Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Spotkanie z podróżnikiem Piotrem Durakiem w rzeszowskiej bibliotece

biblioteka
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie autorskie z podróżnikiem, fotografem i poetą Piotrem Durakiem połączone z promocją albumu „Świątynie wygnane. Niszczejące greckokatolickie cerkwie w Polsce”.

Spotkanie odbędzie się 26 stycznia 2017 r. o godz. 17.00 w Budynku WiMBP w Rzeszowie, przy ul. Sokoła 13.

Wstęp wolny!

Piotr Durak: Fotograf, podróżnik, poeta. Absolwent polonistyki i doktorant literaturoznawstwa w Uniwersytecie Rzeszowskim. Opublikował dwa zbiory wierszy: „Odnaleźć siebie” (2006), „Wiatro – łomny” (2008) oraz dwie powieści: „Ostatni rok” (2007, 2009), „Dzienniki rowerowe” (2011). Jest autorem blogu literackiego „Raport zza mgły”. W roku 2007 otrzymał honorową nagrodę im. Andrzeja i Brutusa Strumskich za najciekawszy debiut poetycki Podkarpacia. Pasjonat podróży rowerowych, spływów pontonowych i wspinaczki górskiej. Zdobywca większości szczytów Korony Gór Polskich. Z aparatem fotograficznym odwiedził kilkaset miejsc opuszczonych przez człowieka. W kwietniu 2009 roku wraz z ekipą Polskiego Towarzystwa Nukleonicznego spędził tydzień na Ukrainie w opuszczonej strefie po katastrofie reaktora w Czarnobylu. Na przełomie lipca i sierpnia 2009 roku przepłynął samotnie pontonem trasę z Rzeszowa do Gdańska, w lipcu 2010 roku spłynął Dunajcem, od Nowego Targu do ujścia w Opatowcu i dalej, Wisłą, do Sandomierza. Latem 2011 pokonał pontonem najdłuższą wodną trasę w Polsce z Polańczyka do Dziwnowa (1318 km) z prądem i pod prąd siedmiu rzek: Sanu, Wisły, Brdy, Noteci, Warty, Odry, Dziwny. Kolejną rzeczną wyprawą był samotny spływ z Ukrainy Bugiem, Narwią, Wisłą i Nogatem do Krynicy Morskiej. W 2013 roku przepłynął od źródeł do ujścia piątą rzekę Polski – Narew, w 2015 – Pilicę, zaś w 2016 Odrę od jej źródeł w Czechach do Świnoujścia. Do 2016 był redaktorem w Tygodniku Regionalnym „Korso” i nauczycielem akademickim w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu (filia w Mielcu). Obecnie jest nauczycielem języka polskiego w Gimnazjum nr 9 w Rzeszowie. Zasiada w jury w konkursach literackich. Współpracuje z licznymi ośrodkami naukowymi w Polsce.

O albumie:
„Świątynie wygnane. Niszczejące greckokatolickie cerkwie w Polsce”
Jedyny album fotograficzno-dokumentacyjny, który ukazuje wnętrza wszystkich odnalezionych opuszczonych cerkwi. Praca nad zebraniem a następnie przygotowaniem materiałów trwała siedem lat. Jest to przejechanych kilkanaście tysięcy kilometrów śladami cerkwi. Często kilkakrotnie do tych samych miejsc aby zarejestrować ich zmieniający się stan oraz oddać ich szczególną atmosferę świątyń wygnanych.


Zobacz też: Rzeźba Pik-Poka stanęła w Muzeum Dobranocek w Rzeszowie

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto