PlusLiga: Cenne zwycięstwo Resovii

sport24.pl
Resovia Rzeszów bez straty seta pokonała w Bydgoszczy miejscową Delectę.

Pierwszy punkt zdobywa Oivanen atakiem z prawego skrzydła - 0:1. As serwisowy Kosoka - 0:2. Udany atak Sopki z drugiej linii - 2:3. Gierczyński obija blok rywali, następnie piłka ląduje na aucie - 4:5. Zablokowany atak Gruszki - 5:7. Na pierwszą przerwę techniczną schodzą goście po ataku Geirczyńskiego z przechodzącej piłki - 6:8. Atak Kosoka ze środka - 7:9. Sopko zagrywa w siatkę - 8:10. Udany atak Szymańskiego z prawego skrzydła - 10:10. Piotr Gruszka atakuje w aut - 10:12. As serwisowy Szymańskiego - 12:12. Gierczyński zostaje zablokowany przez Woickiego i Jurkiewicza - 13:12. Akhrem podczas ataku przechodzi linię trzeciego metra - 15:14. Na drugą przerwę techniczną schodzą bydgoszczanie - 16:15. Travica prosi o czas po autowym ataku Kosoka - 17:15. Redwitz nie broni ataku Gruszki z drugiej linii - 19:17. Wspaniały prosi o czas po zablokowaniua taku Gruszki - 19:18. Cerven atakiem ze środka zdobywa 21 punkt. Podwójna zmiana w drużynie Resovii. Za Pawła Woickiego na parkiet wchodzi Konarski. Trener gości prosi o drugi czas po ataku w blok Konarskiego - 23:20. Skuteczna zagrywka Grzyba, o czas prosi Wspaniały - 23:22. Autowy blok bydgoszczan na Papke - 23:23. Udany atak Gierczyńskiego z drugiej linii - 25:26. Akhrem zatrzymany na potrójnym bloku - 26:26. Zagrywka w siatkę Woickiego - 26:27. Podwójne odbicie po stronie gosodarzy - 27:29.

Pierwszy punkt w drugim secie zdobywa Oivanen - 0:2. As serwisowy Gierczyńskiego - 0:2. Akhrem przebija się przez bydgoski blok - 0:3. Za Woickiego na parkiet wchodzi Lipiński. O czas prosi Wspaniały po nieudanej obronie ataku Oivanena - 0:4. Zatrzymany atak Szymańskiego - 1:5. As serwisowy Kosoka - 1:6. Na pierwszą przerwę techniczną schodzą goście po ataku Oivanena - 2:8. Skuteczny atak Gruszki z lewego skrzydła - 3:8. Szymański zagrywa w siatkę - 3:9, następnie te sam błąd popełnia Redwitz - 4:9. Atak Akhrema z drugiej linii - 5:10. Cerven atakuje z przechodzącej piłki - 7:10. Sopko nie przedziera si przez blok rywali - 8:12. Zagrywka w siatkę Gierczyńskiego - 9:12. Autowy atak Oivanena - 10:13. Szymański blokuje Akhrema - 11:14. Nieporozumienie po stronie gości - 12:15. Na drugą przerwę techniczną schodzą siatkarze Resovii - 12:16. Kosok atakuje z krótkiej - 13:17, w kolejnej akcji Akhrem myli się w ataku - 14:17. Autowa zagrywka Sopki - 15:19. Skuteczny atak ze środka Grzyba - 17:20. Ignaczak nie broni ataku Sopki z drugiej linii - 19:21. Szymański zostaje zablokowany przez Gierczyńskiego - 19:22. Błąd przyjęcia w zespole gości - 21:22, trener Travica prosi o czas. Wspaniały prosi o drugi czas - 21:23. Autowy atak Szymańskiego - 21:24. Po ataku Gruszki, Travica prosi o drugi czas - 23:24. Udany atak Cervena - 24:24. Zagrywka w siatkę Lipińskiego - 24:25. Partia kończy się blokiem na Sopce - 24:26.

Pierwszy ounkt w secie trzecim zdobywa Oivanen - 0:1. Zagrywka autowa Resovi - 1:1. As serwisowy Sopki2:1. Zagrywka autowa przyjmującego Delecty, Sopki - 2:2. Gruszka po bloku - 3:2. Akhrem po bloku -3:3. Zagrywka w siatkę Oivanena - 4:3. Oivanen ze skrzydła - 5:5. Sopko po bloku w aut - 6:5. Kosok ze środka - 6:6. Sopko po bloku - 7:6. Na pierwszą przerwę techniczną schodzą gospodarze po ataku ze środka Cervena - 8:7. Skuteczny atak Gruszki ze skrzydła - 10:7, o czas prosi trener gości. Autowy blok bydgoszczan na Oivanenie - 11:9. Sopko atakuje z lewego skrzydła - 14:11. Geirczyński atakuje z drugiej linii - 15:14. Na drugą przerwę techniczną schodzą siatkarze Delecty po ataku Szymańskiego - 16:14. Lipiński popełnia błąd przełożenia rąk - 16:16. O czas prosi Wspaniały po ataku w aut Cervena - 16:17. Po długiej wymianie piłki punkt zdobywają goście - 18:21. Gruszka obija blok rywali - 19:22. Travica prosi o czas po ataku Szymańskiego - 20:22. Gierczyński obija bydgoski blok - 22:24. Partia kończ się atakiem Oivanena - 20:25

Delecta Bydgoszcz - Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (27:29-, 24:26, 20:25)
MVP: KRZYSZTOF GIERCZYŃSKI