Porażka Resovii w Bełchatowie

ŁS
W meczu 14. kolejki PLS Skra Bełchatów pokonała Resovię Rzeszów 3:0 (25:20, 25:14, 25:19). MVP spotkania został Dan Lewis. PGE Skra Bełchatów: Maciej Dobrowolski, Mariusz Wlazły, Piotr Gruszka, Radosław Wnuk, ...

W meczu 14. kolejki PLS Skra Bełchatów pokonała Resovię Rzeszów 3:0 (25:20, 25:14, 25:19). MVP spotkania został Dan Lewis.

PGE Skra Bełchatów: Maciej Dobrowolski, Mariusz Wlazły, Piotr Gruszka, Radosław Wnuk, Stephane Antiga, Jane Heikkinen, Dan Lewis (libero) oraz Michał Bąkiewicz, Bartłomiej Neroj.

Asseco Resovia Rzeszów: Tomasz Józefacki, Karel Kvasnićka, Piotr Łuka, Ivan Ilić, Tomasz Kusior, Ishovany Hernandez, Krzysztof Ignaczak (libero) oraz Dawid Gunia, Piotr Gabrych, Tomasz Kozłowski

PGE Skra Bełchatów - Asseco Resovia Rzeszów 3:0
(25:20, 25:14, 25:19)

I SET
Pierwsza partia tego spotkania rozpoczyna się od wyrównanego początku, 2:2, Mariusz Wlazły serwuje asa, skutecznie Łuka, 5:5. Z prawego skrzydła kończy Mariusz Wlazły i na I przerwie technicznej Skra prowadzi 8:6. Z lewego skrzydła atakuje Antiga, jednak Gruszka myli się w ataku, 9:8. Poprawia się obijając blok, Kusior ze środka w aut, 11:8, sędziowie stwierdzają, że siatki dotyka Ivan Ilić i Skra prowadzi już 12:8, o czas prosi trener Kowal. Po przerwie Łuka skutecznie z lewego skrzydła, jednak odpowiada Gruszka, 13:9. Łuka zagrywa asa, 15:12, jednak kolejny serwis psuje i Skra prowadzi 16:12 na II przerwie technicznej. Po powrocie na boisko Józefacki popisuje się świetnym atakiem z prawego skrzydła, odpowiada ze środka Wnuk, Resovia wykorzystuje kontrę i jest 17:15. Po obronach kolejny raz na kontrze skutecznie Kvasnićka, 17:16, o czas prosi Daniel Castellani. Wnuk posyła pikę sytuacyjną w aut i jest remis, 17:17. Kvasnićka popełnia błąd w przyjęciu i piłkę przechodzącą kończy Gruszka, 20:17, o czas prosi trener Kowal. Ignaczak popisuje się świetną obroną, jednak kontrę wykorzystuje Skra, a Łuka źle przyjmuje, 22:17, Bąkiewicz psuje zagrywkę, 23:19. Gabrych psuje zagrywkę i pierwszą piłkę setową mają gospodarze, 24:20, którą wykorzystuje Mariusz Wlazły serwując asa. Skra wygrywa 25:20.

II SET
Drugi set rozpoczyna się od prowadzenia Skry, Gruszka kończy z lewego skrzydła, 3:1, odpowiada Łuka, 3:2. Dan Lewis nie przyjmuje zagrywki Józefackiego, 3:3. Józefacki jest blokowany na kontrze, 5:3, Kusior jest blokowany, 7:6, a po ataku Antigi z lewego skrzydła Skra prowadzi na I przerwie technicznej 8:6. Po czasie kończy Mariusz Wlazły, odpowiada Józefacki, 9:8. Po akcji pełnej obron Ilić dotyka siatki, 12:8, o czas prosi trener Kowal. Ignaczak świetnie broni, jednak punkt zdobywa Skra, 13:9. na II przerwie technicznej gospodarze prowadzą 16:11. Po powrocie na boisko zespół z Rzeszowa nie kończy kolejnej kontry i Skra powiększa swoją przewagę, 19:11, z prawego skrzydła kończy Józefacki, 19:12. Świetnym atakiem ze środka popisuje się Wnuk, a Józefacki jest blokowany, 22:12. Mitrović plasuje na blok i zdobywa 14 punkt dla Resovii. Z prawego skrzydła kończy Antiga, 23:14, a Mitrović posyła piłkę w aut i Skra wyraźnie wygrywa seta 25:14.

III SET
Trzecia partia tego spotkania ma wyrównany początek, z prawego skrzydła kończy Mitrović, 3:4, przy stanie 5:5 jest blokowany z II linii ze środka, a Gabrych jest zatrzymany przez blok Wlazłego i Wnuka. Ze środka kończy unia, a z lewego skrzydła odpowiada Wlazły i na I przerwie technicznej gospodarze prowadzą 8:6. Po powrocie na boisko ważną piłkę kończy Józefacki, 8:7, jednak Mitrović nie kończy swojego ataku i kontrę wykorzystuje Skra, 10:8. Mitrović zatrzymuje blokiem Wlazłego, 11:10, Ignaczak przyjmuje w punkt, jednak zła wystawa Ilića powoduje, że Gabrych jest zablokowany, 13:10. Hernandez skutecznie ze środka, 14:11, z lewego skrzydła odpowiada Antiga, 15:11. Dobrowolski popisuje się świetną kiwką i nas Ii przerwie technicznej Bełchatowianie prowadzą 16:12. Po czasie Gunia kończy krótką piłkę, 17:14, Heikkinen zdobywa punkt z piłki przechodzącej, 19:15, 20:17. Józefacki jest blokowany z piłki sytuacyjnej, 22:17, Hernandez popełnia błąd dotknięcia siatki, 22:17. Kozłowski popisuje się świetną kiwką, 22:19. Antiga blokuje Józefackiego i przy stanie 24:19 pierwszą piłkę setową mają gospodarze. Hernandez atakuje w aut i Skra wygrywa seta 25:19, a cały mecz 3:0.