Festiwal potrwa od 9 do 11 czerwca. Pierwszym z koncertów, który go otworzy, będzie „Wielka Gala - Od Opola do Opola” w reżyserii Konrada Smugi. Drugim koncertem tego dnia - zaprezentowanym w konwencji uwielbianego przez widzów talent show - będą „Debiuty” w reżyserii Mikołaja Dobrowolskiego.
I właśnie w Debiutach mamy dwóch artystów związanych z Podkarpaciem.
Pierwszy to Kamil Jachyra, szesnastoletni podopieczny Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, uczeń V Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu, zwycięzcą programu „Szansa na Sukces. Opole 2023” (do finału tego programu trafił dzięki wygranej w odcinku z Robertem Chojnackim, podczas którego zaśpiewał utwór „Zostańmy sami”).
- Zapraszamy serdecznie do oglądania, kibicowania i głosowania na Kamila! Mamy nadzieję, że specjalnie napisany na tę okazję utwór „Kocham Cię” chwyci za serca i pozwoli mu zwyciężyć - do głosowania zachęca Anna Czenczek, dyrektor CSW w Rzeszowie.
O nagrodę imienia Anny Jantar oraz o nagrodę widzów w jubileuszowym - 60. Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki w Opolu w Debiutach powalczy także Konrad Baum, lekarz neurolog z Łańcuta, uczestnik 13. edycji programu „The Voice of Poland. W 2014 r. wspólnie z kolegą założył zespół DOC. i wystąpił w takich programach jak: „Must Be The Music”, „Szansa na Sukces”, „Droga do Gwiazd” czy „Muzyczna Winda” W Opolu wykona utwór „Sam jak Ty”.
Drugi dzień festiwalu (10 czerwca), rozpocznie się od konkursu Premiery w reżyserii Cypriana Ziąbskiego. Podczas tegorocznej edycji głosy na piosenki prezentowane opolskiej publiczności oddadzą też oddziały terenowe Telewizji Polskiej.
W Premierach w piosence „Miłość” usłyszymy pochodzącego z Przemyśla Krzysztofa Iwaneczko, wokalistę, pianistę kompozytora i autora tekstów, absolwenta i wykładowcę wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, doktora sztuki, zwycięzcę szóstej edycji programu „The Voice of Poland 2015”. W kwietniu tego roku artysta wydał singiel „Nowy”.
W Premierach wystąpi w sumie 10 uczestników, m.in. Tulia i Halina Mlynkova, Sara Chmiel (absolwentka Szkoły Muzycznej I st. im. Krzysztofa Pendereckiego w Dębicy w klasie fortepianu) i Gromee, Rafał Brzozowski, Mezo i Liber.
Kolejną z sobotnich odsłon będzie koncert „Czas ołowiu” w reż. Michała Bandurskiego. Zabierze on widzów w sentymentalną podróż i zaprezentuje utwory wielkich artystów, którzy za swoje przeboje zdobywali nagrody i wyróżnienia, a ich szlagiery do dziś nuci cała Polska. Koncert zostanie wzbogacony archiwalnymi materiałami.
W niedzielę w festiwalowy nastrój wprowadzi koncert w reż. Beaty Szymańskiej-Masny „Cała sala śpiewa z nami, czyli hity opolskiej publiczności”.
„Ale To Już Było. Jest. I Będzie! 60 KFPP OPOLE 2023” to z kolei tytuł finałowego koncertu, którego autorami są dziennikarz muzyczny Marek Sierocki i reżyser telewizyjny Bolesław Pawica. Utwory przeplatane będą krótkimi felietonami „O’polskiej Kroniki Festiwalowej”. (źródło - TVP)
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl
- Koniec federacji High League?! Polski rząd zablokował pieniądze federacji!
- Tyle trzeba zarabiać, żeby zaliczać się do osób zamożnych w Polsce
- Poważne zarzuty wobec lidera kultowego zespołu. Podał fance "tabletkę gwałtu"?
- „Szczena” wyjechał z Polski za chlebem? Wiemy, jak zarabia były „Chłopak do wzięcia”!