Sarmacja Będzin pokonała Polonię Łaziska

Marcin Malinowski
Drużyna Sarmacji Będzin w kolejnym meczu sparingowym na własnym obiekcie podejmowała trzecioligowca – Polonię Łaziska. Po wyrównanym spotkaniu będzinianie ostatecznie zwyciężyli 2:1 (1:1).

Przez pierwsze 30 minut przeważali goście. W 12 minucie spotkania drużynę Polonii Łaziska na prowadzenie wyprowadził Hendel. Po wrzutce z lewej strony wprost na nogę Hendla piłka powędrowała do siatki zaskoczonego golkipera Sarmacji. W 39 minucie Łukasz Burczyk znakomitym podaniem obsłużył Marcina Pietrkiewicza, który strzałem z około 10 metra pokonał bramkarza gości. W 80 minucie obaj piłkarze zamienili się rolami. Tym razem to Marcin Pietrkiewicz precyzyjnym zagraniem wypuścił w bój sam na sam z bramkarzem Łukasza Burczyka. Popularny „Bury” nie miał żadnych kłopotów z umieszczeniem piłki w siatce rywala. Mecz zakończył się cennym zwycięstwem Sarmacji 2:1 (1:1).

Sarmacja Będzin – Polonia Łaziska 2:1 (1:1)
Sarmacja Będzin: Kawecki (46` Żak), Cieślik (66` Kardaś), Tosik (66` Majka), Bała, Kozerański (46` Zapart), Pietrkiewicz (66` Stępień), G.Koch, Kardaś (33` Krzos), Biel (33` Burczyk), Stępień (46` Gorgoń), D.Koch (66` Biel – 74` Pietrkiewicz)