Podwyższenie wysokości zasiłku pielęgnacyjnegoZasiłek pielęgnacyjny to świadczenie, które jest kierowane dla osób z niezdolnością do samodzielnego egzystencji
[5/8]

Sprawdź, ile pieniędzy możesz dostać w 2020 roku! Te założenia znajdą się w budżecie na 2020 rok ZDJĘCIA

Podwyższenie wysokości zasiłku pielęgnacyjnego
Zasiłek pielęgnacyjny to świadczenie, które jest kierowane dla osób z niezdolnością do samodzielnego egzystencji. Zasiłek ten przysługuje m.in. niepełnosprawnemu dziecku do 16 roku życia jeżeli posiada orzeczenie o niepełnosprawności,osobie niepełnosprawnej w wieku powyżej 16 roku życia, jeżeli legitymuje się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności lub orzeczeniem o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, jeżeli niepełnosprawność powstała w wieku do ukończenia 21 roku życia oraz osobie, która ukończyła 75 lat.

Zasiłek pielęgnacyjny wynosi obecnie 184,42 złote, a od 1 listopada 2019 - 215,84 zł.

Budżet 2020 bez deficytu - to zdanie, które od kilkunastu godzin możemy zobaczyć na wielu portalach, usłyszeć o nim w radiu czy w telewizji. Rząd chwali się tym, że o budżecie bez deficytu możemy mówić po raz pierwszy od 30 lat. Jakie założenia znalazły się w budżecie na 2020 rok? Podobnie jak w tym roku, sporo miejsca poświęcono wydatkom na cele społeczne - mają kosztować ponad 66 miliardów złotych. Sprawdź, ile pieniędzy możesz otrzymać w 2020 roku!

reklama