Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu leskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4
Oficjalne wyniki wyborów 2024 do rady powiatu leskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4 zostały opublikowane przez PKW. Tak głosowali mieszkańcy Twojego regionu. Poniżej publikujemy szczegółowe dane.
Wyniki wyborów do rady powiatu leskiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- OPAR Małgorzata: pozycja 1 : 1,37% (157 głosów)
- SZYBOWSKI Paweł: pozycja 2 : 1,37% (157 głosów)
- KUREK Lucyna: pozycja 3 : 1,37% (157 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDNE BIESZCZADY:
- KOWALSKA Małgorzata: pozycja 1 : 1,72% (197 głosów)
- WAŁACHOWSKA Henryka: pozycja 2 : 1,72% (197 głosów)
- KRUK Tomasz: pozycja 3 : 1,72% (197 głosów)
- MAJ Zbigniew: pozycja 4 : 1,72% (197 głosów)
- SROCKI Marek Grzegorz: pozycja 5 : 1,72% (197 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE PO LEPSZĄ PRZYSZŁOŚĆ:
- BARAŃSKI Zbigniew Marian: pozycja 1 : 4,34% (496 głosów)
- OWSIANIK Ryszard Jan: pozycja 2 : 4,34% (496 głosów)
- KARNAS Alicja Maria: pozycja 3 : 4,34% (496 głosów)
- SŁAWIŃSKI Witold Franciszek: pozycja 4 : 4,34% (496 głosów)
- CHOMYCZ Elżbieta: pozycja 5 : 4,34% (496 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DO SAMORZĄDU:
- DENISIUK Jadwiga: pozycja 1 : 5,83% (667 głosów)
- HERBETKO Barbara Maria: pozycja 2 : 5,83% (667 głosów)
- KRAJEWSKI Franciszek Antoni: pozycja 3 : 5,83% (667 głosów)
- NIEMCZUK Wiesław Jan: pozycja 4 : 5,83% (667 głosów)
- ROŚ Stanisław Marian: pozycja 5 : 5,83% (667 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „SAMORZĄD POLSKI”:
- LEICHT Bernadeta: pozycja 1 : 3,45% (395 głosów)
- GAJDA Henryk Stanisław: pozycja 2 : 3,45% (395 głosów)
- PISZCZEK Robert: pozycja 3 : 3,45% (395 głosów)
- WILCZYŃSKA Krystyna: pozycja 4 : 3,45% (395 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWY SAMORZĄD:
- GRZEGORZEK Małgorzata Beata: pozycja 1 : 1,41% (161 głosów)
- DĄBROWSKA Magdalena Maria: pozycja 2 : 1,41% (161 głosów)
- MARCINIK Grzegorz Marek: pozycja 3 : 1,41% (161 głosów)
- BAJOREK Krzysztof Rafał: pozycja 4 : 1,41% (161 głosów)
- PERON Anna Maria: pozycja 5 : 1,41% (161 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE LUDOWE DLA POWIATU:
- MAZURKIEWICZ Renata Elżbieta: pozycja 1 : 3,9% (446 głosów)
- WIERZBICKA-BĄK Magdalena: pozycja 2 : 3,9% (446 głosów)
- GRZESZCZAK Andrzej Michał: pozycja 3 : 3,9% (446 głosów)
- TOKARZ Krzysztof Michał: pozycja 4 : 3,9% (446 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu leskiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDNE BIESZCZADY:
- JANKIEWICZ Barbara Ewa: pozycja 1 : 2,6% (923 głosów)
- BENTKOWSKI Jerzy: pozycja 2 : 2,6% (923 głosów)
- WOJTANOWSKI Tomasz Franciszek: pozycja 3 : 2,6% (923 głosów)
- KALINIEWICZ Małgorzata Elżbieta: pozycja 4 : 2,6% (923 głosów)
- MASAJ Jakub: pozycja 5 : 2,6% (923 głosów)
- WASYLEWICZ Katarzyna Angelika: pozycja 6 : 2,6% (923 głosów)
- SZELĄŻEK Stanisław Edward: pozycja 7 : 2,6% (923 głosów)
- FAŁKOWSKA-DZIEDZIC Aleksandra Maja: pozycja 8 : 2,6% (923 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE PO LEPSZĄ PRZYSZŁOŚĆ:
- STELMACH Wojciech Józef: pozycja 1 : 1,86% (659 głosów)
- BAJOREK Ewelina Małgorzata: pozycja 2 : 1,86% (659 głosów)
