Shopee wspiera polskich sprzedawców w pierwszej szerokozasięgowej kampanii w Polsce

Materiał informacyjny Shopee
Udostępnij:
WARSZAWA, 28 KWIETNIA 2022 r. – „5.5 Zakupowa Majówka” to pierwsza w Polsce szerokozasięgowa kampania zakupowa Shopee – platformy sprzedażowej, która od września ubiegłego roku z powodzeniem zadomawia się na polskim rynku e-commerce. Oprócz licznych rabatów i promocji, które mają do dyspozycji kupujący, to również okazja do wypozycjonowania polskich sprzedawców obecnych na platformie. Shopee organizuje Dzień Polskiego Sprzedawcy (Polish Seller Day), w ramach którego produkty od rodzimych firm objęte zostaną dodatkowymi rabatami i specjalnymi promocjami.

Od momentu uruchomienia Shopee w Polsce we wrześniu 2021 r. firma nawiązała współpracę z wieloma lokalnymi sprzedawcami, którym pomaga rozwijać biznes i docierać do coraz większej liczby kupujących w Polsce.

- Chcemy, by Shopee było przyjaznym miejscem dla wielu małych, rodzimych firm, które wciąż rozwijają swój potencjał i rozpoczynają działalność online. Wspieramy je na bieżąco, żeby w dłuższej perspektywie mogły osiągnąć sukces, zwłaszcza, że branża e-commerce w Polsce dynamicznie się rozwija. Nasze wsparcie obejmuje znoszenie barier związanych z rozpoczęciem sprzedaży internetowej oraz wyposażanie sprzedawców w odpowiednie narzędzia, ułatwiające optymalizację sprzedaży, rozwój ich działalności oraz promocję – powiedział Michał Tykarski, Dyrektor działu Business Development firmy Shopee Poland.

Swoim partnerom biznesowym Shopee proponuje wsparcie o charakterze operacyjnym i marketingowym, m.in. 0% prowizji od sprzedaży oraz wciąż trwającą promocję Darmowej Dostawy dla użytkowników, mającą na celu wzrost liczby transakcji realizowanych przez sprzedawców.

Wsparcie na starcie

Dzięki zintegrowanemu ekosystemowi logistyki i płatności, Shopee oferuje debiutującym sprzedawcom uproszczony i bezpłatny proces rejestracji na platformie. Pozwala to firmom na otworzenie sklepu dosłownie w ciągu kilku minut, by jak najszybciej zamieścić w nim produkty i rozpocząć sprzedaż w aplikacji. Co więcej, Shopee obecnie nie pobiera żadnej prowizji od zamówionych produktów, chcąc ułatwić sprzedawcom proces adaptacji na platformie. Dzięki braku marży mogą oni w krótkim czasie osiągnąć większy zysk i przeznaczyć go na rozwój swojego biznesu online.

Łatwe zarządzanie biznesem

Shopee proponuje swoim sprzedawcom również szerokie wsparcie operacyjne. Aplikacja umożliwia łatwe zarządzanie wszystkimi aspektami działalności biznesowej a także oferuje dostęp do kluczowych informacji biznesowych. Dzięki zintegrowanemu ekosystemowi Shopee, sprzedawcy mogą uprościć operacje, dotrzeć do większej liczby klientów i lepiej ich obsługiwać. Firma oddaje do ich dyspozycji rozmaite narzędzia wsparcia:

  • Centrum Sprzedawcy, w którym wszyscy sprzedawcy mogą w każdej chwili uzyskać dostęp do kluczowych usług i danych dotyczących ich sklepu. Obejmuje to możliwość śledzenia w czasie rzeczywistym procesów biznesowych takich jak śledzenie płatności czy zarządzanie wysyłkami.
  • Zintegrowana infrastruktura logistyczna Shopee zapewnia bezproblemowe zakupy dla wszystkich klientów. Shopee ściśle współpracuje w Polsce z wiodącymi partnerami logistycznymi: Inpost, DPD oraz Pocztą Polską. Sprzedawcy mogą wykorzystać ich zasięg i doświadczenie, aby szybko i sprawnie wysyłać paczki.
  • Czat Shopee pozwala kupującym rozmawiać ze sprzedawcami w dowolnym momencie za pośrednictwem aplikacji – często w celu sprawdzenia szczegółów produktu przed dokonaniem zakupu. To z kolei pozwala sprzedawcom na bezpośrednią interakcję z klientami, lepsze zrozumienie ich potrzeb lub spersonalizowanie rekomendacji.

Wsparcie marketingowe

Shopee to również solidne marketingowo-promocyjne wsparcie dla sprzedawców. Na wielu rynkach firma pomaga lokalnym sprzedawcom zwiększyć widoczność ich oferty online poprzez dostęp do szerokiego pakietu narzędzi marketingowych i lokalnych kampanii.

  • Lokalne kampanie sprzedażowe: Sprzedawcy Shopee mogą korzystać z kompleksowego wsparcia promocyjnego podczas dedykowanych danemu rynkowi kampaniach sprzedażowych. Służą one zwiększeniu widoczności oferty lokalnych sprzedawców, jak również intensywne angażują klientów w akcje sprzedażowe.

Przykładem takiej lokalnej kampanii jest trwająca właśnie 5.5 Zakupowa Majówka, oferująca m.in. Dzień Polskiego Sprzedawcy (Polish Seller Day). Produkty od krajowych sprzedawców są tego dnia objęte dodatkowymi promocjami i rabatami. Są one widoczne także w chętnie odwiedzanych i świetnie pozycjonowanych sekcjach na platformie: Deal of the Day i Hot Deals. Ma to zachęcić kupujących do wspierania lokalnych sklepów, jednocześnie dając lokalnym sprzedawcom możliwość dotarcia do nowych klientów.

- 5.5 Zakupowa Majówka to jeden z wielu sposobów, w jaki pomagamy naszym sprzedawcom zwiększyć ich widoczność. Nieustannie pracujemy nad kolejnymi narzędziami wsparcia i rozwoju, które przyczynią się do ich sukcesu. Rozwijamy również sieć naszych partnerów biznesowych w Polsce oraz systematycznie poszerzamy ofertę sprzedawców już działających na platformie. To wszystko w celu zapewnienia klientom w całej Polsce większej wygody, wartości i różnorodności oferty Shopee – podsumowuje Michał Tykarski, Dyrektor działu Business Development firmy Shopee Poland.

Kampanie Shopee pomagają lokalnym sprzedawcom zdobyć lojalnych klientów. Dla przykładu, podczas 4.4 Wielkanocnej Mocy Okazji w Shopee, polski sklep CzystySzop zdobył wielu nowych klientów i zanotował wzrost sprzedaży:

- Jako nowy sprzedawca na platformie Shopee mieliśmy pewne obawy: czy sprzedaż będzie na dobrym poziomie, czy klienci nas zauważą, czy zechcą do nas wrócić. Początki były dosyć obiecujące, ale dopiero udział w kampanii wielkanocnej 4.4 sprawił, że naprawdę wystartowaliśmy. Kampania sprawiła, że dotarło do nas 7 razy więcej osób niż w poprzednim miesiącu, a sprzedaż zwiększyła się aż o 800% i utrzymuje się na tym lub wyższym poziomie do dziś. Obecnie chętnie uczestniczymy w kampanii 5.5 i jesteśmy przekonani, że także następne akcje sprawią, że zarówno my – jako sprzedawca, jak i klienci platformy Shopee – będą zadowoleni. Kampania 4.4 pomogła nam również zdobyć na nowej platformie wiernych klientów, którzy sami sygnalizują nam, że z chęcią do nas wracają. Bardzo nas to cieszy i dodaje motywacji do dalszych działań – powiedziała Weronika Kuc, brand manager sklepu CzystySzop.pl .

„5.5 Zakupowa Majówka” – szczegóły akcji

„5.5 Zakupowa Majówka” to akcja skierowana do polskich konsumentów, którzy czekają na pierwszy wiosenny długi weekend w tym roku. Żeby odpowiednio się na niego przygotować, mogą wybierać niezbędne akcesoria z wielu różnych kategorii, takich jak: elektronika, podróże, akcesoria samochodowe, sport, lifestyle, moda czy FMCG. W ramach akcji ceny wielu produktów zostały obniżone nawet o 50%. W ramach akcji „5.5 Zakupowa Majówka” kupujący będą mieli szansę zapoznać się bliżej z ofertami i promocjami unikalnymi dla Shopee:

  • Darmowa Dostawa od 0 zł – obowiązuje podczas trwania majówkowej promocji dla wszystkich nowo zarejestrowanych użytkowników w ramach pierwszej wykonanej transakcji, a w dniu 5 maja – dla wszystkich użytkowników platformy dla wybranych produktów od polskich sprzedawców. Poza promocją, Darmowa Dostawa obowiązuje dla zamówień o wartości od 10 zł lub (wyjątkowo) – 40 zł;
  • Mega Okazje za 1 zł – kupujący mają szansę kupić wybrane produkty o dużej wartości (np. sprzęty AGD, meble, czy akcesoria sportowe) w cenie obniżonej do 1 zł;
  • Gwarancja Najniższej Ceny – kupujący mogą cieszyć się największymi oszczędnościami przy zakupie asortymentu kolekcji Gwarancja Najniższej Ceny zawierającej tysiące produktów w najlepszych, bezkonkurencyjnych cenach. Jeśli użytkownicy znajdą produkt z tej kolekcji w niższej cenie w innym miejscu, firma z nawiązką (120%) zwróci im różnicę ceny w postaci Monet Shopee;
  • Atrakcyjny produkt za 1 zł lub kupon o wartości 15 zł dla nowo zarejestrowanych użytkowników, do wykorzystania podczas pierwszych zakupów
  • Gwarancja Shopee – funkcjonalność szczególnie ważna dla tych, którzy cenią sobie poczucie pewności przy zakupach online. Dzięki Gwarancji Shopee płatność dla sprzedawcy jest wstrzymana, dopóki osoba kupująca nie potwierdzi, że zamówione produkty zostały dostarczone w odpowiednim stanie. Taką gwarancją objęte są wszystkie produkty dostępne na platformie Shopee, niezależnie od trwających akcji promocyjnych.

„5.5 Zakupowa Majówka” to również pierwsza akcja sprzedażowa Shopee wspierana szerokozasięgową kampanią ATL. Spoty 15’ oraz 30’’, oparte na kanwie popularnej piosenki dla dzieci „Baby Shark” ukazują się w największych stacjach telewizyjnych i radiowych w Polsce. Reklamę możemy obejrzeć m.in. na kanałach głównych i tematycznych Telewizji Polskiej, Polsatu czy Grupy TVN, oraz usłyszeć w największych stacjach radiowych, takich jak RMF FM, Radio Zet, TOK FM, Eska, VOX FM czy Antyradio. Kampania jest również promowana w mediach społecznościowych, w tym na Facebooku, Instagramie, TikToku oraz YouTube.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Shopee wspiera polskich sprzedawców w pierwszej szerokozasięgowej kampanii w Polsce - Kujawsko-Pomorskie Nasze Miasto

Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie