Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przedszkola w Rzeszowie w roku szkolnym 2024/2025. Lista dostępnych placówek

Redakcja Strefy Edukacji
Redakcja Strefy Edukacji
Przedszkola w Rzeszowie. Gdzie zapisać dziecko?
Przedszkola w Rzeszowie. Gdzie zapisać dziecko? DGLimages
Należy zadbać o rozwój naszej pociechy już od najmłodszych lat. Jedną z możliwości jest więc zapisanie go do przedszkola w Rzeszowie. Zobacz dane adresowe placówek dostępnych w tym artykule. Przeczytaj także o tym, w jakim terminie rozpoczynają się rekrutacje i jakie kryteria brane są pod uwagę oraz jak bardzo istotne jest, by Twoje dziecko jak najwcześniej rozpoczęło naukę funkcjonowania w grupie.

Spis treści

W jakim wieku możesz zapisać dziecko do przedszkola?

Do przedszkola może iść dziecko, które w dniu rozpoczęcia roku szkolnego rocznikowo ma ukończone 3 lata. W niektórych przypadkach możliwe jest, że ma ukończone zaledwie 2,5 roku, decyzję w tej sprawie może podjąć bezpośrednio placówka.

Kiedy przeprowadzane są procesy rekrutacyjne do przedszkoli w Rzeszowie?

Rekrutacje do przedszkoli trwają na ogół w pierwszych miesiącach roku, w lutym i marcu. Decyduje o tym dana placówka. Przedszkola publiczne oraz niepubliczne posiadają różne zasady w procesie rekrutacyjnym. W pierwszym wariancie sa narzucone odgórnie i mają zapis w ustawie, te drugie zaś ustalają zasady samodzielnie i w każdym z nich mogą wyglądać inaczej.

Zasady rekrutacji - jak wyglądają i gdzie je znaleźć?

Niepubliczne placówki w Rzeszowie działają zgodnie z przepisami, które określono w statucie i na ich bazie przeprowadzają rekrutację. Wszystko, co należy zrobić, to wypełnić formularz zgłoszeniowy. W większości przypadków o tym, czy dziecko zostało przyjęte decyduje kolejność zgłoszeń. Oprócz tego pierwszeństwo mają zwykle dzieci, które uczęszczały do danego przedszkola wcześniej. Mogą być też brane pod uwagę takie okoliczności, jak rodzeństwo uczęszczające do tego przedszkola. Informacje na temat rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 możesz znaleźć na stronie internetowej lub w samej placówce.

Zapisy odbywają się poprzez platformy internetowe lub w formie tradycyjnej, to znaczy złożenie formularza w sekretariacie placówki.

Informacje na temat rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 w przedszkolach publicznych w Rzeszowie możesz uzyskać na ich stronach internetowych oraz na stronach urzędu miasta.

Kryteria dotyczące rekrutacji w placówkach publicznych to między innymi:

  • niepełnosprawność kandydata
  • niepełnosprawność rodzeństwa kandydata
  • samotne wychowanie kandydata w rodzinie

Szukasz zabawek? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Czy Twoje dziecko powinno chodzić do przedszkola w Rzeszowie?

Nauka w przedszkolu jest bardzo ważna dla rozwoju dziecka. Jako cel główny obiera sobie przygotowanie go do nauki w szkole. Oprócz tego, maluch chodząc do przedszkola poznaje tajniki funkcjonowania w grupie. Rozwija się w obszarze społecznym i związanym z emocjami. Zdobywa tam wiedzę, jak rozmawiać z innymi dziećmi i dorosłymi, mówić o swoich emocjach i potrzebach.

W przedszkolu maluch dowiaduje się, czym jest empatia, a także poznaje zasady współpracy, dzielenia się z innymi dziećmi oraz rozwiązywania konfliktów. A tych umiejętności, mimo najszczerszych chęci, nie nabędzie przebywając jedynie z niania, ciocią, a nawet z rodzicami -zdradziła Dominika Słowikowska, psycholog.

Jest to przestrzeń do rozwoju umiejętności z obszaru motoryki. Dzieci uczą się, jak bez pomocy dorosłych myć zęby, jeść, ubierać się, grać w piłkę, bawić się. Zabawa w większym gronie przyczynia się do przyswojenia podstawowych zasad, jak wymienianie się zabawkami z innymi dziećmi, zabawa bez kłótni, empatia wobec innych dzieci.

Przybory szkolne, które mogą się przydać Twojemu maluchowi

Materiały promocyjne partnera

Lista wizytówek przedszkoli w Rzeszowie

Poniżej prezentujemy listę wizytówek przedszkoli. Być może jedno z nich okaże się najlepsze dla Twojego dziecka.

Szukasz dalej? Kliknij i przeglądaj wszystkie przedszkola w Rzeszowie

To warto wiedzieć

Okazje
od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto