18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Plebiscyt Miast 2013! Zagłosuj na swoje miasto!

Robert Orzechowski
Rzeszów
Rzeszów Materiały prasowe Energa.pl
Plebiscyt Miast 2013! Etap wojewódzki Plebiscytu Miast w ramach akcji „Świeć Się z ENERGĄ” wkracza w decydującą fazę. Pozostały tylko dwa tygodnie głosowania na najpiękniejsze świąteczne iluminacje w szesnastu regionach w Polsce.

Plebiscyt Miast 2013 już na półmetku! Zagłosuj na swoje miasto!

Wszystko zależy od mieszkańców i sympatyków, którzy swoje głosy oddawać mogą na swiecsie.pl oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych. W corocznej zabawie na prowadzeniu jest Bielsko-Biała, tuż za nią Szczecin i Rzeszów. Czołowej trójce po piętach depczą Gdynia i Bartoszyce. Na zwycięzców czekają tytuły oraz wartościowe nagrody w postaci energooszczędnego sprzętu AGD o łącznej wartości ponad 25 tys. zł. Prezenty trafią do domów dziecka lub na inne, wybrane cele społeczne.

W dwuetapowym plebiscycie akcji „Świeć Się z ENERGĄ”, na podstawie przesłanych przez urzędy miast zdjęć przystrojonych choinek, ulic, placów czy rynków, internauci wybierają miasta z najpiękniejszymi iluminacjami świątecznymi 2013 roku! Wyniki wciąż nie są przesądzone, a każdy głos się liczy. Wystarczy wejść na serwis konkursowy www.SwiecSie.pl lub oddać swój głos za pomocą aplikacji na serwisach społecznościowych: www.facebook.com/swiecsie oraz www.nk.pl/#aplikacje/plebiscyt-miast.

Zwycięzców z poszczególnych województw poznamy już 3 stycznia 2014 roku, jednak będzie to tylko przedsmak finałowych emocji. Spośród laureatów szesnastu regionów Polski internauci do 12 stycznia 2014 r. wyłonią ogólnopolskiego zwycięzcę i zdobywcę tytułu oraz nagrody głównej.

„Świeć Się z ENERGĄ” nie tylko bawi, ale również pomaga!

Świąteczne współzawodnictwo miast zorganizowane jest także w szczytnym celu. Miejscowość, która przejdzie etap wojewódzki i w ogólnopolskim finale zdobędzie najwięcej głosów internautów, otrzyma energooszczędny sprzęt AGD wartości 10 tys. zł, który tradycyjnie przekaże do domu dziecka, lub na inny wybrany cel społeczny.

Dodatkowo po raz pierwszy w akcji „Świeć Się z ENERGĄ” finałowa szesnastka z poszczególnych województw otrzyma mini zestaw energooszczędnego sprzętu AGD o wartości 1 tys. zł każdy. Także z przeznaczeniem na wybrany przez miasto cel.

- Akcja „Świeć Się z ENERGĄ” już na stałe wpisała się do grudniowego kalendarza. Z roku na rok widzimy większe zaangażowanie nie tylko urzędów miast, ale również internautów, którzy głosują na swoje ulubione miasto - mówi Jarosław Kozłowski, koordynator projektu "Świeć Się z ENERGĄ". - To o czym warto pamiętać, to także idea naszej zabawy. Premiując najładniej oświetlone miasta, pobudzamy lokalny patriotyzm i zachęcamy do pomagania potrzebującym – dodaje.

Sponsorem nagrody głównej dla ogólnopolskiego zwycięzcy zabawy jest spółka ENERGA Oświetlenie. Fundatorem nagród dla szesnastu laureatów wojewódzkich jest sklep.energa.pl.

Świeć Się z ENERGĄ to także konkurs fotograficzny na najlepsze i najciekawsze świąteczne zdjęcia!

Każdego, kto ma pomysł na to, jak pokazać świąteczne iluminacje w obiektywie aparatu zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym. Co trzeba zrobić, by znaleźć się wśród laureatów i zawalczyć o 46-calowy nowoczesny telewizor, warsztaty fotograficzne z Lidią Popiel, czy jeden z 25 wodo i mrozoodpornych aparatów fotograficznych? Wystarczy przesłać świąteczne zdjęcia choinki, przystrojonego domu, czy miasta i zachęcać znajomych do głosowania na swoje zdjęcia na www.SwiecSie.pl.

