Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Planujesz ogrzewanie przy użyciu sprężarek śrubowych? Sprawdź czy to się opłaca!

materiał partnera

Jak pokazują różnego rodzaju porównania dokonywane przez specjalistów od ogrzewania, jeśli używasz sprężarki, możesz liczyć na mniejsze koszty zużycia energii do celów grzewczych. Dlaczego? Ponieważ niemal 96% ciepła, które dostarczane jest do sprężarek, może być odzyskane i wykorzystane.

Ciepło z odzysku – jak płacić mniejsze rachunku i dbać o środowisko naturalne?

Do odzysku energii i dalszego jej wykorzystania nadają się najbardziej sprężarki śrubowe, które mogą być chłodzone powietrzem lub wodą. Praktycznie cała energia dostarczana do tych urządzeń może być odzyskana. Do ok. 91% całej energii dostarczanej do sprężarki jest odbierane przez chłodnice oleju i chłodnice sprężonego powietrza. Odzyskanie tego ciepła jest możliwe dzięki zastosowaniu odpowiednich kanałów. Jedynie 2% energii jest tracone przez promieniowanie cieplne i kolejne 2% jest odprowadzane w sprężonym powietrzu. Dostępne sposoby stosowanych współcześnie rozwiązań można znaleźć na kaeser.pl. Zawsze warto skorzystać z pomocy i wsparcia specjalistów. Gotowe i sprawdzone rozwiązania pomogą uniknąć wielu błędów.

Najprostsze rozwiązania są najlepsze

Strumień powietrza chłodzącego przechodzący przez system kanałów może być kierowany na znajdujące się obok powierzchnie magazynowe albo warsztaty. W sytuacji, gdy ciepłe powietrze nie jest potrzebne, wydala się je na zewnątrz. Pewną nowością na rynku są sterowane termostatycznie żaluzje, które dają możliwość regulacji dopływu ciepłego powietrza i utrzymania stałej temperatury w pomieszczeniu. Ciepłe powietrze uzyskane ze sprężarek może być również wykorzystane do osuszania budynków lub tworzenia śluz ciepłego powietrza. Odpowiednie inwestycje poczynione w nowoczesne urządzenia szybko zostają zwrócone.

Odzyskiwanie ciepła ze sprężarek to zarówno duże oszczędności finansowe dla zakładów, jak również ochrona środka naturalnego. Ten drugi atut ma szczególne znaczenie, zwłaszcza w sytuacji, gdy tak często słyszymy o smogu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto