Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Spektakl "Pradawne drzewo" w Teatrze "Maska" w Rzeszowie. Przedstawienie powstało z inspiracji mitologią słowiańską

OPRAC.:
Urszula Sobol
Urszula Sobol
W niedziele, 18 czerwca o godz. 16:30 w Teatrze "Maska" w Rzeszowie można zobaczyć spektakl "Pradawne drzewo". Przedstawienie powstało z inspiracji mitologią słowiańską. Spektakl przeznaczony jest dla małych widzów (od lat 4-7), którzy zaczynają swoją przygodę z teatrem. Środki wyrazu są dobrane do wieku i możliwości percepcyjnych dzieci.

O spektaklu

„Pradawne drzewo” powstało z inspiracji mitologią słowaińską. To teatralne zaproszenie do poszukiwań Początku, snucia opowieści i przyjrzenia się bliżej życiu nadzwyczajnego drzewa, które jest świadkiem wielu wydarzeń.

- czytamy na stronie Teatru "Maska"

W centrum opowieści staje potężne drzewo, które podczas spektaklu rozrasta się, ukazując swoje tajemnice. Barwna mitologia Słowian jest okrojona do pierwszych podstawowych znaczeń wspólnych dla wszystkich, tak by mały widz mógł w pełni uczestniczyć w ukazywanej historii.

W trakcie spektaklu aktorki są przewodnikami po świecie Natury. Łagodnie, za pomocą gestu, ruchu i śpiewu budują opowieść o początku świata. Widzowie są zatem świadkami narodzin nieba, gwiazd, słońca (Swaróg), zjawisk przyrody (takich jak burze i pioruny - Perun czy wiatru - Strzybóg); śledzą wyznaczenie kierunków świata (Świętowit). A wszystko to dzieje się wokół leciwego, poczciwego dębu...

Wyjście od historii drzewa, które jest centrum świata, stanowi świetną okazję do uwrażliwiania małych widzów i wprowadzania ich w świat natury, który jest dzisiaj zagrożony. Celem twórców jest zwrócenie uwagi na piękno, ale również kruchość przyrody. Dzieci poznają nie tylko różne drzewa, ale też ich życie i wywodzące się ze słowiańszczyzny zwyczaje z nimi związane.

Tradycje i elementy kultury ludowej zaprezentowane zostaną w nowoczesnej odsłonie, opowiedzianej bogatymi środkami teatru formy.

Spektakl przeznaczony jest dla małych widzów (od lat 4-7), którzy zaczynają swoją przygodę z teatrem. Środki wyrazu są dobrane do wieku i możliwości percepcyjnych dzieci.

  • Scenariusz i reżyseria: Honorata Mierzejewska-Mikosza
  • Scenografia: Joanna Jaśko-Sroka
  • Muzyka: Pavel Helebrand
od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto