PlusLiga: Resovia przegrała 1:3 z Kędzierzynem-Koźle

sport24.pl
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała w meczu 14. kolejki Plusligi w Rzeszowie tamtejszą Resovię i umocniła się na pozycji wicelidera rozgrywek. Podopieczni Krzysztofa Stelmacha wygrali 3:1.

Pierwszy set to pewna gra ZAKSY, która prowadziła od początku do końca seta. Pierwsze skrzypce w zespole gości grali Ruciak i Sammelvuo. Ten pierwszy przy stanie 7:11 popisał się asem serwisowym. Po tym zagraniu o czas poprosił Ljubomir Travica, a jego podopieczni po tym czasie odrobili część strat, doprowadzając do wyniku 10:13. Wtedy z kolei o czas poprosił Krzysztof Stelmach, a jego podopieczni zwiększyli przewagę do czterech punktów (16:12). Do końca seta obyło się bez większych wahań i po nieudanym ataku Wiki ZAKSA mogła się cieszyć z wygranej partii.

Druga część meczu to kopia pierwszej, z tym że na korzyść gospodarzy. Najważniejszym wydarzeniem seta była kontuzja Oivanena tuż przed drugą przerwą techniczną. Fina na placu gry zastąpił Papke. Partia zakończyła się ostatecznie wynikiem 25;17, po tym jak rzeszowianie zablokowali atak Jarosza.

Trzeciego seta lepiej rozpoczęła Resovia, nadal z Papke w składzie, która wyszła na dwupunktowe prowadzenie (4:2). ZAKSA jednak szybko doprowadziło do wyrównania (5:5), ale na pierwszą przerwę techniczną zwycięska schodziła ekipa z Rzeszowa. Po tej przerwie mecz cały czas toczył się w okolicach remisu, ale częściej na jednopunktowe prowadzenie wychodziła ZAKSA. W decydującej fazie meczu to właśnie goście zachowali jednak więcej zimnej krwi, zwiększali przewagę i ostatecznie wygrali 25:20.

Ostatnia partia to spokojna gra Kędzierzynian, którzy z czasem zwiększali przewagę. Zaczęło się od remisu 3:3, potem było 4:5, 9:12, aż w końcu 10:18. Resovia podjęła jeszcze walkę, obroniła nawet dwie piłki meczowe, ale ostatecznie goście wygrali seta do 19, a cały mecz 3:1.

MVP spotkania: Tomas Sammelvuo.

Resovia Rzeszów - ZAKSA Kędzierzyn Koźle 1:3 (17:25, 25:17, 20:25, 19:25)

Resovia: Grzyb (5), Oivanen (5), Redwitz (2), Wika (10), Akhrem (18), Kosok (6), Ignaczak (libero) oraz Gierczyński, Perłowski, Papke (6), Mika (3) i Ilić (1).
ZAKSA: Masny (1), Jarosz (20), Sammelvuo (14), Gladyr (12), Kaźmierczak (6), Ruciak (13), Mierzejewski (libero) oraz Szczerbaniuk.