PlusLiga: Porażka Asseco Resovii w meczu na szczycie

plusliga.pl
Jastrzębski Węgiel pokonał Asseco Resovię Rzeszów 3:1 (25:15, 25:13, 16:25, 26:24) w meczu 9. kolejki spotkań PlusLigi. MVP Michał Łasko.

W pierwszym secie gospodarze wręcz znokautowali gości. W drugiej partii dalej wyraźnie przeważali prowadząc m.in. 7:1 i 13:6. Zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla było jeszcze wyższe.

W trzecim secie obraz gry zmienił się o 180 stopni. Tym razem na boisku była tylko jedna drużyna - rzeszowianie.Najbardziej wyrównany był czwarty set. Asseco Resovia w końcówce prowadziła, ale nie była w stanie doprowadzić do tie breaka. Michał Lasko zdobył 21 pkt, dzielnie sekundowali mu Zbigniew Bartman i Michał Kubiak.