejmowane są przez wykładowców w porozumieniu ze studentami.

- Jeżeli student z uzasadnionych względów chciałby podejść do egzaminu, czy zaliczenia w innej formie niż została ustalona w drodze porozumienia istnieje możliwość złożenia pisma wraz z uzasadnieniem do dziekana wydziału z prośbą o inną formę zaliczenia. Pracownicy dziekanatów potwierdzają, że zależy im na bezpieczeństwie zarówno studentów jak i kadry naukowej i są otwarci na zgłaszane potrzeby

– dowiadujemy się od Katarzyny Ciszewskiej, z Biura Promocji PRz.

Według woli studentów na wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury zaliczenie sesji odbędzie się w formie zdalnej, a obrony planowane są w formie stacjonarnej.

- Do dziś nie wpłynęła do dziekanatu WBIŚiA żadna prośba o wyrażenie zgody na obronę w formie zdalnej. Niemniej jednak władze Wydziału dopuszczają możliwość zmiany sposobu obron prac dyplomowych ze stacjonarnej na zdalną – dodaje Katarzyna Ciszewska.


Matura 2020. Maturzyści z I LO w Rzeszowie o egzaminie z języka polskiego - SONDA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto