Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rzeszów przygotowuje się do Festiwalu Przestrzeni Miejskiej

Katarzyna / rzeszow.pl
K.Kapica
W dniach 29-30 maja 2015 roku Rzeszów stanie się przestrzenią otwartej dyskusji o kreowaniu charakteru miasta, we współpracy z architektami, artystami, socjologami i mieszkańcami. Wszystko w ramach Festiwalu Przestrzeni Miejskiej.

Kolejna edycja Festiwalu Przestrzeni Miejskiej to przedsięwzięcie będące pretekstem do rozmowy o życiu społecznym i przestrzennym współczesnego Rzeszowa, mające na celu podejmowanie nieustannych dyskusji nad kondycją miejskiej polityki w tym zakresie.

W trakcie Festiwalu poprzez wykłady, prezentacje, instalacje uczestnicy będą mieli szansę zmierzyć się z temat wielokierunkowo i skorzystać z propozycji najbardziej do nich przemawiających. Wszystko to dzięki wielowymiarowej współpracy różnych instytucji i jednostek miejskich, mediów, organizacji, pasjonatów.

Swoją obecność na Festiwalu w roli prelegentów potwierdzili: członek zarządu Fundacji Centrum Architektury, autor licznych artykułów dotyczących architektury, designu i miasta, znany z cyklu wykładów „Architekst” w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, wyróżniony Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Dyplomem Ministra Spraw Zagranicznych za promocję Polski na świecie - Grzegorz Piątek oraz dziennikarka, reżyserka, animatorka kultury, Prezes Fundacji Bęc Zmiana - Bogna Świątkowska.

W sobotę w Klubie Festiwalowym działającym w Fosie Zamku odbędzie się debata „Dla kogo miasto?”. W roli ekspertów działaczka na rzecz sektora pozarządowego, Prezeska Fundacji SOS Życie oraz Stowarzyszenia Kulturalnego JARTE w Mielcu Kinga Bielec, rzeszowianka związana obecnie z Wrocławskim Forum Miejskim Karolina Micuła oraz moderatorka Agnieszka Ziółkowska - aktywistka miejska i działaczka społeczna związana ze Stowarzyszeniem My-Poznaniacy, jedna z inicjatorek i współorganizatorka I Kongresu Ruchów Miejskich, członkini Krytyki Politycznej. Jako pozytywny przykład działalności kulturalnej zaprezentują się: Muzeum Regionalne ze Stalowej Woli, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Wśród wystaw będzie można podziwiać prace Nicolasa Grospierre „Litewskie przystanki autobusowe” w Galerii Nierzeczywistej. Z kolei w Millenium Hall będą miała miejsce wystawa zdjęć „Krajobrazy zdjęć” Martina Gorczakowskiego oraz „TypoPolo” pod kuratelą Rene Wawrzkiewicza (prezentowana wcześniej m.in. w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszwawie). Nie zabraknie też warsztatów architektonicznych dla studentów Politechniki Rzeszowskiej, których efektem będzie alternatywne opracowanie pomysłu na zagospodarowania skwerów miejskich i terenów zielonych. Urozmaiceniem programu będą plenerowe koncerty gwiazd. Dla rzeszowskiej publiczności zagrają: Skubas, Bokka, Fismoll, Łagodna Pianka, Young Stadium Club, Co-Sovel.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto