Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Prawie 6 mln złotych dla Politechniki Rzeszowskiej od Ministerstwa Edukacji i Nauki. Uczelnia przeznaczy pieniądze na kolejne inwestycje

OPRAC.:
Marcin Piecyk
Marcin Piecyk
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Beata Motyka/Politechnika Rzeszowska
Blisko 6 mln złotych otrzymała Politechnika Rzeszowska od Ministerstwa Edukacji i Nauki. To kolejna tego typu dotacja dla uczelni na przestrzeni ostatniego roku. Władze PRz wybudują za te pieniądze magazyn odczynników i odpadów chemicznych czy przeprowadzą modernizację budynków.

Politechnika Rzeszowska planuje wykonanie trzech inwestycji, które uda się zrealizować dzięki dofinansowaniu od Ministerstwa Edukacji i Nauki. 5 mln 919 tys. złotych otrzymane przez uczelnie to już kolejna tego typu dotacja w przeciągu ostatniego roku.

Pierwszym z planowanych zadań jest budowa magazynu odczynników i odpadów chemicznych. Kolejnym jest dostosowanie budynku H do wymagań w zakresie ochrony przeciwpożarowych, a ostatnim: wykonanie sieci energetycznych do budynków K i H.

Nowy budynek w kampusie Politechniki Rzeszowskiej

Budowa magazynu planowana jest na lata 2021 - 2023, a zakres prac obejmuje wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz uzyskanie decyzji administracyjnej, a także zagospodarowanie terenu w pobliżu budynku Wydziału Chemicznego.

- Powstanie dwukondygnacyjny budynek wolnostojący z lekką konstrukcją dachową i wewnętrzną windą. Budynek magazynowy będzie posiadał profesjonalne wyposażenie instalacyjne zapewniające prawidłowe i bezpieczne składowanie środków chemicznych, odpadów i butli z gazem. Magazyn będzie podzielony na części o następującym przeznaczeniu: magazyn odpadów chemicznych, magazyn związków szczególnie niebezpiecznych, w tym trucizn, magazyn odczynników organicznych, magazyn przeznaczony do składowania substancji żrących z wydzieloną częścią na odpady biologiczne, magazyn do przechowywania materiałów niebezpiecznych pożarowo (łatwopalnych o niskiej temperaturze zapłonu), magazyn czynników nieorganicznych, pomieszczenie do konfekcjonowania, pomieszczenie opakowań i zużytych baterii

- wymienia Damian Gębarowski, rzecznik prasowy Politechniki Rzeszowskiej.

Jeśli chodzi o dostosowanie budynku H do wymagań przeciwpożarowych, zostanie wybudowana instalacja oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego, centrala sygnalizacji pożaru, optyczne czujki dymu, czujki termiczne, ciepła, czujniki gazów technicznych, sygnalizatory akustyczne oraz okablowanie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Niedziele handlowe mogą wrócić w 2024 roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto