Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Startuje 4. edycja ogólnopolskich zawodów Learn&Fly dla najzdolniejszych młodych pasjonatów lotnictwa

Beata Terczyńska
Beata Terczyńska
Stowarzyszenie Dolina Lotnicza
Podczas konkursu Learn&Fly powstają zaawansowane, latające modele samolotów. Zawody są otwarte dla wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych w Polsce. Organizatorem jest Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza.

- Z roku na rok młodzież coraz bardziej nas zaskakuje i nie możemy się doczekać, co wydarzy się podczas najbliższej edycji - mówi Łukasz Szuba, dyrektor Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”.

Zawody są otwarte dla wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych w Polsce. Należy się zgłaszać w drużynach liczących od 2 do 4 osób plus opiekun. Rejestracja będzie trwać do 14 grudnia. W każdej lokalizacji zakwalifikowanych zostanie maksymalnie 20 drużyn. O dostaniu się decyduje kolejność zgłoszeń.

- Głównym zadaniem uczestników jest skonstruowanie latającego modelu samolotu oraz wzięcie udziału w zawodach na najdłuższy lot - tłumaczy Łukasz Szuba.

Drużyny dostaną do dyspozycji specjalnie przygotowane materiały szkoleniowe.: Learn&Fly STEM Kit (zestaw materiałów opisujących ogólne zasady budowy statków powietrznych) oraz Learn&Fly Careers Kit (podstawowe vademecum branży lotniczej), które mogą ułatwić i uprzyjemnić pracę młodzieży nad projektami, a dodatkowo nauczyć czegoś nowego. Uczestnicy znajdą tam także rekomendacje pracowników firm lotniczych dla listy zawodów związanych z lotnictwem. Ponadto bogate i różnorodne zaplecze naukowo-techniczne zapewnione podczas realizacji zawodów pozwoli zaktywizować uczestników i pomoże w realizacji kluczowego zadania.

Uczestnicy muszą wykazać się wiedzą z dziedziny fizyki, matematyki oraz lotnictwa. Nieodłącznymi elementami będzie znajomość zasad aerodynamiki oraz podejście inżynierskie i konstruktorskie. Realizacja projektów będzie wymagała także wysoko rozwiniętej wyobraźni, zdolności manualnych, technicznych i znajomości zasad konstrukcyjnych.

Łączna pula nagród wynosi 20 tys. zł. Wygrana drużyna może zdobyć nawet do 5 tys. zł. Nagrody są przewidziane zarówno na etapie półfinałów jak i w finale.

- Dzięki temu rywalizacja jest jeszcze bardziej zacięta, motywacja uczestników jeszcze większa, a co za tym idzie projekty będą rzetelnie wymyślane i przygotowywane.

Tak jak w tamtym roku dwa półfinały będą miały miejsce na Politechnice Rzeszowskiej i w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku zaś trzeci półfinał odbędzie się w 43. Bazie Lotnictwa Morskiego w Gdyni. Finał odbędzie się na kampusie Politechniki Rzeszowskiej.

Organizatorem zawodów jest Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza. Partnerzy główni to: Lockheed Martin Corporation, Pratt&Whitney Rzeszów i Pratt&Whitney Kalisz.

Zawody ruszają już w styczniu 2023 roku, a finały odbędą się na przełomie maja i czerwca.

od 12 latprzemoc
Wideo

Akcja cyberpolicji z Gdańska: podejrzani oszukali 300 osób

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto