MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Pierwsze w Polsce usunięcie elektrod wewnątrzsercowych nową techniką w KSW Nr 2

OPRAC.:
Urszula Sobol
Urszula Sobol
Po raz pierwszy w Polsce w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie usunięto elektrody wewnątrzsercowe przy zastosowaniu nowej techniki
Po raz pierwszy w Polsce w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie usunięto elektrody wewnątrzsercowe przy zastosowaniu nowej techniki Archiwum KSW nr 2 w Rzeszowie
Po raz pierwszy w Polsce w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie usunięto elektrody wewnątrzsercowe przy zastosowaniu nowej techniki.

Prof. dr hab. n. med. Andrzej Przybylski, kierownik Kliniki Kardiologii z Pododdziałem Ostrych Zespołów Wieńcowych w Klinicznym Szpitalu Wojewódzki Nr 2 w Rzeszowie przekazał, że początkiem kwietnia w szpitalu zostały wykonane zabiegi usunięcia elektrod u dwóch pacjentów z urządzeniami wszczepionymi przed 3 i 5 laty.

Zabiegi odbyły się bez powikłań i problemów technicznych.

- Zespół Kliniki Kardiologii przy ogromnym wsparciu zespołu Klinik Intensywnej Terapii oraz Kardiochirurgii zastosował po raz pierwszy w Polsce i drugi na świecie nowy system usuwania elektrod oparty na wykorzystaniu wibracji - wyjaśnia Prof. dr hab. n. med. Andrzej Przybylski. - Zamiast oddzielać zrosty w sposób mechaniczny, wprowadza się elektrodę w stan wibracji, który oddziela ją od zrostów i umożliwia jej usunięcie. Twórcą metody jest izraelska firma XTRAC Medical.

Dodaje, że jest to absolutnie nowa koncepcja wykonywania zabiegów, która jest przedmiotem badań klinicznych.

- Mamy nadzieję na dalszy rozwój tej obiecującej metody i jesteśmy szczęśliwi, że możemy pomagać naszym Pacjentom stosując najnowsze światowe technologie - podkreśla kierownik Kliniki Kardiologii z Pododdziałem Ostrych Zespołów Wieńcowych w KSW Nr 2 w Rzeszowie.

Profesor zwraca uwagę, że zabiegi wszczepienia stymulatorów i kardiowerterów defibrylatorów serca są procedurami ratującymi życie wielu pacjentów.

- Niestety, jak wszystkie procedury medyczne nie są wolne od powikłań. Uszkodzenia elektrod lub infekcje wszczepionego układu zdarzają się bardzo rzadko lecz leczenie ich jest bardzo trudne, ponieważ wymaga usunięcia poprzednio implantowanych elektrod. Jest to trudne i obarczone dużym ryzykiem ze względu na zrośnięcie elektrod ze ścianą naczyń i serca - mówi prof. dr hab. n. med. Andrzej Przybylski. - Do tej pory wszystkie systemy do usuwania elektrod oparte były na różnego typu koszulkach oddzielających zrosty przy pomocy energii mechanicznej lub laserowej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Najlepsze produkty spożywcze dla kobiet 40+

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Pierwsze w Polsce usunięcie elektrod wewnątrzsercowych nową techniką w KSW Nr 2 - Nowiny

Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto