Resovia wygrywa za trzy punkty

sport24.pl
Resovia w ostatniej kolejce pokonała pewnie Politechnikę Warszawską i ostatecznie zapewniła sobie 4 miejsce w tabeli. Inżynierowie zawalczą o utrzymanie w elicie.

Spotkanie korzystnie rozpoczęło się dla Politechniki, która objęła prowadzenie - 0:3. Skuteczna gra Resovii i ataki Akhrema doprowadzają do remisu - 5:5, 7:8, 11:11. Po wymianie ciosów i walce punkt za punkt, na drugiej przerwie prowadzenie mieli miejscowi - 16:15. Po wznwionej grze, ponownie goście wyrównuja stan partii, a blok Neroja daje prowadzenie inżynierom. Dopiero przy stanie 20:21, Resovia za sprawą skuteczności w ataku doprowadziła do remisu, po czym przejęła kontrolę nad wynikiem. Końcówka mależała już do gospodarzy, którzy wygrali dwoma oczkami.

Zupełnie inaczej rozpoczął się kolejny set. Tym razem Resovia przejęła pałeczkę i od początku kontrolowała wynik, mając kilkupunktowe prowadzenie - 3:1, 14:10. Stołeczki siatkarze nie poddawali się i prowadzili wyrównaną walkę z faworytami. Niestety jednak gra punkt za punkt sprzyjała rzeszowianom. Na drugiej przerwie technicznej Resovia prowadziła 16:12, a w końcówce powiększyła jeszcze przewagę. As serwisowy Akhrema, po chwili skuteczny atak, a w konsekwencji prowadzenie 2:0 w meczu mieli podopieczni Travicy.

Trzeci i jak się okazało ostatni set, również od prowadzenia 3:1 rozpoczęła Resovia. Tym tazem jednak Politechnika zdołała odrobić straty - 6:6. Koljne dwie akcje padają łupem gospodarzy, którzy z prowadzeniem zeszli na przerwę techniczną - 8:6. Resovia wznowiła grę kolejnym skończonym atakiem, a z czasem powiększyła prowadzenie o kolejne oczka - 16:11, 22:13. Ostatecznie rzeszowianie wygrali trzecią partię do 17 i cały mecz pewnie 3:0.

Resovia zakończyła fazę zasadniczą na czwartym miejscu w tabeli, przez co w play off zawalczy z piątym AZS-em Częstochowa. Natomiast Politechnika Warszawska zamykając tabelę ligową skazana jest na walkę w play out, w której to powalczy z Jadarem Radom.

Resovia Rzeszów - Neckermann AZS Politechnika Warszawska 3:0 (25:23, 25:17, 25:17)

MVP - ALEH AKHREM

Resovia: Gierczyński, Grzyb, Oivanen, Redwitz, Akhrem, Kosok, Ignaczak (L) oraz Papke, Głód, Ilić.