Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ruszyła modernizacja budynku A1 Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Rejtana w Rzeszowie. Co się zmieni?

Arkadiusz Iskierka
Arkadiusz Iskierka
We wrześniu ruszyła modernizacja głównego budynku Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Rejtana. Prace mogą potrwać 1,5 roku. Co się zmieni w budynku A1?
We wrześniu ruszyła modernizacja głównego budynku Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Rejtana. Prace mogą potrwać 1,5 roku. Co się zmieni w budynku A1? A.Iskierka
We wrześniu ruszyła modernizacja głównego budynku Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Rejtana. Prace mogą potrwać 1,5 roku. Co się zmieni w budynku A1?

Prace nad rozbudową, nadbudową i modernizacją części administracyjnej budynku A1 Uniwersytetu Rzeszowskiego rozpoczęły się we wrześniu. Co się zmieni? Przebudowana zostanie wschodnia część budynku, gdzie aktualnie znajduje się rektorat. Nad głównym wejściem zostanie dobudowana jedna kondygnacja. Tam docelowo powstanie biuro rektora, oraz Sala Senatu, która pomieści o wiele więcej osób niż dotychczasowa.

Dodatkowo, rozbudowane zostaną także dwie aule. W głównej auli, gdzie co roku ma miejsce inauguracja roku akademickiego zwiększy się liczba miejsc siedzących do 332, będą one rozlokowane w 19 rzędach. Również mała aula zostanie powiększona. Po przebudowie będzie tam 163 miejsc rozmieszczonych w 13 rzędach. Obie aule mają zyskać nowocześniejszy wygląd i lepszą akustykę.

- Zakres prac przewiduje także stworzenie nowej klatki schodowej, która umożliwi bezpośrednie wejście do wschodniej części budynku, a także powstanie windy. To ułatwi przemieszczenie się po obiekcie osobom niepełnosprawnym. Budynek rektoratu będzie również docieplony oraz zyska nową elewację. Szacowana wartość inwestycji to kilka milionów złotych, a jej realizacja rozłożona jest w czasie na 1,5 roku

- mówi dr Maciej Ulita, rzecznik Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Remont UR: mural na szkle

Ciekawym elementem modernizacji budynku A1 będzie to, że istniejący już na jednej ze ścian mural zostanie zachowany w formie nadruku na szkle.

- Mural zostanie sfotografowany i przeniesiony na szkło. Technologicznie jest to rozwiązanie z grupy high end, które daje nam wiele możliwości np. w wykorzystaniu nieograniczonej ilości barw i niespotykanej trwałości. Cenimy wartość artystyczną tego murala, dlatego zdecydowaliśmy ująć go w naszym projekcie

- tłumaczy Maciej Trybus, architekt i twórca projektu z S.T. Architekci.


ZOBACZ TEŻ: Janusz Barycki, prezes Fundacji Beksiński, o wystawie dzieł Zdzisława Beksińskiego w Rzeszowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto