Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ruszają "art_przecięcia Teatru Siemaszkowej"! We wtorek będzie spotkanie z twórczością Jana Bolesława Ożoga

Małgorzata Zaremba
Małgorzata Zaremba
Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie
We wtorek, 27 września o godzinie 18.00 w Miejsko-Gminnym Domu Kultury im. Franciszka Kotuli w Głogowie Małopolskim, odbędzie się spotkanie z cyklu "art-przecięcia Teatru Siemaszkowej". To kolejna edycja spotkań z twórcami z różnej działalności artystycznej.

Art._przecięcia Teatru Siemaszkowej są cyklem spotkań z artystami o różnej działalności artystycznej pochodzącymi z południowo-wschodnich rejonów Polski. Wydarzenie promuje artystów szerokiej sztuki: poezji, muzyki, malarstwa i teatru.

Podczas najbliższego spotkania, które odbędzie się we wtorek, 27 września, o godzinie 18.00 w Miejsko-Gminnym Domu Kultury im. Franciszka Kotuli w Głogowie Małopolskim zaprezentują się:
Roman Misiewicz, Jakub Pacześniak, Małgorzata Machowska, Monika Adamiec, Aneta Panas.

Zobacz jak wyglądały zeszłoroczne "art_przecięcia Teatru Siemaszowej" w Krośnie

Patronem najbliższego spotkania w Głogowie Małopolskim będzie Jan Bolesław Ożóg - pochodzący z Nienadówki. Jego twórczość wyrosła z silnej na Podkarpaciu tradycji nurtu chłopskiego, zwanego również autentyzmem.

Podczas wtorkowego spotkania wystąpią artyści:

Poeta Roman Misiewicz urodził się w 1964 roku. Z wykształcenia jest prawnikiem. Uzyskał tytuł Laureata Nagrody Poetyckiej im . Kazimiery Iłłakowiczówny w 2003 roku. Również w tym samym roku został nominowany do Paszportów „Polityki”. Był redaktorem „Nowej Okolicy Poetów do 2011 roku. Przez dziesięć lat prowadził blogerskie śledztwo dotyczące katastrofy polskiego Tu-154 w Smoleńsku. Wydał sześć tomików wierszy i jedną książkę z kategorii literatura faktu.

Poeta Jakub Pacześniak urodził się w 1974 roku w Rzeszowie. Jest polonistą i bohemistą. Ma na swoim koncie trzy tomy wierszy i arkusz poetycki. Jest tłumaczem prozy z języka czeskiego. Jego wiersze ukazały się również w językach: czeskim, słowackim i węgierskim.

Aktorka Małgorzata Machowska urodzona w 1961 roku, to absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Związana z rzeszowskim Teatrem im. Wandy Siemaszkowej od 1985 roku. Za najważniejsze aktorskie role w swoim życiu uznaje: Królową z Iwony księżniczki Burgunda Gombrowicza, Evelyn w Jabłku Thiessena. Doskonale odnajduje się również w roli Gołdy w Skrzypku na dachu. Jej działalność pozateatralna koncentruje się na uprawianiu jogi i Tai Chi. Aktorka również chętnie pracuje z młodzieżą zainteresowaną sztuką aktorską.

Aktorka i pieśniarka Monika Adamiec urodziła się w 1975 roku. Pochodzi z Rzeszowa. Jest pomysłodawczynią i współtwórczynią formacji teatralnej Latający Teatr Kantorowi. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia w Rzeszowie w klasie śpiewu solowego. Jest absolwentką Wydziału Lalkarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, Małopolskiego Uniwersytetu Ludowego we Wzdowie. Na co dzień pracuje również jako reżyser i pedagog. Podczas jej wtorkowego występu będzie towarzyszył jej Filip Kot, pianista i akompaniator.

Malarka Aneta Panas urodzona w 1986 roku pochodzi z Łańcuta. Jest absolwentką Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Pasjonuje się malarstwem i rysunkiem. To autorka wystaw indywidualnych, uczestniczka wielu wystaw zbiorowych w kraju i za granicą oraz międzynarodowych plenerów artystycznych. Uzyskała tytuł Laureata podczas Międzynarodowego Triennale Malarstwa Regionu Karpat Srebrny Czworokąt 2015. Dostała nagrodę specjalną Muzeum Ziemi Przemyskiej „Obraz, grafika, rysunek, rzeźba roku 2019/2020” oraz nagrodę BWA w Rzeszowie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto