Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pszczoły murarki - kolejna atrakcja Parku Piszczele w Sandomierzu. W parku stanął niezwykły ul [ZDJĘCIA]

Klaudia Tajs
Pszczoły murarki - kolejna atrakcja Parku Piszczele w Sandomierzu
Pszczoły murarki - kolejna atrakcja Parku Piszczele w Sandomierzu Klaudia Tajs
Domek dla pszczół murarek to kolejna atrakcja, jaką można oglądać w Parku Piszczele w Sandomierzu. Domek powstał w starym pniu drzewa, a pracowite pszczoły można podglądać z bardzo bliska.

Domek dla pszczół to kolejny element ścieżki edukacyjnej, jaka od kilku miesięcy powstaje w sandomierskim Parku Piszczele. Pierwszym etapem powstawania ścieżki na sześciu hektarach zielonego parku łączącego nowego miasto ze Starówką było oznakowanie prawie 30 obiektów przyrodniczych, ciekawych drzew i miejsc, o których informują drewniane tabliczki.

Kolejną nowością, jaka pojawiła się w sandomierskim parku przy wejściu od strony nowego miasta było pojawienie się starego pnia drzewa, które z powodu choroby zostało wycięte. - Po wycięciu tego wiązu w suchym pniu zostało nawiercone ponad tysiąc otworów i zostały tam zainstalowane kokony pszczół które już się wykluły i pracują – tłumaczy Paweł Wierzbicki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sandomierzu. - W pniu powstało siedlisko dla pszczół murarek.
Jak przypomina dyrektor Paweł Wierzbicki pszczoła murarka zapyla około stu osiemdziesięciu gatunków roślin uprawnych w tym drzewa i krzewy owocowe. Jest bezpieczna dla człowieka i jest niesamowicie spokojna. To pszczoła, która według niektórych źródeł nie posiada żądła co nie jest prawda, bo ma żądło ale ma tak zredukowane, że go nigdy nie używa.

Codzienne życie pszczół można także oglądać przez Internet na profilu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sandomierzu.
Najnowszą atrakcją w Parku Piszczele jest odkopany przez pracowników Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji ciek wodny przy ścieżce przyrodniczo-edukacyjnej. - Ten potok - źródlisko został wyłożony kamieniami, zostały zainstalowane elementy drewniane - dodaje Paweł Wierzbicki. - Całość dopełniają ciekawe rośliny. Warto przyjść w Piszczele, poobcować z przyrodą.

Ciek został wyeksponowany bezkosztowo. - Kamienie naturalne dostaliśmy z Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Sandomierzu - dodał dyrektor. - Bez dodatkowych nakładów inwestycyjnych powstała dodatkowa atrakcja, która naszym zdaniem jest bardzo ciekawa.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wielki Piątek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sandomierz.naszemiasto.pl Nasze Miasto