Resovia lepsza od Polonii 2011

ŁS
Po lewej Grzegorz Płocica. Fot. rzeszow.naszemiasto.pl
W sobotnie popołudnie, przy pełniejszych niż na inaugurację rozgrywek trybunach, Resovia Millenium Rzeszów pokonała Polonię 2011 Warszawa 64:58. Spotkanie było bardzo zaciętym widowiskiem, a wynik rozstrzygnął się ...

W sobotnie popołudnie, przy pełniejszych niż na inaugurację rozgrywek trybunach, Resovia Millenium Rzeszów pokonała Polonię 2011 Warszawa 64:58. Spotkanie było bardzo zaciętym widowiskiem, a wynik rozstrzygnął się dopiero w ostatnich sekundach czwartej kwarty.

Bohaterem spotkania był Grzegorz Płocica, który rzucił 20 punktów, w tym decydującą „trójkę” na kilka chwil przed zakończeniem meczu.

Początek spotkania był lepszy w wykonaniu Resovii. Gospodarze sprawiali wrażenie bardziej skoncentrowanych i co najważniejsze przełożyło się to na ich prowadzenie w meczu. Po dwóch stratach miejscowi szybko stracili przewagę i trener Resovii Grzegorz Wiśniowski poprosił o czas. Rozmowa z zawodnikami wyraźnie pomogła rzeszowianom, którzy niemiłosiernie punktowali zawodników Polonii Warszawa.

Przez pierwsze pięć minut drugiej kwarty u obu drużyn szwankowała skuteczność. Wystarczy powiedzieć, że oba zespoły oddały w tym czasie po jednym celnym rzucie z gry. Potem inicjatywę przejęli goście. Polonia z Leszkiem Karwowskim na czele zaczęła odrabiać straty i w połowie zawodów traciła do Resovii tylko jeden punkt.

Kolejne „przełamanie” nastąpiło w trzeciej kwarcie. Rzeszowianie otrząsnęli się po przegranej w poprzedniej odsłonie i pewnie wygrali 16:9. Dobrze w tej części grał Piotr Miś , który zdobył 6 punktów. Dzielnie wspierali go: Płocica, Michał Baran i Mariusz Wójcik, zdobywając po cztery punkty.

Ostania kwarta była bardzo wyrównana. Goście chcieli odrobić ośmiopunktową stratę, ale mądra i skuteczna gra w obronie Resovii nie pozwoliła na skuteczną pogoń rywali.

Nietęgą minę po spotkaniu miał natomiast trener gości. - Moja drużyna przegrała, a na wyniku zaważyły głównie: słaba gra w ataku oraz mała skuteczność rzutów wolnych - mówił po meczu serbski szkoleniowiec Polonii i dodał: - W mojej drużynie większość to zawodnicy młodzi i mają jeszcze małe doświadczenie ligowe, które mam nadzieję z czasem będzie się powiększać.

Zadowolenia po meczu nie krył natomiast trener gospodarzy: - Dzisiejsze zwycięstwo to duża rzecz. Wygraliśmy mecz, który nam praktycznie nie wychodził. - skomentował spotkanie Wisniowski. Radosną minę miał także jeden z filarów Resovii – Piotr Miś: - Cieszymy się ze zwycięstwa. Był to ciężki mecz. Wydaję mi się, że byliśmy dzisiaj troszkę lepsi w obronie od Polonii.

Zwycięstwo rzeszowian zostało jednak okupione urazami dwóch zawodników: Piotra Ucinka i Bartosza Dubiela. Najwyżej szansę dostanie 15 –latek, Kacper Młynarski. Dawno nie było tak młodego zawodnika w lidze.

Resovia Millenium Rzeszów – Polonia 2011 Warszawa 64:58
(28:19, 7:15, 16:9, 13:15)

Resovia: G.Płocica 20 (3x3), P.Miś 13, M.Wójcik 10, M.Baran 9 (1x3), K.Szpyrka 4 (1x3), D.Rusin 4, P. Ucinek 4, M.Szczytyński 0, P.Rynkiewicz 0, B.Dubiel 0.

Polonia: L.Karwowski 13, T.Śnieg 10, M.Dutkiewicz 10 (1x3), P. Lewandowski 8 (1x3), M. Jankowski 6, M.Bartosz 5 (1x3), A.Bet 3, P.Pełka 3, P.Pamuła 0, M. Kucharski 0.