Najlepsze fotografie w kategoriach „Mój Dom” oraz „Moje Miasto” wyłoni jury konkursu pod przewodnictwem znanej fotografki Lidii Popiel.

Na tegorocznych zwycięzców czeka mnóstwo atrakcyjnych nagród, m.in. trzydniowe warsztaty fotograficzne z Lidią Popiel w Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie (w wybranym terminie, z osoba towarzyszącą), wysokiej jakości sprzęt elektroniczny oraz fotograficzny. Ponadto w konkursie nagrodzone zostaną zdjęcia, które zdobędą najwięcej głosów internautów.

Poradniki, czyli co zrobić by święta były ciepłe, energooszczędne i dobrze sfotografowane

Dodatkowo wszystkich, którzy chcieliby zgłębić tajniki fotografii zapraszamy na stronę www.SwiecSie.pl, gdzie Lidia Popiel m.in. wytłumaczy jak kadrować zdjęcia, o czym pamiętać ustawiając światło i jak fotografować wieczorem i w dzień.

Dzięki pięciu filmom udostępnionym w ramach „Świeć Się z ENERGĄ” nie zapomnimy także o tym, by nasze święta były bezpieczne, energooszczędne i pomysłowe. Cennych rad jak bezpiecznie oświetlić dom na święta, jaką choinkę wybrać i jak racjonalnie korzystać z prądu elektrycznego na co dzień, udzieli dr nauk fizycznych i znany popularyzator nauki – Tomasz Rożek. Poradnikowe filmy z cyklu „Święta z odrobiną nauki”, w których możemy zobaczyć także Annę Leszczyńską-Rożek, dostępne są na kanale www.youtube.com/swiecsie oraz na www.SwiecSie.pl.

Świecą się miasta i galerie handlowe!

Jak co roku spektakularne iluminacje świetlne zdobią także większość galerii i centrów handlowych. Dlatego organizatorzy „Świeć się z ENERGĄ” nie zapomnieli i o nich. Na www.SwiecSie.pl w plebiscycie "Świeć się Galerio" można wybrać najlepiej udekorowane świątecznie centrum handlowe. Galeria, która uzyska najwięcej głosów, otrzyma tytuł, nagrody oraz specjalne wyróżnienia. Partnerem plebiscytu jest Polska Rada Centrów Handlowych.

***

"Świeć się z ENERGĄ" to realizowany od 4 lat przez Grupę ENERGA konkurs, w którym wyróżnianie sąświąteczne iluminacje miejskie i prywatne. Zabawa wykorzystuje jednoczącą ludzi świąteczną atmosferę, wysiłek miast w ich upiększenie oraz umiłowania Polaków do dekorowania domów i celebracji świąt.

Zabawa składa się z plebiscytu miast oraz konkurs fotograficzny dla osób indywidualnych, od 2012 roku wybierane są także najlepiej oświetlone galerie handlowe. W dwuetapowym plebiscycie na najładniej oświetlone miasta w Polsce internauci wybierają spośród ponad 130 największych miejscowości 16 - po jednej z każdego województwa. Z finałowej grupy wyłaniane jest najładniej udekorowane miasto, które obok tytułu, otrzymuje sprzęt AGD, do przekazania na wybrany przez siebie cel społeczny. Osoby głosujące w plebiscycie mają szansę na zdobycie cennych nagród rzeczowych. Natomiast w konkursie fotograficznym do walki o atrakcyjne nagrody stają zdjęcia świątecznie oświetlonych miast, choinek, domów, ogrodów i balkonów. Najładniejsze fotografie wybiera jury pod przewodnictwem Lidii Popiel. W plebiscycie galerii handlowych internauci wskazują miejsce ich ulubionych zakupów świątecznych, zaś jury konkursu fotograficznego wybiera zwycięzcę spośród zdjęć nadesłanych przez właścicieli i najemców obiektów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Praca sezonowa. Jaką umowę podpisać?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto