PlusLiga: Resovia wygrała z AZS-em

plusliga.pl
Asseco Resovia Rzeszów pokonała AZS Politechnikę Warszawską 3:1 (25:18, 26:28, 25:15, 25:22). MVP meczu Gyorgy Grozer. To pierwszy mecz rzeszowian o miejsca 1-6.

Łatwo i zasłużenie gospodarze wygrali pierwszego seta. Mieli zdecydowanie lepszy atak. W zespole gości ten element był na poziomie 28 procent. Słabe też było przyjęcie, nie było z czego przeprowadzić akcji ofensywnych.

W drugiej partii AZS Politechnika prowadziła już 21:15 i zapowiadało się tym razem na bardzo łatwe zwycięstwo gości. Jednak Asseco Resovia odrobiła straty, ale w końcówce przegrała. W tym fragmencie słabsze było przyjęcie rzeszowian, co automatycznie przeniosło się na mniej skuteczny atak. Politechnika była wyraźnie lepsza w bloku 4-0. W trzecim secie znowu zdecydowanie lepsza była Asseco Resovia. Trener Radosław Panas dokonywał wielu zmian. W pewnym momencie na boisku z pierwszego składu był tylko Marcin Nowak.

Ostatni set znowu był zacięty. Goście długo dotrzymywali kroku drużynie trenera Ljubo Travicy. W trudnych chwilach ciężar gry na siebie brał Gyorgy Grozer. - AZS Politechnika pokazała, że jest dobry zespołem - powiedział mistrz olimpijski Marek Karbarz.

Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!