- PODSTAWSKI Łukasz Kazimierz: pozycja 3 : 1,86% (659 głosów)
- GEMBUŚ Joanna Renata: pozycja 4 : 1,86% (659 głosów)
- SZPOJNAROWICZ Piotr Daniel: pozycja 5 : 1,86% (659 głosów)
- ROŚ Anna: pozycja 6 : 1,86% (659 głosów)
- KARKOSZKA Piotr Edward: pozycja 7 : 1,86% (659 głosów)
- BARNAŚ Marek: pozycja 8 : 1,86% (659 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DO SAMORZĄDU:
- OTTA Lucyna Elżbieta: pozycja 1 : 2,2% (781 głosów)
- ADAMIAK Monika Marta: pozycja 2 : 2,2% (781 głosów)
- MIKOŁAJCZAK Edyta: pozycja 3 : 2,2% (781 głosów)
- SKALSKA-IZDEBSKA Renata Zuzanna: pozycja 4 : 2,2% (781 głosów)
- GAŁĘZA Tomasz Jan: pozycja 5 : 2,2% (781 głosów)
- BENEWIAT Ireneusz Wiesław: pozycja 6 : 2,2% (781 głosów)
- MILLER Czesław Stanisław: pozycja 7 : 2,2% (781 głosów)
- FALUSZCZAK Krzysztof Józef: pozycja 8 : 2,2% (781 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „SAMORZĄD POLSKI”:
- WĄTOR Piotr Mateusz: pozycja 1 : 2,63% (933 głosów)
- BĄK Agnieszka Beata: pozycja 2 : 2,63% (933 głosów)
- KARWAJ Danuta Renata: pozycja 3 : 2,63% (933 głosów)
- RADZIEJEWSKI Dawid Michał: pozycja 4 : 2,63% (933 głosów)
- ORŁOWSKI Józef Wiesław: pozycja 5 : 2,63% (933 głosów)
- KOTYŁA Agata Izabela: pozycja 6 : 2,63% (933 głosów)
- WILIŃSKA Małgorzata Maria: pozycja 7 : 2,63% (933 głosów)
- OLESIUK Andrzej: pozycja 8 : 2,63% (933 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWY SAMORZĄD:
- MAZURKIEWICZ Magdalena Iwona: pozycja 1 : 1,65% (584 głosów)
- DEC Tomasz Stanisław: pozycja 2 : 1,65% (584 głosów)
- BRYNDZA Mateusz Stanisław: pozycja 3 : 1,65% (584 głosów)
- DZIEDZICKA-ZŐLLNER Agnieszka: pozycja 4 : 1,65% (584 głosów)
- LECH Hubert Józef: pozycja 5 : 1,65% (584 głosów)
- BOŻEK Sylwia Katarzyna: pozycja 6 : 1,65% (584 głosów)
- GRYZIECKA Agnieszka Anna: pozycja 7 : 1,65% (584 głosów)
- WASYLEWICZ Ariusz Michał: pozycja 8 : 1,65% (584 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE LUDOWE DLA POWIATU:
- SAWIŃSKI Krzysztof Jan: pozycja 1 : 1,56% (555 głosów)
- KUZIO Wiesław Andrzej: pozycja 2 : 1,56% (555 głosów)
- LASYK Tomasz: pozycja 3 : 1,56% (555 głosów)
- GRZYB Ryszard Andrzej: pozycja 4 : 1,56% (555 głosów)
- MAZUR Aneta Justyna: pozycja 5 : 1,56% (555 głosów)
- BAŃCZAK Henryk Edward: pozycja 6 : 1,56% (555 głosów)
- KRAWCZYŃSKA Natalia Justyna: pozycja 7 : 1,56% (555 głosów)
- KOBIAŁKA-BANYŚ Emilia Alina: pozycja 8 : 1,56% (555 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu leskiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- PRAJZNER Dariusz Stanisław: pozycja 1 : 4,93% (403 głosów)
- AST Monika Bernadeta: pozycja 2 : 4,93% (403 głosów)
- PELC Tomasz Sławomir: pozycja 3 : 4,93% (403 głosów)
- LEGENC Beata Krystyna: pozycja 4 : 4,93% (403 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDNE BIESZCZADY:
- KONOPKA Danuta: pozycja 1 : 4,07% (333 głosów)
- GAJDA Marta Maria: pozycja 2 : 4,07% (333 głosów)
- PIEŃKOWSKA Maria Anna: pozycja 3 : 4,07% (333 głosów)
- GUZIK Jan Józef: pozycja 4 : 4,07% (333 głosów)
- ORŁOWSKI Wojciech Mikołaj: pozycja 5 : 4,07% (333 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE PO LEPSZĄ PRZYSZŁOŚĆ:
- KUC Rafał Jan: pozycja 1 : 6,82% (558 głosów)
- PALECZNY Jakub: pozycja 2 : 6,82% (558 głosów)
- MICHAŁEK Małgorzata Barbara: pozycja 3 : 6,82% (558 głosów)
- GRUZA Stanisław Grzegorz: pozycja 4 : 6,82% (558 głosów)
- MIKOŁAJCZYK Agnieszka: pozycja 5 : 6,82% (558 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „SAMORZĄD POLSKI”:
- KAWECKI Grzegorz Zdzisław: pozycja 1 : 1,74% (142 głosów)
- PITUCH Jolanta Joanna: pozycja 2 : 1,74% (142 głosów)
- SEGIN Jerzy: pozycja 3 : 1,74% (142 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWY SAMORZĄD:
- HAMOUTA Ahmad: pozycja 1 : 1,94% (159 głosów)
- SZYMAŃSKA Adrianna Maria: pozycja 2 : 1,94% (159 głosów)
- DOBROWOLSKI Tomasz: pozycja 3 : 1,94% (159 głosów)
- ZIMOŃ Piotr Jan: pozycja 4 : 1,94% (159 głosów)
- FEDOROWICZ Kazimiera: pozycja 5 : 1,94% (159 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE LUDOWE DLA POWIATU:
- SOLON Marian Stanisław: pozycja 1 : 3,62% (296 głosów)
- GŁAZOWSKA-KRZYWDZIK Dorota: pozycja 2 : 3,62% (296 głosów)
- ORŁOWSKA-NITKA Anna Edyta: pozycja 3 : 3,62% (296 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu leskiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- MAZAN Barbara Helena: pozycja 1 : 6,09% (684 głosów)
- DROZD Stanisław Marian: pozycja 2 : 6,09% (684 głosów)
- PASŁAWSKI Andrzej: pozycja 3 : 6,09% (684 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDNE BIESZCZADY:
- JASIŃSKI Rafał Edward: pozycja 1 : 5,25% (589 głosów)
- ORŁOWSKA Grażyna Katarzyna: pozycja 2 : 5,25% (589 głosów)
- KONIECZNA Martyna Kinga: pozycja 3 : 5,25% (589 głosów)
- KONIK Łukasz Miłosz: pozycja 4 : 5,25% (589 głosów)
- TKACZ Adrian Paweł: pozycja 5 : 5,25% (589 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE PO LEPSZĄ PRZYSZŁOŚĆ:
- PECKA Krzysztof Tomasz: pozycja 1 : 6,89% (773 głosów)
- WOJTANOWSKA Dorota Józefa: pozycja 2 : 6,89% (773 głosów)
- SZLAMA Marian Tadeusz: pozycja 3 : 6,89% (773 głosów)
- KONCEWICZ Krystyna Maria: pozycja 4 : 6,89% (773 głosów)
- ZANIEWICZ Hubert Mateusz: pozycja 5 : 6,89% (773 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWY SAMORZĄD:
- CZARNECKI Grzegorz Hubert: pozycja 1 : 0,56% (63 głosów)
- CZARNECKA Monika Maria: pozycja 2 : 0,56% (63 głosów)
- WILK Katarzyna Joanna: pozycja 3 : 0,56% (63 głosów)
- WRONOWSKI Józef: pozycja 4 : 0,56% (63 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE LUDOWE DLA POWIATU:
- SAWIŃSKI Zbigniew Kazimierz: pozycja 1 : 4,7% (528 głosów)
- SIDORSKA Anna Dorota: pozycja 2 : 4,7% (528 głosów)
- WOJTANOWSKI Jarosław Lesław: pozycja 3 : 4,7% (528 głosów)
- KUNACH Jolanta Agata: pozycja 4 : 4,7% (528 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
W jaki sposób wyłania się radnych powiatu?
Podczas wyborów do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybierani są radni w liczbie od 3 do 10. Okręg wyborczy to jedna gmina.
W powiatach ustala się okręgi wielomandatowe. Głosy przelicza się za pomocą specjalnej metody polegającej na tym, że podsumowuje się wyniki uzyskane przez poszczególne komitety i dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, który uzyska pierwszy najwyższy wynik otrzymuje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik - drugi mandat itd.
Udział w podziale głosów biorą tylko te komitety, które uzyskały powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Premier Izraela stanie przed Trybunałem w Hadze? Jest wniosek o areszt
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?